تبلیغات در سایت اینپیا

0933  -  271  -  6775

پلی شاپ؛ مرجع آگهی های صنعت پلاستیک کشور

ارسال پاسخ

سه شنبه ۹ شهریور ۱۳۹۵ ۱۰:۲۰ تعداد نظرات: 0

مدیرعامل شرکت ملی پتروشیمی مطرح کرد

تفاهم‌نامه با توتال و لینده برای سرمایه‌گذاری در پتروشیمی ایران/ ویروس‌های خفته در تجهیزات صنعت پتروشیمی/ بازی‌های غیرقانونی پتروشیمی‌ها در بازار

مدیرعامل شرکت ملی پتروشیمی گفت: تولیدکنندگان محصولات پتروشیمی در بازار بازی می‌کنند و باعث ایجاد تلاطماتی می‌شوند که شرکت‌های کوچک را نابود می‌کند و ما هم ابزاری برای کنترل عملکرد آنها را نداریم.
تفاهم‌نامه با توتال و لینده برای سرمایه‌گذاری در پتروشیمی ایران/ ویروس‌های خفته در تجهیزات صنعت پتروشیمی/ بازی‌های غیرقانونی پتروشیمی‌ها در بازار

به گزارش اینپیا به نقل از فارس، مرضیه شاهدایی در یک نشست خبری به مناسبت هفته دولت در شرکت ملی پتروشیمی اظهار داشت: برجام تأثیر زیادی در صنعت پتروشیمی داشته چنانکه مسیر توسعه باز شده و مجاری صادرات توسعه پیدا کرده و مذاکرات برای توسعه با سرمایه گذاران خارجی انجام شده است.

وی اضافه کرد: در دولت یازدهم تولید محصولات پتروشیمی از نظر وزن 15.5 درصد رشد کرده است که این رقم در یک سال گذشته 7 درصد بوده است.

مدیرعامل شرکت پتروشیمی افزود: صادرات محصولات پتروشیمی نیز در3 سال گذشته 46 درصد رشد داشته که این رقم در یک سال گذشته 12 درصد بوده است.

وی با اشاره به بهره‌برداری از تعداد زیادی از طرح‌های در دست اجرای پتروشیمی در سال‌های 95 و 96 گفت: طرح‌هایی چون تخت جمشید ماهشهر، فاز 2 کاویان، پتروشیمی لرستان، اوره و آمونیاک مرودشت، اتیلین گلایکول مروارید و امثال آن یا بهره‌برداری شده‌اند یا به زودی افتتاح می‌شوند که در مجموع 4 میلیون تن به ظرفیت تولید محصولات پتروشیمی اضافه می‌کنند و برای اجرای این واحدها 2.2 میلیارد یورو سرمایه‌گذاری شده است.

وی ادامه داد: تا پایان سال 7 طرح دیگر به بهره‌برداری می‌رسد که از جمله آنها می‌توان به تکمیل خط لوله اتیلن غرب در فازهای 1 و 2 و در سرویس قرار گرفتن این خط از عسلویه تا مهاباد و میاندواب، همچنین فاز 2 کارون، پلی‌اتیلن کردستان، فاز 3 پردیس به ظرفیت یک میلیون تن، پلی استایرن انتخاب به ظرفیت 250 هزار تن، پلی‌استایرن پارس عسلویه و پلی استایرن دالاهو اشاره کرد.

مدیرعامل شرکت ملی پتروشیمی تصریح کرد: بهره‌برداری از این طرح‌ها در مجموع 2.5 میلیون تن به ظرفیت تولید اضافه خواهد کرد که به معنای افزایش 6.5 میلیون تنی ظرفیت تولید محصولات پتروشیمی در کل سال 95 است که این مهم با 4.5 میلیارد یورو سرمایه‌گذاری محقق شده است.

شاهدایی ادامه داد: در نیمه اول سال 96 و تا پایان دولت یازدهم، طرح‌های با پیشرفت بالای 90 درصد به پایان می‌رسند که از جمله آنها می‌توان به فاز یک بوشهر شامل متانول و شیرین‌سازی، متانول مرجان، متانول کاوه به عنوان بزرگترین متانول جهان و پتروشیمی صدف اشاره کرد که برآورد ما این است که با بهره‌برداری از این طرح‌ها با سرمایه‌گذاری 3 میلیارد یورویی 7 میلیون تن به ظرفیت تولید محصولات پتروشیمی اضافه خواهد شد.

