ارسال پاسخ

دوشنبه ۲۱ تير ۱۳۹۵ ۱۵:۲۱ تعداد نظرات: 0 تعداد بازدید: 714 Telegram

معاون وزیر صنعت

ارائه 300 میلیارد تومان تسهیلات به صادر کنندگان

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت: بانک توسعه صادرات 300 میلیارد تومان تسهیلات به صادرکنندگان با سود 16 درصد می دهد.
ارائه 300 میلیارد تومان تسهیلات به صادر کنندگان

به گزارش اینپیا به نقل از خبرگزاری صداوسیما؛ مجتبی خسروتاج در نشست خبری افزود: باید شرایطی به وجود بیاوریم تا صادرکننده ما بتواند در شرایط مناسب به رقابت بپردازد.

وی ادامه داد: در بسته حمایتی دولت 2 هزار میلیارد تومان از طرف صندوق توسعه ملی برای صنعت در نظر گرفته شده تا در بانک های مختلف سپرده گذاری شده است و با سود 16 درصد به صادر کننده ها تسهیلات پرداخت شود که این اقدام در حال حاضر فقط از طریق بانک توسعه صادرات و با 300 میلیارد تومان در حال انجام است.

معاون وزیر صنعت گفت: ارائه اعتبار به خریدار از طرف صندوق توسعه ملی نیز یکی دیگر از مواردی است که به توسعه صادرات کمک می کند و از این طریق با تشویق کشور هدف و ارائه اعتبار به آن ، کشور مورد نظر را تشویق می کنیم تا کالای ایرانی را خریداری کنند.

خسروتاج درباره کنترل واردات افزود: وزارت صنعت در واردات رسمی سخت گیری های خود را اعمال می کند تا بتواند واردات را مدیریت کند.
وی ادامه داد: 4 ابزار نظام تعرفه ای، ارائه ارز به وارد کننده ها ، کنترل کیفی کالای وارد شده و ارائه تسهیلات بانکی به وارد کننده ها از ابزاری است که وزارت صنعت برای کنترل واردات استفاده می کند.

معاون وزیر صنعت درباره نظام تعرفه ای گفت: وقتی تعرفه برخی کالاها بالا می رود وارد کننده ها ناراحت و تولید کننده ها خوشحال می شوند و ما برای اصلاح نظام تعرفه ای با چالش های فراوانی روبرو هستیم.

خسروتاج درباره نرخ ارز افزود: در سال گذشته درخصوص واردات برخی از کالاها ، به تدریج کالاهایی را که می توانست از ارز آزاد استفاده کند، از لیست دریافت ارز مبادله ای خارج کردیم و این اقدام در سال گذشته به تدریج با هماهنگی بانک مرکزی انجام شد.

وی گفت: استفاده از ارز آزاد به جای ارز مبادله ای اقدام بسیار موثری در کنترل واردات است.

معاون وزیر صنعت افزود: کنترل کیفیت کالاهای وارداتی امر بسیار مهمی است که برای کنترل واردات مورد توجه قرار گرفته است.

خسروتاج ادامه داد: تسهیلات بانکی را باید به سمت واردات مواد اولیه هدایت کنیم و از ورود کالاهایی که اهمیت چندانی ندارد، جلوگیری کنیم.

وی درباره برنامه مبارزه با قاچاق کالا گفت: وزارت صنعت برنامه جامعی را طراحی کرده است که از خارج از مرزها آغاز می شود و در داخل کشور ادامه دارد.

معاون وزیر صنعت درباره آمار قاچاق گفت: اگر قاچاق شفاف و روشن بود می توانستیم با آن برخورد کنیم اما همه ارقام ذکر شده درخصوص قاچاق فقط در حد حدس و گمان است و رقم دقیقی از قاچاق در دست نیست.

خسروتاج ادامه داد: منبع رسمی اعلام قاچاق نیز ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز است.

