ارسال پاسخ

چهارشنبه ۸ دى ۱۳۹۵ ۱۰:۵۵ تعداد نظرات: 0 تعداد بازدید: 754 Telegram

inpia.ir

اعتراض به کم فروشی برگزارکنندگان نمایشگاه چاپ و بسته بندی/ دیدگاه تولیدکنندگان در مورد تولید و صادرات

برگزارکنندگان بیست و سومین نمایشگاه بین المللی چاپ، بسته بندی و ماشین آلات وابسته، با نادیده گرفتن قراردادهای منعقد شده با غرفه گذاران، زمان نمایشگاه را حدود 2 ساعت کاهش دادند.
اعتراض به کم فروشی برگزارکنندگان نمایشگاه چاپ و بسته بندی/ دیدگاه تولیدکنندگان در مورد تولید و صادرات

به گزارش اینپیا، در بیست سومین نمایشگاه بین المللی چاپ، بسته بندی و ماشین آلات وابسته، علاوه بر عامل جوی که موجب کاهش میزان بازدیدکنندگان شد، برگزار کنندگان نیز با اتخاذ تدابیری به روند بیشتر این کاهش با کاستن از ساعت کاری نمایشگاه، کمک کردند.

 

موضوع فوق هر چند مورد اعتراض و انتقاد غرفه گذاران قرار گرفت؛ اما نتیجه آن چیزی نبود جز «هیچ»!

 

مجریان به سادگی و بدون هیچ نظارتی، با تصمیم «خود سر» و شاید «خود جوش»، ناگهان ساعت کاری را کاهش دادند و گوش های خود را بر هر گونه اعتراض و انتقادی فرو بستند.

 

موضوع فوق بار دیگر حضور و نقش آفرینی تشکل های تخصصی در زمینه سیاست گذاری چنین نمایشگاه هایی را یادآوری می کند.

 

کم فروشی مسئولان نمایشگاه و برخورد ناشایست عوامل آن

سیدجواد میرحیدری مدیرعامل پرشین صنعت میزان بازدیدکننده ها را در روزهای دوم و سوم خوب ارزیابی کرد و گفت: ترکیب بازدیدکنندگان شامل افراد تخصصی و عادی است البته ما انتظار نداریم که همه مراجعه کنندگان اشخاص فنی باشند.

 

وی درباره وضعیت بازار گفت: شرایط بازار در داخل کشور در حالت رکود قرار دارد. اما شرکت پرشین صنعت به کشورهای زیادی صادرات دارد و پس از برجام نیز صادرات تحرک بیشتری به خود گرفته است.

 

 

وی در خصوص صادرات این شرکت توضیح داد: ما در حال حاضر به 6 کشور اروپایی صادارت داریم همچنین برای 28 شرکت خارجی، با برند خود آنها تولید می کنیم.

 

میرحیدری درباره تاثیر افزایش نرخ ارز در حوزه صادارت گفت: به همان میزان افزایش نرخ ارز، قیمت مواد اولیه نیز و از طرف دیگر مخارج دیگر نیز افزایش می یابد. یعنی هر میزان فعالیت داشته باشیم، باید همان مقدار را به دولت پرداخت کنیم.

 

میرحیدری با انتقاد از کاهش زمان فعالیت نمایشگاه گفت: ابتدا قرارداد نمایشگاه از ساعت 9 تا 6 عصر فعالیت داشته باشد و بر این اساس قرارداد منعقد شد. برگزارکنندگان با وجود دریافت هزینه آن، اما زمان نمایشگاه را دو ساعت کاهش دادند و با حضور نیروی انتظامی در سالن ها، بازدیدکنندگان و غرفه داران را خارج می کنند و این یک کم فروشی است.

 

 

وی همچنین از نحوه رفتار ناشایست مسئولان در هنگام هدایت مردم به بیرون از سالن ها انتقاد کرد.

 

میرحیدری گفت: ضرورت دارد مسئولان، نحوه برگزاری نمایشگاه را از خارجی ها فرا بگیرند. بیشتر نمایشگاه ها تا ساعت 8 فعالیت دارند و حتی پس از آن تا ساعت 12 شب افراد را به بیرون هدایت نمی کنند، تنها از ورود بازدیدکننده جدید ممانعت می شود.

 

حرکت در بازار مبتنی بر تحلیل داده های آماری

رضا مشتاق پور مدیر بازرگانی شرکت طب پلاستیک گفت: در سال جاری با وجود موانع، تحریم ها و مشکلات نقدینگی ما توانستیم توان تولید خود را به دو برابر افزایش دهیم.

