تبلیغات در سایت اینپیا

0933  -  271  -  6775

پلی شاپ؛ مرجع آگهی های صنعت پلاستیک کشور

ارسال پاسخ

چهارشنبه ۸ دى ۱۳۹۵ ۱۰:۵۵ تعداد نظرات: 0

inpia.ir

اعتراض به کم فروشی برگزارکنندگان نمایشگاه چاپ و بسته بندی/ دیدگاه تولیدکنندگان در مورد تولید و صادرات

برگزارکنندگان بیست و سومین نمایشگاه بین المللی چاپ، بسته بندی و ماشین آلات وابسته، با نادیده گرفتن قراردادهای منعقد شده با غرفه گذاران، زمان نمایشگاه را حدود 2 ساعت کاهش دادند.
اعتراض به کم فروشی برگزارکنندگان نمایشگاه چاپ و بسته بندی/ دیدگاه تولیدکنندگان در مورد تولید و صادرات

به گزارش اینپیا، در بیست سومین نمایشگاه بین المللی چاپ، بسته بندی و ماشین آلات وابسته، علاوه بر عامل جوی که موجب کاهش میزان بازدیدکنندگان شد، برگزار کنندگان نیز با اتخاذ تدابیری به روند بیشتر این کاهش با کاستن از ساعت کاری نمایشگاه، کمک کردند.

 

موضوع فوق هر چند مورد اعتراض و انتقاد غرفه گذاران قرار گرفت؛ اما نتیجه آن چیزی نبود جز «هیچ»!

 

مجریان به سادگی و بدون هیچ نظارتی، با تصمیم «خود سر» و شاید «خود جوش»، ناگهان ساعت کاری را کاهش دادند و گوش های خود را بر هر گونه اعتراض و انتقادی فرو بستند.

 

موضوع فوق بار دیگر حضور و نقش آفرینی تشکل های تخصصی در زمینه سیاست گذاری چنین نمایشگاه هایی را یادآوری می کند.

 

کم فروشی مسئولان نمایشگاه و برخورد ناشایست عوامل آن

سیدجواد میرحیدری مدیرعامل پرشین صنعت میزان بازدیدکننده ها را در روزهای دوم و سوم خوب ارزیابی کرد و گفت: ترکیب بازدیدکنندگان شامل افراد تخصصی و عادی است البته ما انتظار نداریم که همه مراجعه کنندگان اشخاص فنی باشند.

 

وی درباره وضعیت بازار گفت: شرایط بازار در داخل کشور در حالت رکود قرار دارد. اما شرکت پرشین صنعت به کشورهای زیادی صادرات دارد و پس از برجام نیز صادرات تحرک بیشتری به خود گرفته است.

 

 

وی در خصوص صادرات این شرکت توضیح داد: ما در حال حاضر به 6 کشور اروپایی صادارت داریم همچنین برای 28 شرکت خارجی، با برند خود آنها تولید می کنیم.

 

میرحیدری درباره تاثیر افزایش نرخ ارز در حوزه صادارت گفت: به همان میزان افزایش نرخ ارز، قیمت مواد اولیه نیز و از طرف دیگر مخارج دیگر نیز افزایش می یابد. یعنی هر میزان فعالیت داشته باشیم، باید همان مقدار را به دولت پرداخت کنیم.

 

میرحیدری با انتقاد از کاهش زمان فعالیت نمایشگاه گفت: ابتدا قرارداد نمایشگاه از ساعت 9 تا 6 عصر فعالیت داشته باشد و بر این اساس قرارداد منعقد شد. برگزارکنندگان با وجود دریافت هزینه آن، اما زمان نمایشگاه را دو ساعت کاهش دادند و با حضور نیروی انتظامی در سالن ها، بازدیدکنندگان و غرفه داران را خارج می کنند و این یک کم فروشی است.

 

 

وی همچنین از نحوه رفتار ناشایست مسئولان در هنگام هدایت مردم به بیرون از سالن ها انتقاد کرد.

 

میرحیدری گفت: ضرورت دارد مسئولان، نحوه برگزاری نمایشگاه را از خارجی ها فرا بگیرند. بیشتر نمایشگاه ها تا ساعت 8 فعالیت دارند و حتی پس از آن تا ساعت 12 شب افراد را به بیرون هدایت نمی کنند، تنها از ورود بازدیدکننده جدید ممانعت می شود.