وی اظهار داشت: امسال در 5 ماهه نخست سال 95 بالغ بر 21 میلیون تن محصول پتروشیمی تولید شده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل 7.7 درصد رشد را نشان می‌دهد.

نیاز 22 میلیارد یورویی صنعت پتروشیمی در برنامه ششم
مدیرعامل شرکت ملی پتروشیمی با بیان اینکه از 55 طرح در دست احداث 15 طرح تا پایان امسال و سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد، گفت: برای 40 طرح باقی‌مانده 20 تا 22 میلیارد یورو سرمایه‌گذاری نیاز داریم که تا 5 سال آینده این طرح‌ها تکمیل شود.

شاهدایی با اشاره به برنامه‌ریزی بلندمدت با توجه به خوراک‌های موجود برای صنعت پتروشیمی ادامه داد: 28 طرح در برنامه بلندمدت تعریف شده است که 10 سال زمان و 30 میلیارد یورو سرمایه‌گذاری نیاز دارد و بر این اساس، به سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی نیاز داریم.

وی افزود: برای تشویق سرمایه‌گذاری خارجی برنامه‌هایی چون تثبیت نرخ خوراک و ایجاد هاب‌های جدید در قالب مناطق ویژه را پیگیری کرده‌ایم که علاوه بر عسلویه و ماهشهر، در دو منطقه چابهار و انرژی پارسیان دو هاب جدید در شرف شکل‌گیری است و منطقه جاسک هم در آینده نزدیک اضافه خواهد شد.

شاهدایی با اشاره به نیاز صنعت پتروشیمی به آب، انرژی و لجستیک ویژه برای صادرات گفت: برای مناطقی داخل کشور که استعداد رشد صنعت پتروشیمی دارند، برنامه‌ریزی و مطالعه انجام دادیم، چنان که در داخل کشور، عمده‌ترین خوراک، گاز طبیعی خواهد بود و با راه‌اندازی پالایشگاه ستاره خلیج فارس، پالایشگاه‌های داخلی می‌توانند LPG بیشتری را دراختیار سرمایه‌گذاران قرار دهند.

 تفاهم‌نامه با توتال و لینده برای سرمایه‌گذاری در پتروشیمی ایران
معاون وزیر نفت اظهار داشت: ظرفیت نصب شده صنعت پتروشیمی در کشور 60 میلیون تن است که تا 5 سال آینده به حدود 100 میلیون تن خواهد رسید و گام بزرگتری که برخواهیم داشت آن است که این ظرفیت تا 10 سال آینده به 140 میلیون تن برسد و برای این مهم نیازمند سرمایه‌گذاری خارجی هستیم.

وی با اشاره به مذاکره برای اخذ لیسانس و انتقال دانش فنی گفت: همه شرکت‌های بین‌المللی نام‌آور پتروشیمی با توجه به مزیت‌های ایران، به سمت ایران می‌آیند و با توجه به مزیت‌هایی مانند خوراک و توانمندی‌های داخلی می‌گویند ایران قطبی برای آینده پتروشیمی جهان خواهد بود.

شاهدایی اضافه کرد: دو تفاهم‌نامه با توتال و لینده برای برآورد فنی اقتصادی طرح‌ها امضا کرده‌ایم و در آینده نزدیک دو تفاهم‌نامه دیگر نیز با دو شرکت خارجی بر همین مبنا امضا می‌شود.

وی در پاسخ به پرسشی درباره طولانی شدن روند سرمایه‌گذاری خارجی‌ها در صنعت پتروشیمی گفت: در صنعت پتروشیمی باید برای سرمایه‌گذاری مراحل طی شود و باید برآوردهای اقتصادی و فنی قبل از قرارداد انجام شود، به همین دلیل این تفاهم‌نامه‌ها با شرکت‌های خارجی یکساله یا چهارده ماهه است که بعد از آن منجر به قرارداد خواهد شد.