 

وی در پاسخ به این پرسش که آیا افزایش ظرفیت تولید بر اساس تقاضای بازار داخل صورت گرفته یا برای صادرات، گفت: ما سه استراتژی را پیگیری می کنیم؛ نخست استراتژی توسعه محصول که شامل طراحی و توسعه محصول که مبتنی بر بازار است، استراتژی دوم شرکت در بخش برندینگ است که با توجه به فعل و انفعالات شاهد حضور بیشتر شرکت طب پلاستیک در نمایشگاه ها، رویدادها و... هستید.

 

 

وی در باره استراتژی سوم توضیح داد: پروژه دیگر توسعه بازار در دو حوزه بازار داخل و خارج است. برای همین موضوع پلان هایی برای توسعه بازارهای خود تعریف کرده ایم. یکی از نقاط قوت ما در این بخش نیروی انسانی دانش محور است.

 

مشتاق پور در همین زمینه ادامه داد: سطح دانش در سازمان ما در مقایسه با سایرین در سطح بهتری قرار دارد و جزو معدود شرکت های دانش بنیان در صنعت پلاستیک هستیم.

 

وی ادامه داد: موضوع فوق ما را از دیگران متمایز می سازد؛ چون برنامه ها مبتنی بر دانش، آمار، داده و اطلاعات است. حضور ما در بازار نه بر اساس فرضی و نظری، بلکه مبتنی بر تحلیل داده های آماری است.

 

مشتاق پور با بیان این که شرکت طب پلاستیک در سال جاری به عنوان نخستین واحد صنعت پلاستیک، نظام حاکمیتی شرکتی را در این صنعت پیاده سازی کرد، گفت: این نمونه بسیار خوبی است. این موضوع در کنار دانش بنیان بودن به ما کمک کرد تا با وجود شرایط رکود، تحریم، و غیره، تولید خود را تا دو برابر افزایش دهیم.

 

 

وی در خصوص ارزیابی خود از این نمایشگاه توضیح داد: این مسئله در دو بعد قابل ارزیابی است؛ نخست در خصوص کیفیت برگزاری و دیگر از نظر میزان بازدیدکنندگان و حضور آنها در شرکت طب پلاستیک.

 

مشتاق پور ادامه داد: در خصوص حضور شرکت کنندگان در این غرفه، وضعیت مطلوب است و به نوعی مشتریان بالقوه بوده و تعدادی هم بالفعل هستند.

 

وی ادامه داد: مشتریان از ما انتظار حضور در چنین رویدادهایی را دارند تا به صورت مستقیم دغدغه های خود را بیان کنند. ما نیز این مسائل را در نظام تولید خود مورد بررسی قرار می دهیم.

 

 

مشتاق پور گفت: از نظر سطح برگزاری انتقاداتی وجود دارد به ویژه به لحاظ زمان‌بندی شروع و پایان فعالیت نمایشگاه، برگزارکنندگان با کاهش زمان بازدید، وقت را محدود کردند.

 

وی ادامه داد: ما در خصوص کاهش ساعت کاری نمایشگاه به مسئولان برگزاری اعتراض کردیم. این نمایشگاه تنها رویداد برای شرکت ها جهت معرفی محصولات خود است و با این کاهش زمان آنها دچار آسیب می شوند.

 

مجریان در توجیه کار خود دلایلی مانند ترافیک و عدم توانایی مدیریت ترافیک را مطرح می کنند.

 

ضرورت الگو برداری مجریان نمایشگاه از کشورهای خارجی

سپهر فردوس مدیر عامل شرکت سپهر پلاستیک با اشاره به حضور زیاد بازدیدکنندگان در این نمایشگاه گفت: با این وجود افرادی که به صورت تخصصی در این نمایشگاه حضور می یابند چندان چشمگیر نیستند و بیشتر مردم عادی هستند.

 

صنایع پلاستیک سپهر سال 1390 با یک محصول یعنی لیوان یک بار مصرف کار خود را آغاز کرد و اکنون حدود 22 قلم جنس یک بار مصرف را در سبد تولیدات خود دارد و به صورت تخصصی در حوزه PP فعالیت دارد.

 

فردوس عنوان کرد: نوع پرسش بسیاری از بازدیدکنندگان نشان دهنده عدم اطلاعات آنها درباره صنعت پلاستیک است و این موجب صرف انرژی و زمان زیادی می شود.