 

حرکت در بازار مبتنی بر تحلیل داده های آماری

رضا مشتاق پور مدیر بازرگانی شرکت طب پلاستیک گفت: در سال جاری با وجود موانع، تحریم ها و مشکلات نقدینگی ما توانستیم توان تولید خود را به دو برابر افزایش دهیم.

 

وی در پاسخ به این پرسش که آیا افزایش ظرفیت تولید بر اساس تقاضای بازار داخل صورت گرفته یا برای صادرات، گفت: ما سه استراتژی را پیگیری می کنیم؛ نخست استراتژی توسعه محصول که شامل طراحی و توسعه محصول که مبتنی بر بازار است، استراتژی دوم شرکت در بخش برندینگ است که با توجه به فعل و انفعالات شاهد حضور بیشتر شرکت طب پلاستیک در نمایشگاه ها، رویدادها و... هستید.

 

 

وی در باره استراتژی سوم توضیح داد: پروژه دیگر توسعه بازار در دو حوزه بازار داخل و خارج است. برای همین موضوع پلان هایی برای توسعه بازارهای خود تعریف کرده ایم. یکی از نقاط قوت ما در این بخش نیروی انسانی دانش محور است.

 

مشتاق پور در همین زمینه ادامه داد: سطح دانش در سازمان ما در مقایسه با سایرین در سطح بهتری قرار دارد و جزو معدود شرکت های دانش بنیان در صنعت پلاستیک هستیم.

 

وی ادامه داد: موضوع فوق ما را از دیگران متمایز می سازد؛ چون برنامه ها مبتنی بر دانش، آمار، داده و اطلاعات است. حضور ما در بازار نه بر اساس فرضی و نظری، بلکه مبتنی بر تحلیل داده های آماری است.

 

مشتاق پور با بیان این که شرکت طب پلاستیک در سال جاری به عنوان نخستین واحد صنعت پلاستیک، نظام حاکمیتی شرکتی را در این صنعت پیاده سازی کرد، گفت: این نمونه بسیار خوبی است. این موضوع در کنار دانش بنیان بودن به ما کمک کرد تا با وجود شرایط رکود، تحریم، و غیره، تولید خود را تا دو برابر افزایش دهیم.

 

 

وی در خصوص ارزیابی خود از این نمایشگاه توضیح داد: این مسئله در دو بعد قابل ارزیابی است؛ نخست در خصوص کیفیت برگزاری و دیگر از نظر میزان بازدیدکنندگان و حضور آنها در شرکت طب پلاستیک.

 

مشتاق پور ادامه داد: در خصوص حضور شرکت کنندگان در این غرفه، وضعیت مطلوب است و به نوعی مشتریان بالقوه بوده و تعدادی هم بالفعل هستند.

 

وی ادامه داد: مشتریان از ما انتظار حضور در چنین رویدادهایی را دارند تا به صورت مستقیم دغدغه های خود را بیان کنند. ما نیز این مسائل را در نظام تولید خود مورد بررسی قرار می دهیم.

 

 

مشتاق پور گفت: از نظر سطح برگزاری انتقاداتی وجود دارد به ویژه به لحاظ زمان‌بندی شروع و پایان فعالیت نمایشگاه، برگزارکنندگان با کاهش زمان بازدید، وقت را محدود کردند.

 

وی ادامه داد: ما در خصوص کاهش ساعت کاری نمایشگاه به مسئولان برگزاری اعتراض کردیم. این نمایشگاه تنها رویداد برای شرکت ها جهت معرفی محصولات خود است و با این کاهش زمان آنها دچار آسیب می شوند.

 

مجریان در توجیه کار خود دلایلی مانند ترافیک و عدم توانایی مدیریت ترافیک را مطرح می کنند.

 

ضرورت الگو برداری مجریان نمایشگاه از کشورهای خارجی

سپهر فردوس مدیر عامل شرکت سپهر پلاستیک با اشاره به حضور زیاد بازدیدکنندگان در این نمایشگاه گفت: با این وجود افرادی که به صورت تخصصی در این نمایشگاه حضور می یابند چندان چشمگیر نیستند و بیشتر مردم عادی هستند.

 

صنایع پلاستیک سپهر سال 1390 با یک محصول یعنی لیوان یک بار مصرف کار خود را آغاز کرد و اکنون حدود 22 قلم جنس یک بار مصرف را در سبد تولیدات خود دارد و به صورت تخصصی در حوزه PP فعالیت دارد.

