ارسال پاسخ

یکشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۵ ۱۳:۴۴ تعداد نظرات: 0 تعداد بازدید: 800 Telegram

آخرین پست تلگرامی محسن جلال پور

هر که ما را رنجه دارد، راحتش بسیار باد

محسن جلال‌پور متن سخنرانی خود در جلسه صبح امروز هیات نمایندگان اتاق تهران را در کانال تلگرام خود منتشر کرد.
هر که ما را رنجه دارد، راحتش بسیار باد

دوستان و همراهان خوبم سلام

امروز بدون اطلاع قبلی و سرزده در جمع همکاران خوبم در اتاق ایران حاضر شدم تا ضمن عذرخواهی رسمی از شرایط پیش آمده، از دوستان خوبم حلالیت بطلبم. در سخنرانی کوتاهی که داشتم، به این نکات اشاره کردم:

دوستان عزیز، همکاران گرامی و اعضای محترم هیأت رئیسه و هیأت نمایندگان

از شما که در طول یک ماه گذشته به طور مداوم پی گیر احوالم بوده‌اید تشکر می کنم. از همکاران و برادرانم در هیات‌رئیسه محترم اتاق که در این یک ماه جور بنده را کشیده‌اند و هم با بزرگواری و کرامت، اظهار لطف فراوانی مبذول داشتند، بسیار ممنونم. در مدت فعالیت من در اتاق، هر آنچه کم و کاستی در مدیریت من دیدید با بزرگی و عظمت خود جبران کردید. همواره ایرادها و اشکالات مرا با کرامت نادیده گرفتید و با اغماض وسعه صدر، برادرتان را در مسوولیت سنگینش همراهی کردید.

برادران و خواهران گرامی:
اساساً رمز قدرت بخش خصوصی در اتحاد و همپوشانی است. شما که عصاره منتخب بخش خصوصی ایران هستید، به من آموختید چگونه سی مرغ می‌توانند سیمرغ باشند. عذرخواهی می کنم که نتوانستم این امانت را تاپایان دوره نگه دارم. ضمن طلب بخشایش از درگاه ایزد متعال، استدعای عفو از شماعزیزان و از تک تک زنان و مردان سربلند بخش خصوصی ایران دارم.از همکاران خوبم در اتاق‌های سراسر کشور خصوصاً اتاق ایران تشکر و سپاسگزاری می کنم. نسبت به همه کوتاهی‌هایم از همه عذر می خواهم.

برادران و خواهران گرامی:
در مدتی که قبول مسئولیت داشتم، هدف اصلی‌ام ارتقای جایگاه بخش غیر دولتی و مردمی اقتصاد ایران در راستای اقتصاد مقاومتی و حول محور ارتقای جایگاه تشکل‌ها و در رأس آن اتاق‌ها بود. اصلاح تصویر بخش خصوصی و اتاق ایران در نزد افکار عمومی، تصمیم سازان و ذی‌نفعان از اهداف ما بود. گام‌های اولیه و محکمی در این زمینه برداشته شد ولی هنوز راه زیادی در پیش است.اتاق ایران قانونا نماینده بخش خصوصی اما همزمان مشاور سه قوه در عرصه اقتصاد است. باید بدنبال تعامل مؤثر و سازنده با ارکان قدرت در راستای منافع نهایی بنگاههای ایرانی باشد. اتاق نه باشگاه سیاسی است و نه بخشی از حاکمیت و نه اپوزیسیون مقابل حاکمیت.

در طول ۱۴ سال ریاست اتاق کرمان و ۱۴ ماه ریاست اتاق ایران همواره با پافشاری بر تعامل مثبت با قوای حاکمیتی سعی کرده‌ام با جلب اعتماد این ارکان و با انتقال واقعیات موجود در عرصه اقتصاد، اتاق را به عنوان مشاوری امین برای حاکمیت بشناسانم. سعی کردم اتاق نه مقهور و سرسپرده حاکمیت باشد و نه در چالش و درگیری با آن. همانقدر که مهم‌ترین سرمایه اتاق، اعتماد جامعه اقتصادی ایران به خصوص اعضای محترم است، ایجاد رابطه اعتمادآمیز و حرفه‌ای بین نهاد اتاق و قوای حاکمیت نیز اهمیت دارد.