هلدینگ‌های پتروشیمی برای یکپارچه‌سازی تجارت محصولات از ما کمک خواسته‌اند
معاون وزیر نفت در پاسخ به پرسشی با بیان اینکه هر شرکتی که خواست می‌تواند در یکپارچه‌سازی بازرگانی محصولات پتروشیمی وارد شود، گفت: اگر هر شرکتی مستقیماً شروع به بازاریابی و فروش و صادرات کند، تبدیل به خرده‌فروش می‌شود و به همین دلیل نمی‌تواند تعیین قیمت کند، شرکت‌ها روی دست هم بلند می‌شوند و برای فروش با هم رقابت می‌کنند، به گونه‌ای که کشورهای دیگر علیه ایران قوانین آنتی‌دامپینگ و تعرفه وضع کرده‌اند، در حالی که در صورت تجارت یکپارچه محصولات پتروشیمی می‌توانیم در منطقه هم سیاستگذار و هم قیمت‌گذار باشیم.

وی افزود: وقتی فقط PCC محصولات ایران را صادر می‌کرد، ما از محل صادرات فاینانس می‌گرفتیم و شرکت‌ها اعتبار محصولات را قبول می‌کردند و به ما فاینانس می‌دادند، اما الان هیچ‌کدام از هلدینگ‌ها نتوانسته‌اند به میزان قابل قبولی فاینانس تأمین کنند.

وی ادامه داد: شرکت بازرگانی پتروشیمی برای فروش محصول در منطقه سیاستگذاری می کرد و در بهترین زمان محصول را می‌فروخت، چنان که ما آن زمان از سابیک جلوتر بودیم، اما الان عقب افتاده‌ایم و رتبه خودمان را از دست داده‌ایم.

شاهدایی تصریح کرد: هدف ما یکپارچه‌سازی تجارت است و هلدینگ‌ها خود تصمیم خواهند گرفت که زیر لوای PCC این کار را انجام دهند، یا نام و برند دیگری را برگزینند و هیچ اجباری برای هیچ بخش خصوصی و هلدینگی برای پیوستن به آن وجود نخواهد داشت.

وی افزود: خود هلدینگ‌ها قرار است گزارشی را تهیه کنند که از طریق انجمن صنفی کارفرمایی پتروشیمی بیرون می‌آید و از این مسئله استقبال کردند.

شروط ایران برای سرمایه‌گذاران خارجی
وی با تأکید بر اینکه شروطی را برای سرمایه گذاری شرکت‌های خارجی وضع کرده‌ایم، گفت: یکی از این شروط آن است که حتماً شریک ایرانی داشته باشند و حتماً از توانمندی داخلی استفاده کنند، اگرچه درصد آن هنوز مشخص نشده است و همچنین حتماً زنجیره ارزش را تکمیل کنند.

مدیرعامل شرکت پتروشیمی ادامه داد: ما خوراک اتان و متان را دراختیار کسانی که زنجیره را کامل کنند قرار می‌دهیم تا خوراک برای پایین‌دستی فراهم کنند.

وی افزود: صنایع پایین دستی پتروشیمی وابسته به دانش فنی هستند که کسب آن مشکلات زیادی داشته است، چون ارزش افزوده بالا دارد و صاحبان لیسانس آن را دراختیار دیگران قرار نمی‌دهند، که به همین دلیل ما برای انتقال تکنولوژی با شرکت‌های خارجی شرط کرده‌ایم.

شاهدایی اضافه کرد: نیروهای متخصص و تحصیلکرده، سازندگان، مشاوران و پیمانکاران داخلی بخشی از توانمندی داخلی ما هستند، به گونه‌ای که اگر بخواهیم یک واحد مشابه واحدهای قدیمی احداث کنیم، 70 یا 80 درصد ملزومات آن را می‌توانیم در داخل کشور تأمین و تهیه کنیم و اگر به سراغ تکنولوژی‌های جدید و خاص برویم هم حداقل 50 درصد از کل فرایند احداث از داخل قابل تأمین خواهد بود.

ویروس‌های خفته در تجهیزات صنعت پتروشیمی
وی در پاسخ به پرسشی درباره حوادث زنجیره‌ای پتروشیمی‌ها در ماه‌های اخیر گفت: در مورد حوادث اخیر، سازمان‌های امنیتی ورود کردند و گفتند دلیل اتفاقات، حمله سایبری نبوده است، اما در بررسی تجهیزات جدیدی که برای نصب خریداری شده است، بدافزارها و ویروس‌هایی را پیدا کرده‌اند.

وی با تأکید بر اینکه دلیل اصلی حوادث رعایت نکردن دستورالعمل‌های HSE و بهره‌برداری است، گفت: دستورالعمل‌های لازم به شرکت‌ها ابلاغ شده است و دلیل اتفاقات اخیر هم رعایت نشدن این دستورالعمل‌ها بوده است.