 

فردوس عنوان کرد: نوع پرسش بسیاری از بازدیدکنندگان نشان دهنده عدم اطلاعات آنها درباره صنعت پلاستیک است و این موجب صرف انرژی و زمان زیادی می شود.

 

 

وی درباره علت میزان اندک بازدیدکنندگان تخصصی، رکود حاکم بر بازار را بی تاثیر ندانست و گفت: این موضوع موجب کاهش انگیزه در اصناف مختلف شده است. علاوه بر این یکی دیگر از ضعف های موجود به خود نمایشگاه و نحوه برگزاری ضعیف آن باز می گردد.

 

وی در همین ارتباط ادامه داد: چنان چه از نمایشگاه هایی مانند کشورهای چین، کره و غیره الگو برداری شود وضعیت به نحوی بهبود می یابد و دیگر یک بازدیدکننده معمولی تنها با پرداخت 3 هزار تومان ورودی در نمایشگاه حضور پیدا نمی کند.

 

فردوس گفت: می توان هزینه ورودی را افزایش و همچنین ID کارت برای بازدیدکنندگان صادر شود. این موضوع می تواند به غربال بازدیدکنندگان تخصصی از افرادی که برای وقت گذارنی به نمایشگاه می آیند، کمک کند.

 

وی در خصوص چشم انداز خروج از رکود بازار و نشانه های آن توضیح داد: تصور می کنم وضعیت بازار بهتر شود می توان به نشانه هایی مانند افزایش قیمت دلار و بهبود صادارت در این زمینه اشاره کرد.

 

 

فردوس در بخش دیگری از سخنان خود به حضور سرمایه گذاران خارجی در شرکت های صنعتی اشاره کرد و گفت: با وجودی که این موضوع رقابت را برای تولیدکنندگان داخلی دشوارتر می سازد اما صاحبان صنایع داخلی به بهبود کیفیت تولید خود روی می آورند.

 

وی در خصوص برنامه های توسعه شرکت سپهر پلاستیک گفت: ما یک برنامه 5 ساله داریم و بنا است تا سال 1400 آن را پیاده سازی کنیم. در حال حاضر نیز تصمیم داریم تا به شهرک های صنعتی منتقل شویم؛ چون فعالیت در خارج از شهرک های صنعتی بسیار دشوار است.

 

تاثیر اندک افزایش نرخ ارز در صادرات

محمد قربانی مدیر شرکت افق پلاستیک جاویدان، وضعیت بازار را در شرایط فعلی چندان مناسب ندانست و در خصوص دلایل آن اظهار داشت: مواد اولیه از سویی دارای تلورانس است و از سویی دیگر تامین کننده نمی تواند وعده قیمت مناسبی بدهد. هنگامی که یک وعده تناژی داده می شود متاسفانه با افزایش قیمت مواد اولیه، در تعامل با مشتریان برای تحویل به موقع و قیمت توافق شده دچار مشکل می شویم.

 

شرکت افق پلاستیک جاویدان تولیدکننده نایلون، سلفون، رل حباب دار و محصولات چاپی است. ای واحد از دو سال پیش آغاز به فعالیت کرده است اما مجموعه اصلی آن از سال 1369 فعالیت دارد.

 

وی در پاسخ به این پرسش که با توجه به افزایش مداوم قیمت ها، آیا تولیدکننده نباید در قراردادهای خود چنین مواردی را پیش بینی و لحاظ کند، گفت: این موارد لحاظ می شود اما تعدادی از مشتریان ما ثابت بوده و در بازه زمانی 10 تا 15 روز به صورت مداوم اقدام به خرید می کنند. از یک طرف پتروشیمی هر دو هفته یک بار قیمت مواد را تعیین می کند در این شرایط تغییر قیمت های مداوم و در هر 15 روز برای مشتری دشوار است. آنها انتظار دارند قیمت ها در دوره های کوتاه مدت تغییر نکند؛ چون آنان نیز به مشتریان دیگری تعهد دارند.

 

 

وی درباره صادرات این شرکت گفت: در حال حاضر به کشورهای عراق، افغانستان و پاکستان صادرات داریم.

 

قربانی درباره تاثیر نرخ ارز در حوزه صادارت، توضیح داد: افزایش نرخ ارز تاثیر زیادی در صادرات ندارد. این تاثیر اندک اما مثبت است.