مایلم یکبار دیگر تصریح کنم که این اعتماد بر سه اصل استوار می‌شود:
اول اولویت دادن به منافع ملی در عمل و نه شعار
دوم پذیرش فراگیر فعالان اقتصادی در اتاق و جلب اعتماد آنان
و سوم ارایه نقطه نظرات و راهکارهای کارشناسی، منطقی و فاخر توسط اتاق.

برپایه رعایت این اصول، اتاق ایران در طول ۱۴ ماه گذشته با حضور مستمر در ارکان تصمیم‌گیری کشور اعم از دولت، مجلس و قوه قضائیه و تعداد رو به تزایدی از مجامع و شوراهای تصمیم‌گیری همواره سعی در معرفی یک چهره مطمئن و قابل اعتماد و کارشناس از اتاق داشته و نقطه نظرات را به صورت موثر انتقال داده است.

صد البته، شفافیت کامل در اتاق، رکن ایجاد چنین اعتمادی نزد اعضای اتاق و قوای سه گانه است. من از حرکت به سوی شفافیت حداکثری مالی و اطلاع رسانی سخن می‌گویم. از ابتدای دوره هشتم، هدف گذازی "اتاق شیشه‌ای" مطرح و حرکت به سوی شفافیت در همه بخش‌های اتاق، اصل اساسی هیأت رئیسه بوده است. بی انصافی های اخیر در باره پرداخت‌های نجومی در اتاق هیچ پایه و مبنای واقعی ندارد. همان گونه که بارهاعرض کرده‌ام کلیه پرداخت ها و حساب های اتاق شفاف و قابل ارائه به اعضای محترم هیات نمایندگان است. از بزرگی این دروغ همین بس که کار در اتاق ایران برای رئیس و اعضای هیات رئیسه درهمه ادوار افتخاری بوده و حتی یک ریال در طول دوره خدمتی دریافتی ندارند. رئیس، هیات‌رئیسه و هیات نمایندگان بر اساس میل خود برای خدمت به بخش خصوصی کشور به صورت افتخاری در اتاق به خدمت مشغول بوده و هستند. در این دوره جمعا یک حکم مشاور عالی و سه حکم مشاور رئیس در اتاق ابلاغ شده که این عزیزان هم گرچه منع قانونی وجود نداشته، حتی یک ریال دریافتی نداشته و به صورت افتخاری فعالیت کرده اند.

مشاورعالی من درطول این مدت، تمام وقت دراتاق مشغول خدمت بود وگاهی بیش از چهارده ساعت در روز وقت گذاری کرد. با اینکه قانونا و عرفا منعی نبود، اما در هنگام قبول حکم، شرط کرد که حتی یک ریال بابت حقوق و مزایا و پاداش دریافت نکند. باید همین جا از این مرد فرهیخته، دانشمند و خدوم سپاسگزاری کنم.

حتماً دبیر کل محترم نسبت به آنچه در طول این مدت برای شفافیت در پرداخت‌ها و تنظیم منطقی حقوق‌ها انجام شده توضیح داده یا خواهند داد. با درخواست دبیر کل، میزان دریافتی ایشان در سطح معاونین و کمتر از عرف رایج در سازمان‌های مشابه و حتی کمتر از عرف اتاق ایران در سال های گذشته، تعیین شد. همچنین دراتاق ایران، پرداخت حقوق و مزایا صرفاً به پرسنل تمام یا پاره وقت دارای قرارداد ممکن است و هیچ گونه پرداخت اضافه به هرعنوان ممکن نیست و پایه حداقلی وحداکثری پرداخت ها بر مبنای عرف جامعه وبراساس سوابق وتحصیلات است. بهره وری نیروی انسانی اتاق در دوره اخیر همواره مدنظر بوده و ارتقای آن نیز کاملاً محسوس است و اشاره به اینکه بعضی پرسنل سخت کوش اتاق در طول ۱۴ ماه گذشته بیش از حد انتظار ظاهر شده و تلاش مضاعف داشته و حتی در  روزهای تعطیل و ایام عید نوروز مشغول بوده‌اند نیز ضروری و لازم است. من در برابر همکارانم احساس دین می‌کنم.