وی تصریح کرد: حادثه در صنعت نفت اگر در همان لحظات اولیه مهار نشود، مانند دومینو به بخش‌های دیگر سرایت خواهد کرد، چنان که در پتروشیمی بوعلی حادثه از تعمیر پمپ شروع شد و به کوره سرایت کرد و از آنجا به برج پارازایلین رسید و برج منفجر شد و ترکش‌های آن به مخازن رسید که آتش مخزن اول مهار شد، اما مهار مخزن دوم با مشکل مواجه شد.

شاهدایی ادامه داد: در حادثه خط لوله اتیلن غرب هم پیمانکاری که در نزدیکی خط لوله کار می‌کرده، خاک را انباشته کرده و باعث رانش و شکستن خط شده است، آن هم در شرایطی که آن پیمانکار اصلاً از شرکت ملی پتروشیمی برای کار در محدوده خط لوله مجوز نگرفته بود و حتی استانداردهای اولیه کار خودش را رعایت نکرده بود.

وی افزود: درباره خسارت حادثه بوعلی، بیمه رقم 60 میلیون یورو را اعلام کرده بود، اما براساس بررسی‌های ما رقم بیش از آن است و حدود 100 میلیون یورو برآورد شده است.

معاون وزیر نفت تصریح کرد: درباره حادثه پتروشیمی بندر امام و آتش‌سوزی خود به خود انبار ضایعات، ما به نیروهای امنیتی اعلام کردیم که مسئله با توجه به اعتصابات و اعتراضات قبلی در این مجتمع شک‌برانگیز است، اما حوادث بیستون، خط لوله اتیلن و بوعلی مشخصاً به رعایت نکردن استانداردهای ایمنی مربوط است.

 سقف تفاهم‌نامه با لینده و توتال مشخص نشده است
وی در ادامه با بیان اینکه سقف تفاهم‌نامه با لینده و توتال مشخص نشده است، گفت: تفاهم نامه توتال برای تضمین خوراک بود که ما اعلام کردیم اتان و خوراک مایع را به آنها اختصاص می‌دهیم که قرار شد طرح‌ها را بیاورند و زنجیره را تکمیل کنند و بعد از تصویب برآورد اقتصادی و فنی، با آنها قرارداد خواهیم بست.

شاهدایی ادامه داد: شرکت لینده هم با پتروشیمی کیان برای اجرای واحدهای الفین و ادامه زنجیره ارزش این واحدها تفاهم‌نامه امضا کرده است که در مرحله بررسی فنی و اقتصادی قرار دارد.

وی با تأکید بر نیاز کشور به سازمان های رگلاتور به خصوص بعد از خصوصی‌سازی گفت: در همه دنیا سازمان‌های رگلاتور وجود دارند که با توجه به منافع کلی و ملی کشور تصمیم‌گیری می‌کنند و قیمت‌گذاری خوراک HSE سیاستگذاری صادرات و منابع انسانی را مدیریت می‌کنند.

معاون وزیر نفت با بیان اینکه پس از خصوصی‌سازی، هرکدام از واحدهای پتروشیمی با مشکلاتی مواجه هستند، گفت: واحدهایی که در ماهشهر و عسلویه قرار گرفته‌اند، روی دست هم بلند می‌شوند، دستمزد را بالا می‌برند، شیفت‌ها را عوض می‌کنند و ناهماهنگی ایجاد می کنند که ضررش متوجه خود آنها می‌شود و به همین دلیل، رؤسای هلدینگ‌ها از ما خواسته‌اند در این زمینه‌ها ورود و حمایت کنیم، اما این کار نیاز به ابزارهای قانونی و ضمانت اجرایی دارد.

وی اضافه کرد: نمایندگان با صنعت پتروشیمی همراه هستند و این مشکل را درک کرده‌اند و از ما خواسته‌اند مواردی را که در قالب قانون لازم است به قانون اصل 44 ملحق شود به آنها ابلاغ کنیم.

 بازی‌های غیرقانونی پتروشیمی‌ها در بازار
مدیرعامل شرکت ملی پتروشیمی با بیان اینکه فروختن محصولات پتروشیمی در بورس مزایا و معایبی دارد، گفت: قانون کشور و تصمیم دولت این است که محصولات باید در بورس فروخته شود و مزایا و معایب این مسئله باید در کمیته‌هایی مورد بررسی قرار بگیرد، چنان که بورس می‌تواند قانونمندتر هم باشد، اما مشکلاتی در بورس ایجاد شده که باعث صحبت بعضی مقامات درباره خروج معاملات پتروشیمی از بورس شده است.