وی درباره ترانزیت کالا نیز گفت: ترانزیت کالا روش بسیار خوبی برای توسعه همکاری با کشورهای همسایه و منبع درآمد برای کشور ماست ولی از آنجایی که مسئله قاچاق بسیار مهم است در صورتی که ترانزیت کالای قاچاق صورت بگیرد ما جلوی تزانزیت آن کالا را در کشور می گیریم.

معاون وزیر صنعت ادامه داد: مثلاً جلوی ترانزیت کالاهایی مثل سیگار قاچاق در کشور ما گرفته می شود.

خسروتاج درباره توزیع سیگار از طریق واحدهای صنفی مجاز نیز گفت:‌ تمام واحدهای صنفی مجاز باید از طریق مراجعه به سایت ایرانیان اصناف دات آی آر ، مجوز فروش سیگار را دریافت کنند در غیر این صورت مجوز واحد صنفی آنها باطل می شود و دیگر نمی توانند برای دریافت مجوز اقدام کنند.

وی ادامه داد: قرار بود این طرح از اول تیرماه اجرایی شود اما چون تعداد واحدهای صنفی مراجعه کننده کم بود از اول مرداد ماه این طرح اجرایی می شود و تمام واحدهای صنفی بدون مجوز برای فروش سیگار تعطیل می شوند.

*  10 و نیم میلیارد دلار صادرات در سه ماهه اول سال جاری
معاون وزیر صنعت ، معدن و تجارت گفت: در سه ماهه اول سال جاری 10 و نیم میلیارد دلار ارزش صادرات غیر نفتی بوده است که با هدف گذاری سالانه 68،7 میلیارد دلار فاصله زیادی دارد.

مجتبی خسروتاج  افزود: معمولاً در شش ماهه اول حجم صادرات نسبت به شش ماهه دوم سال کمتر است و ما امیدواریم که به هدف گذاری مورد نظر خود در پایان امسال دست پیدا کنیم.

وی گفت: در سه ماهه اول سال جاری ارزش واردات 9 میلیارد دلار بوده که شاخص تراز ما را مثبت نشان می دهد یعنی صادرات بیشتر از واردات بوده است و باید وابستگی خود را به صادرات نفت خام به حداقل برسانیم.

خسروتاج با اشاره به اینکه صادرات تمام موادی که به نفت و گاز متکی بوده در سه ماهه اول سال جاری کاهش داشتهاست ، گفت: صادرات متانول کم شده است.

وی ادامه داد: صادرات معیانات گازی در سه ماهه اول سال جاری نسبت به مشابه سال گذشته افزایش پیدا کرده ولی قیمت آن کاهش داشته و به همین دلیل ارزش صادرات آن نیز کاهش پیدا کرده است.

معاون وزیر صنعت افزود: در شرایط پس از تحریم صادرات ما به کشورهای اروپایی و کشورهای دیگر رشد داشته مثلاً صادرات ما به ایتالیا 36 درصد، تایوان 37 درصد و آلمان 3درصد افزایش یافته است.

خسروتاج گفت: نباید کمبود داخلی باعث شود که جلوی صادرات گرفته شود.

* لوازم خانگی  فقط با نمایندگی های مجاز و رسمی وارد می شود
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: فقط نمایندگی های رسمی لوازم خانگی می توانند این لوازم را وارد کنند و باید علاوه بر اینکه به ایران جنس می فروشند از تولید داخل نیز در نمایندگی های خود عرضه کنند.

 خسروتاج در نشست خبری افزود: شرکت های لوازم خانگی در زمان تحریم نمی توانستند به صورت مستقیم در ایران فعالیت کنند ولی بعد از تحریم به تمام شرکت هایی که از طریق واسطه عمل می کردند اعلام شد تا به صورت مستقیم در ایران نمایندگی بزنند.

وی ادامه داد: برای این نمایندگی های رسمی هم شرایطی در نظر گرفته شده است و آنها فقط نمی توانند به ایران جنس بفروشند بلکه باید از تولید داخل نیز در نمایندگی های خود عرضه کنند.