 

 

وی درباره علت میزان اندک بازدیدکنندگان تخصصی، رکود حاکم بر بازار را بی تاثیر ندانست و گفت: این موضوع موجب کاهش انگیزه در اصناف مختلف شده است. علاوه بر این یکی دیگر از ضعف های موجود به خود نمایشگاه و نحوه برگزاری ضعیف آن باز می گردد.

 

وی در همین ارتباط ادامه داد: چنان چه از نمایشگاه هایی مانند کشورهای چین، کره و غیره الگو برداری شود وضعیت به نحوی بهبود می یابد و دیگر یک بازدیدکننده معمولی تنها با پرداخت 3 هزار تومان ورودی در نمایشگاه حضور پیدا نمی کند.

 

فردوس گفت: می توان هزینه ورودی را افزایش و همچنین ID کارت برای بازدیدکنندگان صادر شود. این موضوع می تواند به غربال بازدیدکنندگان تخصصی از افرادی که برای وقت گذارنی به نمایشگاه می آیند، کمک کند.

 

وی در خصوص چشم انداز خروج از رکود بازار و نشانه های آن توضیح داد: تصور می کنم وضعیت بازار بهتر شود می توان به نشانه هایی مانند افزایش قیمت دلار و بهبود صادارت در این زمینه اشاره کرد.

 

 

فردوس در بخش دیگری از سخنان خود به حضور سرمایه گذاران خارجی در شرکت های صنعتی اشاره کرد و گفت: با وجودی که این موضوع رقابت را برای تولیدکنندگان داخلی دشوارتر می سازد اما صاحبان صنایع داخلی به بهبود کیفیت تولید خود روی می آورند.

 

وی در خصوص برنامه های توسعه شرکت سپهر پلاستیک گفت: ما یک برنامه 5 ساله داریم و بنا است تا سال 1400 آن را پیاده سازی کنیم. در حال حاضر نیز تصمیم داریم تا به شهرک های صنعتی منتقل شویم؛ چون فعالیت در خارج از شهرک های صنعتی بسیار دشوار است.

 

تاثیر اندک افزایش نرخ ارز در صادرات

محمد قربانی مدیر شرکت افق پلاستیک جاویدان، وضعیت بازار را در شرایط فعلی چندان مناسب ندانست و در خصوص دلایل آن اظهار داشت: مواد اولیه از سویی دارای تلورانس است و از سویی دیگر تامین کننده نمی تواند وعده قیمت مناسبی بدهد. هنگامی که یک وعده تناژی داده می شود متاسفانه با افزایش قیمت مواد اولیه، در تعامل با مشتریان برای تحویل به موقع و قیمت توافق شده دچار مشکل می شویم.

 

شرکت افق پلاستیک جاویدان تولیدکننده نایلون، سلفون، رل حباب دار و محصولات چاپی است. ای واحد از دو سال پیش آغاز به فعالیت کرده است اما مجموعه اصلی آن از سال 1369 فعالیت دارد.

 

وی در پاسخ به این پرسش که با توجه به افزایش مداوم قیمت ها، آیا تولیدکننده نباید در قراردادهای خود چنین مواردی را پیش بینی و لحاظ کند، گفت: این موارد لحاظ می شود اما تعدادی از مشتریان ما ثابت بوده و در بازه زمانی 10 تا 15 روز به صورت مداوم اقدام به خرید می کنند. از یک طرف پتروشیمی هر دو هفته یک بار قیمت مواد را تعیین می کند در این شرایط تغییر قیمت های مداوم و در هر 15 روز برای مشتری دشوار است. آنها انتظار دارند قیمت ها در دوره های کوتاه مدت تغییر نکند؛ چون آنان نیز به مشتریان دیگری تعهد دارند.

 

 

وی درباره صادرات این شرکت گفت: در حال حاضر به کشورهای عراق، افغانستان و پاکستان صادرات داریم.

 

قربانی درباره تاثیر نرخ ارز در حوزه صادارت، توضیح داد: افزایش نرخ ارز تاثیر زیادی در صادرات ندارد. این تاثیر اندک اما مثبت است.

 

وی درباره چشم انداز بازار گفت: تصور نمی کنم تا پایان سال جاری تلورانس خوبی داشته باشیم؛ اما امیدواریم سال آینده وضعیت بهتر شود.