 

وی درباره چشم انداز بازار گفت: تصور نمی کنم تا پایان سال جاری تلورانس خوبی داشته باشیم؛ اما امیدواریم سال آینده وضعیت بهتر شود.

 

 نصویری از هوای مه آلود نمایشگاه در روزهای برپایی

گزارش: سامان عابری

نظرات

دیدگاه های ارسالي، پس از تایید در وب سایت منتشر مي شود.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نمي شود.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمي شود.

قیمت مواداولیه؛ ۲۲ اسفند ۱۳۹۵جدول روز/هفتگی
عنوانقیمتاختلافدرصد اختلاف
0035 42,600 ریال -500 1.16% نمودار و آرشیو
EX5 Jam 44,200 ریال -100 0.23% نمودار و آرشیو
EX5 Bakhtar - نمودار و آرشیو
EX5 Marun 44,200 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
F7000 Mehr 49,000 ریال 1200 2.45% نمودار و آرشیو
F7000 Ilam 49,000 ریال 1800 3.67% نمودار و آرشیو
5110 50,200 ریال 1700 3.39% نمودار و آرشیو
Bl3 Jam 43,700 ریال 300 0.69% نمودار و آرشیو
Bl3 Marun 43,700 ریال 500 1.14% نمودار و آرشیو
Bl3 Bakhtar 43,600 ریال 600 1.38% نمودار و آرشیو
0075 52,800 ریال 1600 3.03% نمودار و آرشیو
020 50,400 ریال -100 0.2% نمودار و آرشیو
Lf190 51,200 ریال 600 1.17% نمودار و آرشیو
52518 42,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
52518 Off - نمودار و آرشیو
Hi500 42,700 ریال -300 0.7% نمودار و آرشیو
2420h 50,800 ریال -400 0.78% نمودار و آرشیو
2420d 54,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
2420K - نمودار و آرشیو
2102 48,800 ریال 600 1.23% نمودار و آرشیو
2102 Off1 - نمودار و آرشیو
2100 54,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
2100 Off1 - نمودار و آرشیو
2200 - نمودار و آرشیو
Lld209 Amir 48,900 ریال 200 0.41% نمودار و آرشیو
Lld209 Arak 47,800 ریال 100 0.21% نمودار و آرشیو
LLD Lorestan - نمودار و آرشیو
Lld 22402 - نمودار و آرشیو
LLD Tabriz - نمودار و آرشیو
EX3 Jam 54,000 ریال 2000 3.7% نمودار و آرشیو
EX3 Jam Kaf - نمودار و آرشیو
EX3 Amir 53,500 ریال 500 0.93% نمودار و آرشیو
EX3 Arak 53,000 ریال 800 1.51% نمودار و آرشیو
EX3 Bandar - نمودار و آرشیو
EX3 Amir kaf - نمودار و آرشیو
EX3 Arak kaf - نمودار و آرشیو
EX3 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
Z30G 47,000 ریال 800 1.7% نمودار و آرشیو
PE100 Maroun 53,400 ریال -100 0.19% نمودار و آرشیو
PE100 Maroun kaf - نمودار و آرشیو
V30G 45,700 ریال -2400 4.99% نمودار و آرشیو
Z30s Mar 48,000 ریال -300 0.62% نمودار و آرشیو
Z30s Ar - نمودار و آرشیو
C30s 49,100 ریال -300 0.61% نمودار و آرشیو
V30s 64,000 ریال 500 0.78% نمودار و آرشیو
3840 Tabriz 46,300 ریال 100 0.22% نمودار و آرشیو
3840 Off1 - نمودار و آرشیو
7240 60,800 ریال 300 0.49% نمودار و آرشیو
1540 60,300 ریال -300 0.5% نمودار و آرشیو
1551 - نمودار و آرشیو
781 43,300 ریال 100 0.23% نمودار و آرشیو
785 43,000 ریال 500 1.16% نمودار و آرشیو
821 44,700 ریال 200 0.45% نمودار و آرشیو
825 43,000 ریال 500 1.16% نمودار و آرشیو
5030 57,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
525 49,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
552R Jam 45,700 ریال -300 0.65% نمودار و آرشیو
552R Arak Kaf - نمودار و آرشیو
552R Arak 45,700 ریال -500 1.08% نمودار و آرشیو
552R Maroun 45,800 ریال نمودار و آرشیو
510L Jam 48,300 ریال -700 1.43% نمودار و آرشیو
510L Jam kaf - نمودار و آرشیو
510L Navid - نمودار و آرشیو
550J Jam 51,500 ریال -500 0.96% نمودار و آرشیو
10733 - نمودار و آرشیو