*کارت اعتباری در حجم گسترده ای وارد بازار می شود
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: برای از بین بردن رکود، تحریک تقاضا بسیار مهم است و روزهای آینده کارت اعتباری خرید کالا را در حجم گسترده ای وارد بازار می کنیم.

 خسروتاج  افزود: در حال حاضر در کشور با مازاد تولید روبرو هستیم و باید برای از بین بردن رکود موجود در بازار تقاضا را تحریک کنیم.

وی ادامه داد: البته در این زمینه توسعه صادرات نیز بسیار مهم است ولی تحریک تقاضا در این مقطع از اهمیت بیشتری برخوردار است مثل اقدامی که در چند ماه گذشته برای فروش خودروهای داخلی انجام شد.

خسروتاج افزود: کارت اعتباری در صورت ورود به بازار می تواند بسیار موثر باشد ولی با این روش کندی که در حال انجام است تأثیر زیادی ندارد.

سخنگوی وزارت صنعت با بیان اینکه قرار است برای این کارت های اعتباری سقف محدودیت حقوق برطرف شود، گفت: موانع دیگری نیز که بر سر راه صدور این کارت های اعتباری وجود را برطرف خواهیم کرد و وزارتخانه های بیشتری این کارت ها را پوشش می دهند.

خسروتاج افزود: در حال حاضر نیز بیش از صد هزار کارت اعتباری صادر شده است و مردم رقمی بالغ بر 16 ممیز 6 دهم میلیارد تومان توسط این کارت های اعتباری خرید کردند.

* با کارکرد موجود مناطق آزاد مخالفیم
معاون وزیر صنعت ، معدن و تجارت گفت : وزارت صنعت با سیاست کنونی مناطق آزاد مخالف است و امیدواریم اصلاح شود.

مجتبی خسروتاج در نشست خبری افزود: سیاست مصوب مناطق آزاد در جهت توسعه صادرات است و در حال حاضر با سیاستهای تصویب شده عمل نمی کند.


وی ادامه داد:‌اگر می خواهیم تولید داخل محور اصلی ما باشد باید کارکرد مناطق آزاد تغییر کند.

خسروتاج با اشاره به اینکه با ورود هر نوع کالای مسافری به مناطق آزاد مخالفیم ، گفت: متاسفانه حجمی از پوشاک در قالب مسافری و چمدانی به کشور وارد می شود که ما با این اقدام مخالفیم و به غیر از سه منطقه آزادی که از گذشته خرده فروشی در آنها آزاد بود نباید این اقدام از طریق مناطق آزاد دیگر صورت بگیرد.

وی در باره اعلام هفت منطقه آزاد دیگر برای منطقه آزاد شدن گفت : در این زمینه با دولت و نمایندگان مجلس همفکری می کنیم و امیدواریم فضا به سمتی پیش برود که تولید داخل محور اصلی کار مناطق آزاد باشد.

معاون وزیر صنعت گفت: در کشورهای دیگر اصولا ارز، سیگار، مواد مخدر و سی دی ؛ عمده قاچاق در این کشور ها محسوب می شود ولی در کشور ما دامنه قاچاق بسیار وسیع است و پوشاک و  لوازم خانگی هم جزو قاچاق است که باید جلوی آن گرفته شود.


نظرات

دیدگاه های ارسالي، پس از تایید در وب سایت منتشر مي شود.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نمي شود.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمي شود.