برای تصویر سازی جدید برای اتاق در داخل و خارج یکی از فعالیت‌های گسترده در بخش بین الملل صورت پذیرفته است. دراین راستا شخصاً بیش از ۲۰۰ ملاقات رسمی در داخل و خارج کشور با مسوولین و هیات‌های خارجی در طول ۴۰۰ روز گذشته داشته‌ام که نشان از حجم فعالیت‌های انجام شده در این زمینه است. هیچ ملاقاتی را بدون مطالعه نرفته و همیشه در ملاقاتهای مهم، پیش جلسه داشته‌ام. سعی کردم به قدر حوصله جلسه گاهی با حضور تشکل‌ها و گاهی بدون حضورآنان، منافع بخشهای مختلف اقتصادی را به پیش رانم. درطول این ۱۴ماه ،۱۴ سفر خارجی داشته‌ام که اغلب آنها در معیت ریاست محترم جمهور، معاون محترم اول، وزیر محترم خارجه بوده  و در طول سفرها ده ها ملاقات و جلسه رسمی وغیررسمی برگزار کرده ایم. در این سفرها و ملاقاتها تعریف درست و واقعی بخش خصوصی ایران مد نظر بوده است. بسیار خوشحالم که عرض کنم به گفته بسیاری از مقامات بلندپایه داخلی وخارجی آنچه توسط تیم بین الملل و اعضای اتاق اتفاق افتاده از حد انتظار بالاتر بوده است. حضور در اتاق ایران به درخواست ثابت روسای جمهور، نخست وزیران، وزرای اقتصادی و هیات‌های ملی بازدید کننده از تهران، تبدیل شده است. ساختارهای حاکمیتی هم دریافته‌اند، مراجعه مقامات بین المللی به اتاق ایران، سبب ارتقای وجهه ملی است. در این راستا حضور بیش از یکصد و بیست مقام بلندپایه خارجی شامل شش رئیس جمهور، چهارنخست وزیر، ۲۵ وزیر و یازده ریس اتاق و ده‌ها مقام مهم خارجی در اتاق ایران را یاداوری می‌کنم.

اعزام هیات‌ها با ارسال پیش-هیات کوچک تخصصی یکی دو نفره، جلسه به جلسه از پیش طراحی و برنامه ریزی می‌شد. اگر پنج روز همراه رئیس جمهور در سفر بودیم، صنعتگران و تجار لحظه به لحظه برنامه‌های تنظیم شده‌ای را داشتند که نمایندگان ما قبلاً با حضور در محل با سازمانهای ملی طرف مقابل و سفارتهای خودمان طراحی و بدقت اجرا می‌کردند. امروز دکتر ظریف هیات اقتصادی اتاق را در سفرهای رسمی خود، همه جا همراه خود می‌خواهد. مهر تأیید این وزیر متخصص و درتراز جهانی، در کنارتایید اعضای حاضر در سفرها، نشان از تحول جدی درعملکرد بین المللی اتاق است. آنچه کردیم قدمهای اول بود. امیدوارم رئیس بعدی برنامه ارتقای توان بین المللی اتاق را با جدیت مضاعف پیش ببرد.

در داخل نیزدراین دوره سفررئیس اتاق به پانزده استان کشورو ملاقات‌های متعددبا استانداران، ائمه جمعه و مسوولان رده بالای استان‌ها صورت پذیرفت و ارتقای جایگاه اتاق‌های شهرستان‌ها همواره مورد نظر هیأت  ریسه محترم قرارداشته است. ایجادمراکز تحقیقات ودبیرخانه مشترک سه اتاق دراستانها و تاکید بر تعامل اتاق‌هابا ائمه جمعه، استانداران، مجمع نمایندگان وروسای دادگستری‌های استان هادراین راستاقابل ذکر است.