وی در پاسخ به پرسش فارس درباره دو ابلاغیه مخرب وزارت صنعت درباره خرید و فروش محصولات پتروشیمی گفت: مشکلات صنایع پایین‌دستی فقط به بورس مربوط نمی‌شود، چنان که یکی از مهمترین مشکلات، واردات است که باعث می‌شود تولید مشابه داخلی برچیده شود.

وی افزود: در عین حال بعضی‌ها قوانین را دور می‌زنند و در مناطق ویژه ارزش افزوده پرداخت نمی‌کنند و محصولات را با قیمت پایین‌تر وارد بازار می‌کنند.

شاهدایی تصریح کرد: در رساندن محصول به صنایع پایین دست هم مشکلات جدی داریم، چنان که تولیدکننده گریدی را که کشور نیاز دارد تولید نمی‌کند و به جای آن گرید صادراتی تولید می‌کند که باید جلوی آن گرفته شود، یا با بازار بازی می‌کند و تولید خود را عرضه نمی‌کند تا قیمت بالا برود و همین تلاطمات تولیدکنندگان کوچک را نابود می‌کند.

وی در تشریح اقدامات شرکت ملی پتروشیمی گفت: ما با شورای رقابت به طور مستقیم در ارتباط هستیم و همکاران ما در جلسات شرکت می‌کنند و تأثیرگذار هستیم، چون ما می‌دانیم کدام شرکت چه چیزی را و به چه میزان می‌تواند تولید کند.

 مشکل تضامین مورد مطالبه سرمایه‌گذاران خارجی در حال برطرف شدن است
معاون وزیر نفت در ادامه با بیان اینکه براساس قولی که به شرکت‌های خارجی داده‌ایم، تا زمانی که تفاهم‌نامه امضاء نکرده‌ایم، از آنها اسمی نمی‌آوریم، گفت: مشکل تضامین، مشکل همه بخش خصوصی است که در وزارت اقتصاد در حال بررسی برای ایجاد راهکاری برای آن هستند و این راهکار هم پیشرفت خوبی داشته است تا براساس آن، واحدهای بخش خصوصی تضامین را به دولت ارائه کنند و دولت هم به نوبه خود تضمین آنها را برعهده بگیرد، چون بانک‌ها و بیمه‌ها و شرکت‌های خارجی اصرار دارند که حتماً دولت تضمین کند.

وی ادامه داد: برای سرمایه‌گذاری در صنعت پتروشیمی در خارج از کشور برنامه نداریم، چون پتانسیل ویژه‌ای برای این کار در داخل کشور وجود دارد، چرا که ایران از معدود کشورهایی است که همه خوراک‌ها را دراختیار دارد، به عنوان مثال عربستان فقط نفت، قطر فقط گاز و بحرین هم فقط نفت دارد و آمریکا هم که همه اینها را دارد، هزینه بالایی دارد.

 از نظر وزارت نفت، قیمت اتان به صرفه است
وی در ادامه با بیان اینکه تمام تلاشم را می‌کنم تا از ارگان‌های دولتی مجوز و از مجلس کمک برای راه‌اندازی رگلاتوری بگیرم، گفت: درباره قیمت اتان هم وزارت نفت تصمیم‌گیری می‌کند و اعتراضات شرکت‌ها در حال بررسی است.

وی افزود: وزارت نفت قیمت 240 دلاری را تصویب کرده است و تشخیص وزارت نفت این است که فروش با این قیمت به صرفه است.

وی در پاسخ به پرسشی درباره میزان صادرات محصولات پتروشیمی پس از برجام گفت: تا پایان سال 94 میزان صادرات محصولات پتروشیمی 18.8 میلیون تن به ارزش 9.6 میلیارد دلار بوده است.

 شرکت ملی پتروشیمی ابزاری برای کنترل تخلف پتروشیمی‌ها در بازار ندارد
شاهدایی در پاسخ به پرسشی با بیان اینکه شرکت ملی پتروشیمی ابزار لازم برای اعمال کنترل بر شرکت‌های خصوصی درباره نحوه عرضه محصولات آنها به بازار را ندارد، گفت: پتروشیمی اشتغالزا نیست، چنان که در زمان اجرا شاید اشتغال ایجاد کند اما در مرحله تولید اشتغال ندارد، در حالی که صنعت پایین‌دست با سرمایه‌گذاری کمتر اشتغال بیشتری ایجاد می‌کند و می‌تواند مشکل بیکاری را حل کند.