 

 

 

💢 #قیمت_مواد_اولیه_پلیمری در بازار آزاد
🗓 ۲۷ خرداد ۱۳۹۷
جدول روز/هفتگی
عنوانقیمتاختلافدرصد اختلاف
0035 117,500 ریال نمودار و آرشیو
EX5 Jam - نمودار و آرشیو
EX5 Bakhtar - نمودار و آرشیو
EX5 Marun - نمودار و آرشیو
F7000 Mehr 74,200 ریال نمودار و آرشیو
F7000 Ilam 73,400 ریال نمودار و آرشیو
5110 - نمودار و آرشیو
Bl3 Jam - نمودار و آرشیو
Bl3 Marun - نمودار و آرشیو
Bl3 Bakhtar 100,000 ریال نمودار و آرشیو
0075 65,800 ریال نمودار و آرشیو
020 67,000 ریال نمودار و آرشیو
Lf190 66,500 ریال نمودار و آرشیو
22B02 - نمودار و آرشیو
52518 64,700 ریال نمودار و آرشیو
52518 Off - نمودار و آرشیو
Hi500 63,600 ریال نمودار و آرشیو
2420h 63,400 ریال نمودار و آرشیو
2420d - نمودار و آرشیو
2420K - نمودار و آرشیو
2102 - نمودار و آرشیو
2102 Off1 - نمودار و آرشیو
2100 - نمودار و آرشیو
2100 Off1 - نمودار و آرشیو
2200 - نمودار و آرشیو
Lld209 Amir 63,700 ریال نمودار و آرشیو
22402 off MAHABAD - نمودار و آرشیو
22402 MAHABAD 61,500 ریال نمودار و آرشیو
Lld209 Arak 62,800 ریال نمودار و آرشیو
22B02 off MAHABAD - نمودار و آرشیو
LLD Lorestan - نمودار و آرشیو
Lld 22402 - نمودار و آرشیو
LLD Tabriz - نمودار و آرشیو
PE80 Jam - نمودار و آرشیو
PE80 Jam Kaf - نمودار و آرشیو
PE80 Amir - نمودار و آرشیو
PE80 Arak - نمودار و آرشیو
CRP100 Amir Kabir - نمودار و آرشیو
CRP100 Amir Kabir Kaf - نمودار و آرشیو
PE80 Amir kaf - نمودار و آرشیو
PE80 Arak kaf - نمودار و آرشیو
PE80 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
Z30G - نمودار و آرشیو
EX3 ilam - نمودار و آرشیو
CRP100 Jam Kaf - نمودار و آرشیو
CRP100 Maroun - نمودار و آرشیو
EX3 ilam Kaf - نمودار و آرشیو
CRP100 Jam - نمودار و آرشیو
CRP 100 Shazand - نمودار و آرشیو
CRP100 Maroun kaf - نمودار و آرشیو
CRP 100 Shazand Kaf - نمودار و آرشیو
PE80 ilam - نمودار و آرشیو
V30G - نمودار و آرشیو
PE 80 ilam Kaf - نمودار و آرشیو
Z30s Mar 86,500 ریال نمودار و آرشیو
C30s - نمودار و آرشیو
Z30s Ar 85,400 ریال نمودار و آرشیو
V30s - نمودار و آرشیو
3840 Tabriz - نمودار و آرشیو
3840 Off1 - نمودار و آرشیو
7240 98,500 ریال نمودار و آرشیو
1540 78,500 ریال نمودار و آرشیو
1551 77,400 ریال نمودار و آرشیو
781 105,500 ریال نمودار و آرشیو
785 - نمودار و آرشیو
821 - نمودار و آرشیو
825 - نمودار و آرشیو
5030 - نمودار و آرشیو
525 - نمودار و آرشیو
552R Jam - نمودار و آرشیو
552R Arak Kaf - نمودار و آرشیو
552R Arak - نمودار و آرشیو
552R Maroun 85,300 ریال نمودار و آرشیو
510L Jam 76,300 ریال نمودار و آرشیو
510L Jam kaf - نمودار و آرشیو
510L Navid - نمودار و آرشیو
550J Jam - نمودار و آرشیو
10733 - نمودار و آرشیو
10720 - نمودار و آرشیو
10417 - نمودار و آرشیو
10415 - نمودار و آرشیو
R40maron - نمودار و آرشیو
R60 78,000 ریال نمودار و آرشیو
548R 78,000 ریال نمودار و آرشیو
RP340 78,000 ریال نمودار و آرشیو
440G 78,500 ریال نمودار و آرشیو
440J - نمودار و آرشیو