در ۱۴ ماه گذشته تلاش کردم این اقدامات را به سرانجام برسانم:

۱: استفاده از ظرفیت بزرگان و زعمای اتاق با تشکیل شورای عالی پیشکسوتان
۲: اهتمام به هم سویی بخش غیردولتی اقتصاد با تشکیل دبیرخانه مشترک اتاق های ایران، تعاون و اصناف
۳: تلاش برای ارتقای جایگاه علمی و پژوهشی در اتاق با پایه گذاری پژوهشکده اتاق ایران
۴: تدوین و تصویب نظام تشکلی اتاق درهیات رئیسه
۵: آغاز نهضت تأسیس فدراسیون ها در اتاق
۶: تقویت تحقیق و پژوهش در شهرستان ها با ایجاد مراکز تحقیقات در استانها
۷: تلاش برای ارتقای جایگاه اطلاع رسانی و گزارش دهی بخش خصوصی از طریق گسترش حضور اتاق در فضای مجازی و ایجادپایگاه خبری فارسی وانگلیسی اتاق ایران
۸: راه اندازی مرکز آمار و اطلاعات اقتصادی اتاق ایران
۹: انجام قدامات اولیه برای راه اندازی مرکزملی رتبه بندی اتاق ایران
۱۰: راه اندازی نظام رتبه بندی تشکل ها
۱۱: ادغام دبیرخانه‌های شورای گفت و گو و ماده ۷۶ و تشکیل یک نهاد مستقل در اتاق ایران و شهرستانها
۱۲: تدوین و تصویب آیین نامه‌ها، شیوه نامه ها و اساسنامه های متعدد از جمله آئین نامه اتاق‌های مشترک
۱۳: حرکت به سمت الکترونیکی کردن مدارک حمل و نقل بین المللی وراه اندازی ETIR
۱۴: پایه گذاری و ایجاد شبکه ملی مؤسسات نیکوکاری و خیریه به عنوان اولین شبکه ملی کشور در جامعه نیکوکاری ابرار
۱۵: مطالعه جامع درساختار و چارت اتاق
۱۶: حرکت در مسیر شفافیت در نظام بودجه ریزی، تفریغ و به صورت کلی حساب‌های مالی اتاق‌ها
۱۷: افزایش کارآمدی بخش بین الملل
۱۸: راه اندازی واحد پایش مقررات وبخشنامه ها
۱۹: ترویج نشست‌های تجلیل از فرهیختگان در اتاق
۲۰: سوق دادن کمیسیون ها و مرکز تحقیقات به سوی طرح ها و لوایح مجلس و دولت ازجمله برنامه ششم، اصول اقتصادمقاومتی، پروژه‌های نیمه تمام و ارائه نقطه نظرات مدون کارشناسی شده به قوای مختلف

دوستان عزیز:
ادامه مسیر رشد روزافزون جایگاه اتاق و بخش خصوصی درداخل وخارج کشور باید به عنوان اولویت اتاق مد نظر باشد.در این راستا همکاری همه فعالان اقتصادی، اعضای اتاق هاخصوصا اعضای هیات نمایندگان، اصلی اساسی و ضروری است.باید پذیرفت بخش خصوصی ومردمی اقتصاد ایران امروزنیازبه انسجام و وحدت دارد.

در همین خصوص اتاق ایران که به تصریح قانون، نهاد عالی مدنی و قانون مند این بخش است، باید انسجام رادراولویت خود قراردهد.توصیه جدی من به اعضای محترم هیأت  نمایندگان ضمن تاکید برانسجام، پشتیبانی جدی از هیات‌رئیسه و ریس منتخب جدید است. حتی الامکان تعیین رئیس باید متکی بر ضریب آرایی حتی بیشتر از رأی مرحمتی به بنده باشد. همه باید بپذیریم که رقابت تا پایان انتخابات هیأت  ریسه ورئیس اتاق معنا دارد و پس از آن باید همه توان و ظرفیت ها برای پشتیبانی از رئیس و هیات رئیسه به کارگرفته شود.

رئیس اتاق به عنوان نماینده و سخنگوی بخش خصوصی ایران باید به پشتیبانی اعضای اتاق مستظهر باشد. دور از انصاف است که رئیس را به عنوان نوک پیکان خط حمله جلو بفرستیم و خود پشتیبانی و همراهی لازم را نداشته باشیم. وقتی رئیس جدید انتخاب شد، همه ما باید با همراهی و سعه صدر، نواقص و کاستی‌هایش را پوشش داده و نقاط قوت او را بزرگ جلوه دهیم. مسلما هیچ کس دربین اعضای هیات نمایندگان نبوده و نیست که بی نقص باشد و هیچ کس نیست که بتواند رضایت همه را جلب کند. مهم این است که قبل از انتخاب سعی در گزینش بهترین ها کنیم اما پس از انتخاب، همه سعی‌مان متوجه پوشش نواقص و کاستی های منتخبمان و حمایت تمام وکمال از او باشد. اعتماد و احترام به رئیس در فضای عمومی و مشاوره و ارائه انتقادات و راهکارها به او در خفا، می تواند عامل اقتدار او و درنتیجه پیشرفت بخش خصوصی کشور باشد.