وی تصریح کرد: برخی مسائل باید حل شود و به بعضی قوانین نیاز داریم که هم روی صادرات و هم روی بازی شرکت‌ها در بازار نظارت داشته باشیم.

نظرات

دیدگاه های ارسالي، پس از تایید در وب سایت منتشر مي شود.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نمي شود.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمي شود.

قیمت مواداولیه؛ ۲۲ اسفند ۱۳۹۵جدول روز/هفتگی
عنوانقیمتاختلافدرصد اختلاف
0035 42,600 ریال -500 1.16% نمودار و آرشیو
EX5 Jam 44,200 ریال -100 0.23% نمودار و آرشیو
EX5 Bakhtar - نمودار و آرشیو
EX5 Marun 44,200 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
F7000 Mehr 49,000 ریال 1200 2.45% نمودار و آرشیو
F7000 Ilam 49,000 ریال 1800 3.67% نمودار و آرشیو
5110 50,200 ریال 1700 3.39% نمودار و آرشیو
Bl3 Jam 43,700 ریال 300 0.69% نمودار و آرشیو
Bl3 Marun 43,700 ریال 500 1.14% نمودار و آرشیو
Bl3 Bakhtar 43,600 ریال 600 1.38% نمودار و آرشیو
0075 52,800 ریال 1600 3.03% نمودار و آرشیو
020 50,400 ریال -100 0.2% نمودار و آرشیو
Lf190 51,200 ریال 600 1.17% نمودار و آرشیو
52518 42,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
52518 Off - نمودار و آرشیو
Hi500 42,700 ریال -300 0.7% نمودار و آرشیو
2420h 50,800 ریال -400 0.78% نمودار و آرشیو
2420d 54,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
2420K - نمودار و آرشیو
2102 48,800 ریال 600 1.23% نمودار و آرشیو
2102 Off1 - نمودار و آرشیو
2100 54,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
2100 Off1 - نمودار و آرشیو
2200 - نمودار و آرشیو
Lld209 Amir 48,900 ریال 200 0.41% نمودار و آرشیو
Lld209 Arak 47,800 ریال 100 0.21% نمودار و آرشیو
LLD Lorestan - نمودار و آرشیو
Lld 22402 - نمودار و آرشیو
LLD Tabriz - نمودار و آرشیو
EX3 Jam 54,000 ریال 2000 3.7% نمودار و آرشیو
EX3 Jam Kaf - نمودار و آرشیو
EX3 Amir 53,500 ریال 500 0.93% نمودار و آرشیو
EX3 Arak 53,000 ریال 800 1.51% نمودار و آرشیو
EX3 Bandar - نمودار و آرشیو
EX3 Amir kaf - نمودار و آرشیو
EX3 Arak kaf - نمودار و آرشیو
EX3 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
Z30G 47,000 ریال 800 1.7% نمودار و آرشیو
PE100 Maroun 53,400 ریال -100 0.19% نمودار و آرشیو
PE100 Maroun kaf - نمودار و آرشیو
V30G 45,700 ریال -2400 4.99% نمودار و آرشیو
Z30s Mar 48,000 ریال -300 0.62% نمودار و آرشیو
Z30s Ar - نمودار و آرشیو
C30s 49,100 ریال -300 0.61% نمودار و آرشیو
V30s 64,000 ریال 500 0.78% نمودار و آرشیو
3840 Tabriz 46,300 ریال 100 0.22% نمودار و آرشیو
3840 Off1 - نمودار و آرشیو
7240 60,800 ریال 300 0.49% نمودار و آرشیو
1540 60,300 ریال -300 0.5% نمودار و آرشیو
1551 - نمودار و آرشیو
781 43,300 ریال 100 0.23% نمودار و آرشیو
785 43,000 ریال 500 1.16% نمودار و آرشیو
821 44,700 ریال 200 0.45% نمودار و آرشیو
825 43,000 ریال 500 1.16% نمودار و آرشیو
5030 57,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
525 49,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
552R Jam 45,700 ریال -300 0.65% نمودار و آرشیو
552R Arak Kaf - نمودار و آرشیو
552R Arak 45,700 ریال -500 1.08% نمودار و آرشیو
552R Maroun 45,800 ریال نمودار و آرشیو
510L Jam 48,300 ریال -700 1.43% نمودار و آرشیو
510L Jam kaf - نمودار و آرشیو
510L Navid - نمودار و آرشیو
550J Jam 51,500 ریال -500 0.96% نمودار و آرشیو
10733 - نمودار و آرشیو
10720 94,000 ریال -500 0.53% نمودار و آرشیو