 

 نصویری از هوای مه آلود نمایشگاه در روزهای برپایی

گزارش: سامان عابری


نظرات

دیدگاه های ارسالي، پس از تایید در وب سایت منتشر مي شود.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نمي شود.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمي شود.

 

 

 

💢 #قیمت_مواد_اولیه_پلیمری در بازار آزاد
🗓 ۳۰ خرداد ۱۳۹۷
جدول روز/هفتگی
عنوانقیمتاختلافدرصد اختلاف
0035 - نمودار و آرشیو
EX5 Jam 72,000 ریال -800 1.1% نمودار و آرشیو
EX5 Bakhtar - نمودار و آرشیو
EX5 Marun 72,000 ریال نمودار و آرشیو
F7000 Mehr 73,600 ریال 600 0.82% نمودار و آرشیو
F7000 Ilam - نمودار و آرشیو
5110 73,300 ریال 500 0.68% نمودار و آرشیو
Bl3 Jam - نمودار و آرشیو
Bl3 Marun - نمودار و آرشیو
Bl3 Bakhtar 75,300 ریال -16300 17.79% نمودار و آرشیو
0075 68,500 ریال -300 0.44% نمودار و آرشیو
020 66,500 ریال -300 0.45% نمودار و آرشیو
Lf190 65,600 ریال -400 0.61% نمودار و آرشیو
22B02 - نمودار و آرشیو
52518 61,000 ریال -1900 3.02% نمودار و آرشیو
52518 Off - نمودار و آرشیو
Hi500 61,800 ریال -600 0.96% نمودار و آرشیو
2420h 62,800 ریال 300 0.48% نمودار و آرشیو
2420d - نمودار و آرشیو
2420K - نمودار و آرشیو
2102 62,800 ریال نمودار و آرشیو
2102 Off1 - نمودار و آرشیو
2100 - نمودار و آرشیو
2100 Off1 - نمودار و آرشیو
2200 - نمودار و آرشیو
Lld209 Amir 63,000 ریال نمودار و آرشیو
22402 off MAHABAD - نمودار و آرشیو
22402 MAHABAD - نمودار و آرشیو
Lld209 Arak 62,200 ریال 300 0.48% نمودار و آرشیو
22B02 off MAHABAD - نمودار و آرشیو
LLD Lorestan - نمودار و آرشیو
Lld 22402 - نمودار و آرشیو
LLD Tabriz - نمودار و آرشیو
PE80 Jam - نمودار و آرشیو
PE80 Jam Kaf - نمودار و آرشیو
PE80 Amir - نمودار و آرشیو
PE80 Arak - نمودار و آرشیو
CRP100 Amir Kabir - نمودار و آرشیو
CRP100 Amir Kabir Kaf - نمودار و آرشیو
PE80 Amir kaf - نمودار و آرشیو
PE80 Arak kaf - نمودار و آرشیو
PE80 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
Z30G - نمودار و آرشیو
EX3 ilam - نمودار و آرشیو
CRP100 Jam Kaf - نمودار و آرشیو
CRP100 Maroun - نمودار و آرشیو
EX3 ilam Kaf - نمودار و آرشیو
CRP100 Jam - نمودار و آرشیو
CRP 100 Shazand - نمودار و آرشیو
CRP100 Maroun kaf - نمودار و آرشیو
CRP 100 Shazand Kaf - نمودار و آرشیو
PE80 ilam - نمودار و آرشیو
V30G - نمودار و آرشیو
PE 80 ilam Kaf - نمودار و آرشیو
Z30s Mar - نمودار و آرشیو
C30s 76,800 ریال -200 0.26% نمودار و آرشیو
Z30s Ar 86,300 ریال 300 0.35% نمودار و آرشیو
V30s - نمودار و آرشیو
3840 Tabriz - نمودار و آرشیو
3840 Off1 - نمودار و آرشیو
7240 96,700 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
1540 77,000 ریال -600 0.77% نمودار و آرشیو
1551 76,500 ریال -500 0.65% نمودار و آرشیو
781 - نمودار و آرشیو
785 - نمودار و آرشیو
821 - نمودار و آرشیو
825 - نمودار و آرشیو
5030 - نمودار و آرشیو
525 - نمودار و آرشیو
552R Jam - نمودار و آرشیو
552R Arak Kaf - نمودار و آرشیو
552R Arak - نمودار و آرشیو
552R Maroun 86,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
510L Jam - نمودار و آرشیو
510L Jam kaf - نمودار و آرشیو
510L Navid - نمودار و آرشیو
550J Jam - نمودار و آرشیو
10733 - نمودار و آرشیو
10720 - نمودار و آرشیو