10720 94,000 ریال -500 0.53% نمودار و آرشیو
10417 93,000 ریال -1000 1.06% نمودار و آرشیو
10415 94,000 ریال -1000 1.05% نمودار و آرشیو
R40maron - نمودار و آرشیو
R60 53,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
548R 50,600 ریال 100 0.2% نمودار و آرشیو
RP340 49,600 ریال -100 0.2% نمودار و آرشیو
440G - نمودار و آرشیو
440J 47,000 ریال -200 0.42% نمودار و آرشیو
440L 49,700 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
MR230 52,700 ریال 200 0.38% نمودار و آرشیو
ZR230 53,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
N40 - نمودار و آرشیو
N50 91,000 ریال -1500 1.62% نمودار و آرشیو
332C 65,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
332L 48,000 ریال 700 1.46% نمودار و آرشیو
5218 - نمودار و آرشیو
PVC S65 Ghadir - نمودار و آرشیو
PVC S65 Arvand - نمودار و آرشیو
PVC S65 Bandar - نمودار و آرشیو
PVC S65 Abadan - نمودار و آرشیو
PVC S65 Ghadir kaf 38,600 ریال -300 0.77% نمودار و آرشیو
PVC S65 Arvand kaf 38,500 ریال -200 0.52% نمودار و آرشیو
PVC S65 Bandar kaf 40,350 ریال 50 0.12% نمودار و آرشیو
PVC S65 Abadan kaf - نمودار و آرشیو
PVC S70 Bandar - نمودار و آرشیو
PVC S70 Abadan - نمودار و آرشیو
PVC S70 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
PVC S70 Abadan kaf - نمودار و آرشیو
PVC S57 Abadan - نمودار و آرشیو
PVC S57 Ghadir - نمودار و آرشیو
PVC S57 Abadan kaf - نمودار و آرشیو
PVC S57 Ghadir kaf - نمودار و آرشیو
PVC S60 Bandar - نمودار و آرشیو
PVC S60 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
EX5 Marun Off1 - نمودار و آرشیو
EX5 Marun Off2 - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Off1 - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Off2 - نمودار و آرشیو
5110 Off1 - نمودار و آرشیو
5110 Off2 - نمودار و آرشیو
6020 - نمودار و آرشیو
620 - نمودار و آرشیو
Bl3 Jam Off1 - نمودار و آرشیو
Bl3 Jam Off2 - نمودار و آرشیو
Bl3 Marun Off2 - نمودار و آرشیو
Bl3 Bakhtar Off1 - نمودار و آرشیو
EPS 200 65,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
EPS 300 65,000 ریال -1500 2.26% نمودار و آرشیو
EPS 400 64,000 ریال -500 0.78% نمودار و آرشیو
510L Arak - نمودار و آرشیو
5620 60,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
Absn50 - نمودار و آرشیو
ABS150 91,500 ریال -1000 1.08% نمودار و آرشیو
Lale 1922 49,200 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
1922 Arya - نمودار و آرشیو
MR1600 63,000 ریال -200 0.32% نمودار و آرشیو
J740 61,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
R200 62,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
2004Tc 49,500 ریال 300 0.61% نمودار و آرشیو
3202 - نمودار و آرشیو
3713 - نمودار و آرشیو
BL4 jam - نمودار و آرشیو
EX3 Off1 - نمودار و آرشیو
220Kj - نمودار و آرشیو
R40 Arak 50,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
060 - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Kaf - نمودار و آرشیو
EX5 Amir 44,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
209 Tabriz - نمودار و آرشیو
1102l Rejal - نمودار و آرشیو
60507 - نمودار و آرشیو
6040 - نمودار و آرشیو
60511 - نمودار و آرشیو
DOP Oil - نمودار و آرشیو
22501 kg off - نمودار و آرشیو
22402 off - نمودار و آرشیو
Z30S Mar Kaf - نمودار و آرشیو
ZR230 Kaf - نمودار و آرشیو

➕ تبلیغات متنی در سایت inpia.ir
دریافت تعرفه و سفارش متن: 09332716775
➖➖