440L 77,000 ریال نمودار و آرشیو
MR230 79,000 ریال نمودار و آرشیو
ZR230 79,000 ریال نمودار و آرشیو
N40 - نمودار و آرشیو
N50 - نمودار و آرشیو
332C - نمودار و آرشیو
332L - نمودار و آرشیو
5218 - نمودار و آرشیو
PVC S65 Ghadir 48,500 ریال -1000 2.02% نمودار و آرشیو
PVC S65 Arvand 47,700 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
PVC S65 Bandar 49,200 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
PVC S65 Abadan 46,000 ریال -200 0.43% نمودار و آرشیو
PVC S65 Ghadir kaf 47,500 ریال -700 1.45% نمودار و آرشیو
PVC S65 Arvand kaf 46,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
PVC S65 Bandar kaf 48,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
PVC S65 Abadan kaf 45,200 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
PVC S70 Bandar - نمودار و آرشیو
PVC S70 Abadan - نمودار و آرشیو
PVC S70 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
PVC S70 Abadan kaf 54,000 ریال نمودار و آرشیو
PVC S57 Abadan - نمودار و آرشیو
PVC S57 Ghadir - نمودار و آرشیو
PVC S57 Abadan kaf 54,800 ریال 800 1.46% نمودار و آرشیو
PVC S57 Ghadir kaf - نمودار و آرشیو
PVC S60 Bandar 52,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
PVC S60 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
EX5 Marun Off1 - نمودار و آرشیو
PVC S65 Off3 Arv - نمودار و آرشیو
EX5 Marun Off2 - نمودار و آرشیو
PVC S65 Off3 Arva - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Off1 - نمودار و آرشیو
PVC E68 Off3 Arv - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Off2 - نمودار و آرشیو
PVC E68 Off3 Arv kaf - نمودار و آرشیو
5110 Off1 - نمودار و آرشیو
5110 Off2 - نمودار و آرشیو
6020 - نمودار و آرشیو
620 - نمودار و آرشیو
Bl3 Jam Off1 - نمودار و آرشیو
Bl3 Jam Off2 - نمودار و آرشیو
Bl3 Marun Off2 - نمودار و آرشیو
Bl3 Bakhtar Off1 - نمودار و آرشیو
EPS 200 - نمودار و آرشیو
EPS 300 - نمودار و آرشیو
EPS 400 - نمودار و آرشیو
510L Arak - نمودار و آرشیو
5620 - نمودار و آرشیو
Absn50 103,200 ریال نمودار و آرشیو
ABS150 104,300 ریال نمودار و آرشیو
Lale 1922 61,000 ریال نمودار و آرشیو
1922 Arya - نمودار و آرشیو
MR1600 - نمودار و آرشیو
J740 - نمودار و آرشیو
R200 - نمودار و آرشیو
2004Tc - نمودار و آرشیو
3202 - نمودار و آرشیو
3713 - نمودار و آرشیو
BL4 jam - نمودار و آرشیو
EX3 Off1 - نمودار و آرشیو
220Kj - نمودار و آرشیو
R40 Arak - نمودار و آرشیو
060 - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Kaf - نمودار و آرشیو
EX5 Amir - نمودار و آرشیو
209 Tabriz - نمودار و آرشیو
1102l Rejal - نمودار و آرشیو
60507 - نمودار و آرشیو
6040 - نمودار و آرشیو
60511 - نمودار و آرشیو
DOP Oil - نمودار و آرشیو
22501 kg off - نمودار و آرشیو
22402 off - نمودار و آرشیو
Z30S Mar Kaf - نمودار و آرشیو
ZR230 Kaf - نمودار و آرشیو

➕ تبلیغات متنی در سایت inpia.ir
دریافت تعرفه و سفارش متن:
7 - 88927986

➖➖