رئیس باید سخنگوی با قدرت بخش خصوصی ایران باشد و همه اعضای هیات نمایندگان باید برای حفظ شخصیت، قدرت و اقتدار او بکوشند.

این رسم بسیار بدی است که در جامعه ماباب شده که پس از انتخاب یک نفر به عنوان رئیس یا جمعی به عنوان هیات‌رئیسه، به جای تقویت ، سعی درتخریب آنها داشته باشیم. مسلماداخل اتاق همه می‌توانیم نسبت به هم منتقدبوده و ایراد های هم را بگوییم ولی حداقل از فرهیختگان بخش خصوصی انتظار بیش ازاین است که به تخریب نمایندگانشان درفضای جامعه دست بزنند. چه برسد بعضی تخریب‌ها که آلوده به دروغ هم باشد.

درپایان ضمن شکر به درگاه خداوند و سپاس از تک تک زنان و مردان بزرگ هیات نمایندگان و همه پرسنل محترم اتاق، از اینکه این فرصت به وجود آمد تا در این ماه‌ها بتوانم خدمتگزار بخش خصوصی ایران باشم بسیار مفتخرم.

به گمان من، مسوولیت‌ها امانتی موقتی هستند و باید درحفظ امانت کوشید. یکی از بزرگ ترین گناهان در شرع مقدس، خیانت در امانت است. پس همه کسانی که مسوولیتی رامی پذیرند باید در حفظ امانت همه آنچه را که در توان دارند به کار ببندند. امیدوارم به نوبه خود چنین کرده باشم.

می‌توانستم بعد ازبیماری قلبی، باز هم در پست ریاست اتاق بمانم و با ظرفیت کم، روزی چند ساعت کار کنم. بعضی‌ها چنین توصیه می‌کردند. اما واقعاً برخود فرض واجب دانستم که کسی دراین مأموریت حضور پیدا کند که بتواند تمام و کمال در خدمت فعالان اقتصادی باشد. باید در جامعه تلقی امانت از مسوولیت، جا بیفتد. هرمسوولی احساس کرد که به هر دلیلی نمی تواند ادای وظیفه کند، باید جای خود را به دیگری بسپرد. چگونه است که برای اخذ مسوولیت احساس وظیفه و تکلیف می‌کنیم؟ خوب است زمانی که به هر دلیلی امکان ارائه تمام و کمال خدمت را نداریم، نیز چنین احساسی داشته باشیم. گاهی پیش می‌آید که وظیفه و تکلیفمان، واگذاری مسوولیت به شخصی توانمندتر و شایسته تر است.

مجددأ ضمن عذرخواهی از هر قصور و تقصیری که داشتم و با تشکر فراوان از همه همکاران اتاق ایران و پرسنل اتاق‌ها و تشکل‌ها و همه شما سروران محترم، برای رئیس جدید آرزوی موفقیت وبرای هیات رئیسه نیز آرزوی ادامه خدمت موفق را دارم. من به عنوان هم قطار مجروح و جا مانده‌تان، توقع انتخاباتی فاخر و منسجم و همکاری بیش از پیش با رئیس جدید را دارم.

دعای خیر شما همواره سرمایه اصلی من بوده واکنون برای سلامتی و برگشت کامل به جامعه نیز تقاضامند این دعای خیر و همچنین مستدعی عفو و بخشش شما نسبت به همه قصوراتم هستم.

ایزد یکتا ایران عزیز را سربلند دارد و کارآفرینان کوشای وطن را برکت و وسعت کار و کسب عطا فرماید.

هر که ما را یاد کرد ایزد مر او را یار باد
هر که ما را خوار کرد از عمر برخوردار باد

هر که اندر راه ما خاری فکند از دشمنی
هر گلی از باغ وصلش بشکفد بی خار باد

در دو عالم نیست ما را با کسی گرد و غبار
هر که ما را رنجه دارد، راحتش بسیار باد

پروردگارا، بر رسول خاتم و خاندان نور درود فرست و این سرای کهن را از دشمن، دروغ و خشکسالی مصون دار. خداوندا، از خزائن رحمتت بر دشت و دمن و کوه و صحرای ایران، باران نعمت و عافیت و شادمانی و خردورزی ببار. آمین یا رب العالمین.