10417 - نمودار و آرشیو
10415 - نمودار و آرشیو
R40maron - نمودار و آرشیو
R60 - نمودار و آرشیو
548R 77,600 ریال -400 0.51% نمودار و آرشیو
RP340 - نمودار و آرشیو
440G - نمودار و آرشیو
440J - نمودار و آرشیو
440L - نمودار و آرشیو
MR230 80,500 ریال 1000 1.24% نمودار و آرشیو
ZR230 80,500 ریال 1000 1.24% نمودار و آرشیو
N40 - نمودار و آرشیو
N50 - نمودار و آرشیو
332C 78,500 ریال نمودار و آرشیو
332L - نمودار و آرشیو
5218 - نمودار و آرشیو
PVC S65 Ghadir 49,000 ریال -436000 89.9% نمودار و آرشیو
PVC S65 Arvand 48,500 ریال -100 0.21% نمودار و آرشیو
PVC S65 Bandar 49,000 ریال -700 1.41% نمودار و آرشیو
PVC S65 Abadan 46,500 ریال 700 1.51% نمودار و آرشیو
PVC S65 Ghadir kaf 49,000 ریال 1500 3.06% نمودار و آرشیو
PVC S65 Arvand kaf 48,200 ریال 1000 2.07% نمودار و آرشیو
PVC S65 Bandar kaf 48,700 ریال 500 1.03% نمودار و آرشیو
PVC S65 Abadan kaf 46,200 ریال 1200 2.6% نمودار و آرشیو
PVC S70 Bandar - نمودار و آرشیو
PVC S70 Abadan - نمودار و آرشیو
PVC S70 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
PVC S70 Abadan kaf - نمودار و آرشیو
PVC S57 Abadan 55,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
PVC S57 Ghadir - نمودار و آرشیو
PVC S57 Abadan kaf 54,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
PVC S57 Ghadir kaf - نمودار و آرشیو
PVC S60 Bandar 52,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
PVC S60 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
EX5 Marun Off1 - نمودار و آرشیو
PVC S65 Off3 Arv - نمودار و آرشیو
EX5 Marun Off2 - نمودار و آرشیو
PVC S65 Off3 Arva - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Off1 - نمودار و آرشیو
PVC E68 Off3 Arv - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Off2 - نمودار و آرشیو
PVC E68 Off3 Arv kaf - نمودار و آرشیو
5110 Off1 - نمودار و آرشیو
5110 Off2 - نمودار و آرشیو
6020 - نمودار و آرشیو
620 - نمودار و آرشیو
Bl3 Jam Off1 - نمودار و آرشیو
Bl3 Jam Off2 - نمودار و آرشیو
Bl3 Marun Off2 - نمودار و آرشیو
Bl3 Bakhtar Off1 - نمودار و آرشیو
EPS 200 - نمودار و آرشیو
EPS 300 - نمودار و آرشیو
EPS 400 - نمودار و آرشیو
510L Arak - نمودار و آرشیو
5620 - نمودار و آرشیو
Absn50 103,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
ABS150 104,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
Lale 1922 - نمودار و آرشیو
1922 Arya - نمودار و آرشیو
MR1600 - نمودار و آرشیو
J740 - نمودار و آرشیو
R200 - نمودار و آرشیو
2004Tc - نمودار و آرشیو
3202 - نمودار و آرشیو
3713 - نمودار و آرشیو
BL4 jam - نمودار و آرشیو
EX3 Off1 - نمودار و آرشیو
220Kj - نمودار و آرشیو
R40 Arak - نمودار و آرشیو
060 - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Kaf - نمودار و آرشیو
EX5 Amir - نمودار و آرشیو
209 Tabriz - نمودار و آرشیو
1102l Rejal - نمودار و آرشیو
60507 - نمودار و آرشیو
6040 - نمودار و آرشیو
60511 - نمودار و آرشیو
DOP Oil - نمودار و آرشیو
22501 kg off - نمودار و آرشیو
22402 off - نمودار و آرشیو
Z30S Mar Kaf - نمودار و آرشیو
ZR230 Kaf - نمودار و آرشیو

➕ تبلیغات متنی در سایت inpia.ir
دریافت تعرفه و سفارش متن:
7 - 88927986

➖➖