10417 93,000 ریال -1000 1.06% نمودار و آرشیو
10415 94,000 ریال -1000 1.05% نمودار و آرشیو
R40maron - نمودار و آرشیو
R60 53,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
548R 50,600 ریال 100 0.2% نمودار و آرشیو
RP340 49,600 ریال -100 0.2% نمودار و آرشیو
440G - نمودار و آرشیو
440J 47,000 ریال -200 0.42% نمودار و آرشیو
440L 49,700 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
MR230 52,700 ریال 200 0.38% نمودار و آرشیو
ZR230 53,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
N40 - نمودار و آرشیو
N50 91,000 ریال -1500 1.62% نمودار و آرشیو
332C 65,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
332L 48,000 ریال 700 1.46% نمودار و آرشیو
5218 - نمودار و آرشیو
PVC S65 Ghadir - نمودار و آرشیو
PVC S65 Arvand - نمودار و آرشیو
PVC S65 Bandar - نمودار و آرشیو
PVC S65 Abadan - نمودار و آرشیو
PVC S65 Ghadir kaf 38,600 ریال -300 0.77% نمودار و آرشیو
PVC S65 Arvand kaf 38,500 ریال -200 0.52% نمودار و آرشیو
PVC S65 Bandar kaf 40,350 ریال 50 0.12% نمودار و آرشیو
PVC S65 Abadan kaf - نمودار و آرشیو
PVC S70 Bandar - نمودار و آرشیو
PVC S70 Abadan - نمودار و آرشیو
PVC S70 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
PVC S70 Abadan kaf - نمودار و آرشیو
PVC S57 Abadan - نمودار و آرشیو
PVC S57 Ghadir - نمودار و آرشیو
PVC S57 Abadan kaf - نمودار و آرشیو
PVC S57 Ghadir kaf - نمودار و آرشیو
PVC S60 Bandar - نمودار و آرشیو
PVC S60 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
EX5 Marun Off1 - نمودار و آرشیو
EX5 Marun Off2 - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Off1 - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Off2 - نمودار و آرشیو
5110 Off1 - نمودار و آرشیو
5110 Off2 - نمودار و آرشیو
6020 - نمودار و آرشیو
620 - نمودار و آرشیو
Bl3 Jam Off1 - نمودار و آرشیو
Bl3 Jam Off2 - نمودار و آرشیو
Bl3 Marun Off2 - نمودار و آرشیو
Bl3 Bakhtar Off1 - نمودار و آرشیو
EPS 200 65,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
EPS 300 65,000 ریال -1500 2.26% نمودار و آرشیو
EPS 400 64,000 ریال -500 0.78% نمودار و آرشیو
510L Arak - نمودار و آرشیو
5620 60,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
Absn50 - نمودار و آرشیو
ABS150 91,500 ریال -1000 1.08% نمودار و آرشیو
Lale 1922 49,200 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
1922 Arya - نمودار و آرشیو
MR1600 63,000 ریال -200 0.32% نمودار و آرشیو
J740 61,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
R200 62,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
2004Tc 49,500 ریال 300 0.61% نمودار و آرشیو
3202 - نمودار و آرشیو
3713 - نمودار و آرشیو
BL4 jam - نمودار و آرشیو
EX3 Off1 - نمودار و آرشیو
220Kj - نمودار و آرشیو
R40 Arak 50,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
060 - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Kaf - نمودار و آرشیو
EX5 Amir 44,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
209 Tabriz - نمودار و آرشیو
1102l Rejal - نمودار و آرشیو
60507 - نمودار و آرشیو
6040 - نمودار و آرشیو
60511 - نمودار و آرشیو
DOP Oil - نمودار و آرشیو
22501 kg off - نمودار و آرشیو
22402 off - نمودار و آرشیو
Z30S Mar Kaf - نمودار و آرشیو
ZR230 Kaf - نمودار و آرشیو

➕ تبلیغات متنی در سایت inpia.ir
دریافت تعرفه و سفارش متن: 09332716775
➖➖