والسلام
محسن جلال‌پور


نظرات

دیدگاه های ارسالي، پس از تایید در وب سایت منتشر مي شود.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نمي شود.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمي شود.

 

 

 

قیمت مواداولیه؛ ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷جدول روز/هفتگی
عنوانقیمتاختلافدرصد اختلاف
0035 - نمودار و آرشیو
EX5 Jam - نمودار و آرشیو
EX5 Bakhtar - نمودار و آرشیو
EX5 Marun 73,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
F7000 Mehr 72,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
F7000 Ilam - نمودار و آرشیو
5110 74,000 ریال 2000 2.7% نمودار و آرشیو
Bl3 Jam - نمودار و آرشیو
Bl3 Marun 65,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
Bl3 Bakhtar 65,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
0075 60,400 ریال 400 0.66% نمودار و آرشیو
020 59,500 ریال 400 0.67% نمودار و آرشیو
Lf190 59,500 ریال 200 0.34% نمودار و آرشیو
22B02 - نمودار و آرشیو
52518 56,000 ریال -200 0.36% نمودار و آرشیو
52518 Off - نمودار و آرشیو
Hi500 53,700 ریال 400 0.74% نمودار و آرشیو
2420h 58,800 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
2420d - نمودار و آرشیو
2420K - نمودار و آرشیو
2102 58,800 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
2102 Off1 - نمودار و آرشیو
2100 - نمودار و آرشیو
2100 Off1 - نمودار و آرشیو
2200 - نمودار و آرشیو
Lld209 Amir 60,300 ریال 1000 1.66% نمودار و آرشیو
22402 off MAHABAD - نمودار و آرشیو
22402 MAHABAD - نمودار و آرشیو
Lld209 Arak 59,500 ریال 600 1.01% نمودار و آرشیو
22B02 off MAHABAD - نمودار و آرشیو
LLD Lorestan - نمودار و آرشیو
Lld 22402 - نمودار و آرشیو
LLD Tabriz - نمودار و آرشیو
PE80 Jam - نمودار و آرشیو
PE80 Jam Kaf - نمودار و آرشیو
PE80 Amir - نمودار و آرشیو
PE80 Arak - نمودار و آرشیو
CRP100 Amir Kabir - نمودار و آرشیو
CRP100 Amir Kabir Kaf - نمودار و آرشیو
PE80 Amir kaf - نمودار و آرشیو
PE80 Arak kaf - نمودار و آرشیو
PE80 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
Z30G - نمودار و آرشیو
EX3 ilam - نمودار و آرشیو
CRP100 Jam Kaf - نمودار و آرشیو
CRP100 Maroun - نمودار و آرشیو
EX3 ilam Kaf - نمودار و آرشیو
CRP100 Jam - نمودار و آرشیو
CRP 100 Shazand - نمودار و آرشیو
CRP100 Maroun kaf - نمودار و آرشیو
CRP 100 Shazand Kaf - نمودار و آرشیو
PE80 ilam - نمودار و آرشیو
V30G - نمودار و آرشیو
PE 80 ilam Kaf - نمودار و آرشیو
Z30s Mar - نمودار و آرشیو
C30s 67,800 ریال -400 0.59% نمودار و آرشیو
Z30s Ar 68,000 ریال -700 1.02% نمودار و آرشیو
V30s - نمودار و آرشیو
3840 Tabriz - نمودار و آرشیو
3840 Off1 - نمودار و آرشیو
7240 86,500 ریال 1000 1.16% نمودار و آرشیو
1540 76,500 ریال 200 0.26% نمودار و آرشیو
1551 71,600 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
781 - نمودار و آرشیو
785 - نمودار و آرشیو
821 - نمودار و آرشیو
825 - نمودار و آرشیو
5030 - نمودار و آرشیو
525 - نمودار و آرشیو
552R Jam - نمودار و آرشیو
552R Arak Kaf - نمودار و آرشیو
552R Arak - نمودار و آرشیو
552R Maroun 68,000 ریال -700 1.02% نمودار و آرشیو
510L Jam - نمودار و آرشیو
510L Jam kaf - نمودار و آرشیو
510L Navid - نمودار و آرشیو
550J Jam - نمودار و آرشیو
10733 - نمودار و آرشیو
10720 - نمودار و آرشیو
10417 - نمودار و آرشیو
10415 - نمودار و آرشیو
R40maron - نمودار و آرشیو
R60 - نمودار و آرشیو
548R 73,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
RP340 - نمودار و آرشیو
440G - نمودار و آرشیو
440J - نمودار و آرشیو
440L - نمودار و آرشیو
MR230 70,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
ZR230 70,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
N40 - نمودار و آرشیو
N50 - نمودار و آرشیو
332C 79,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
332L - نمودار و آرشیو
5218 - نمودار و آرشیو
PVC S65 Ghadir - نمودار و آرشیو
PVC S65 Arvand - نمودار و آرشیو
PVC S65 Bandar - نمودار و آرشیو
PVC S65 Abadan - نمودار و آرشیو
PVC S65 Ghadir kaf 44,500 ریال 500 1.12% نمودار و آرشیو
PVC S65 Arvand kaf 44,100 ریال 500 1.13% نمودار و آرشیو
PVC S65 Bandar kaf 46,400 ریال 400 0.86% نمودار و آرشیو
PVC S65 Abadan kaf 43,500 ریال 300 0.69% نمودار و آرشیو
PVC S70 Bandar 57,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
PVC S70 Abadan 56,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
PVC S70 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
PVC S70 Abadan kaf - نمودار و آرشیو
PVC S57 Abadan - نمودار و آرشیو
PVC S57 Ghadir - نمودار و آرشیو
PVC S57 Abadan kaf 52,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
PVC S57 Ghadir kaf - نمودار و آرشیو
PVC S60 Bandar 51,000 ریال نمودار و آرشیو
PVC S60 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
EX5 Marun Off1 71,300 ریال نمودار و آرشیو
PVC S65 Off3 Arv - نمودار و آرشیو
EX5 Marun Off2 - نمودار و آرشیو
PVC S65 Off3 Arva - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Off1 - نمودار و آرشیو
PVC E68 Off3 Arv - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Off2 - نمودار و آرشیو
PVC E68 Off3 Arv kaf - نمودار و آرشیو
5110 Off1 - نمودار و آرشیو
5110 Off2 - نمودار و آرشیو
6020 - نمودار و آرشیو
620 - نمودار و آرشیو
Bl3 Jam Off1 - نمودار و آرشیو
Bl3 Jam Off2 - نمودار و آرشیو
Bl3 Marun Off2 - نمودار و آرشیو
Bl3 Bakhtar Off1 - نمودار و آرشیو
EPS 200 - نمودار و آرشیو
EPS 300 - نمودار و آرشیو
EPS 400 - نمودار و آرشیو
510L Arak - نمودار و آرشیو
5620 - نمودار و آرشیو
Absn50 103,200 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
ABS150 100,000 ریال -1000 0.99% نمودار و آرشیو
Lale 1922 - نمودار و آرشیو
1922 Arya - نمودار و آرشیو
MR1600 - نمودار و آرشیو
J740 - نمودار و آرشیو
R200 - نمودار و آرشیو
2004Tc - نمودار و آرشیو
3202 - نمودار و آرشیو
3713 - نمودار و آرشیو
BL4 jam - نمودار و آرشیو
EX3 Off1 - نمودار و آرشیو
220Kj - نمودار و آرشیو
R40 Arak - نمودار و آرشیو
060 - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Kaf - نمودار و آرشیو
EX5 Amir - نمودار و آرشیو
209 Tabriz - نمودار و آرشیو
1102l Rejal - نمودار و آرشیو
60507 - نمودار و آرشیو
6040 - نمودار و آرشیو
60511 - نمودار و آرشیو
DOP Oil - نمودار و آرشیو
22501 kg off - نمودار و آرشیو
22402 off - نمودار و آرشیو
Z30S Mar Kaf - نمودار و آرشیو
ZR230 Kaf - نمودار و آرشیو

➕ تبلیغات متنی در سایت inpia.ir
دریافت تعرفه و سفارش متن:
7 - 88927986

➖➖