ارسال پاسخ

دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵ ۰۷:۵۰ تعداد نظرات: 0 تعداد بازدید: 698 Telegram

inpia.ir

چی بپوشیم: ۴ نوع لباس مناسب محل کار

به طور کلی۴ نوع لباس مخصوص محیط کار وجود دارد: (۱) رسمی کاری، (۲) حرفه‌ای کاری، (۳) غیررسمی کاری، و (۴) غیررسمی. در این مقاله توصیه‌های عمومی برای نوع پوشش محل کار مناسب خانم‌ها و آقایان آورده شده است.
چی بپوشیم: ۴ نوع لباس مناسب محل کار

موضوع لباس پوشیدن یک دغدغه‌ی هر روزه برای خیلی از ما است. هر روز صبح که آماده می‌شویم تا به محل کارمان برویم معمولا پرسش‌هایی نظیر این‌که امروز صبح ، “کفش اسپرت بپوشم یا رسمی”، “کت شلوار بپوشم یا تی‌شرت و شلوار جین” ، “مقنعه سر کنم یا روسری” و مانند این‌ها را از خودمان می‌پرسیم و اساسا همه ما وسواس داریم که چی بپوشیم. و بسته به ضروریات آیین‌نامه‌ی پوشش محل کارمان، می‌توانیم شاد یا متاسف به انتخاب مد لباس مان بپردازیم.

 

چی بپوشیم: ۴ نوع لباس مناسب محل کار

بر طبق پژوهش میدانی که توسط Salary.com انجام شده است، فقط ۵۵ درصد از محیط‌های کاری از یک آیین‌نامه‌ی پوشش برخوردار هستند. اگر تمایلات کارمند جدیدتان با آیین‌نامه‌ی پوشش همسو نیست، از بخش منابع انسانی بخواهید تا دستورالعمل‌های رسمی را برای وی بازگو کند. چنانچه نظام‌نامه‌ی پوشش به شما می‌گوید لباس “غیررسمی‌کاری” بر تن کنید، بیندیشید که دقیقا منظورش چیست؟ آیا مورد قبول شما هست یا خیر؟

 

به طور کلی۴ نوع لباس مخصوص محیط کار وجود دارد: (۱) رسمی کاری، (۲) حرفه‌ای کاری، (۳) غیررسمی کاری، و (۴) غیررسمی.

در این مقاله توصیه‌های عمومی برای نوع پوشش محل کار مناسب خانم‌ها و آقایان آورده شده است. توجه کنید و مطمئن شوید که همیشه لباس شایسته‌ای را بر تن می‌کنید و یک سوال قانع کننده برای پرسش چی بپوشیم داشته باشید.

 

چی بپوشیم۱:

 

رسمی کاری

چی بپوشیم

اگر شما در یک دفتر وکالت یا حقوقی کار می‌کنید، معمولا با مدیران اجرایی، یا مقامات عالی‌رتبه ملاقات می‌کنید. ممکن است بخواهید لباس “رسمی کاری” یا “لباس سطح مدیریتی” بر تن کنید. این بالاترین سطح از لباس پوشیدن برای یک آدم حرفه‌ای است.

 

برای مردان

یک کت یک‌دست و بدون طرح، تک دکمه، یا دو- سه دکمه، و از سری رنگ‌های خنثی مثل مشکی، خاکستری، یا سرمه‌ای.

در استفاده از کراوات یا کیف و کمربند باید حواس‌تان باشد که حتما از طرح ساده و یک‌رنگ استفاده کنید، البته در صورتی که از کراوات استفاده می‌شود مثلا یک کراوات قرمز خوب است. لازم است از کراوات‌های اسپرت دوری کنید.

پیراهن سفید که تا روی یقه دکمه داشته باشد.

کفش‌ها حتما باید جلوبسته و به رنگ قهوه‌ای یا مشکی باشند، کفش‌های راحتی اصلا مناسب این تیپ نیستند.

موها باید بسیار مرتب باشند. به طورکلی موهای کوتاه در این تیپ پذیرفته‌شده‌تر است. اما برای موهایی که بلند هستند و از پشت سر جمع شده‌اند می‌توان از بخش منابع انسانی پرس‌وجو کرد.

ناخن‌ها باید کاملا کوتاه، تمیز و براق باشند.

برای خانم‌ها

یک مانتو شلوار یا کت شلوار خوش‌دوخت به رنگ‌های خنثی مثل مشکی، سرمه‌ای، یا قهوه‌ای.

کفش پاشنه‌دار جلوبسته به رنگ‌های خاکستری با رگه‌های قهوه‌ای، مشکی، دودی، یا قهوه‌ای.

جوراب ترجیحا به رنگ تیره.

مانتو یا کت نباید بیشتر از دو انگشت بالای زانو باشد.

ناخن‌ها باید خوب مرتب شده باشند و مثلا با یک برق ناخن متمایل به رنگ بژ مزین باشند.

 

چی بپوشیم ۲:

 

حرفه‌ای کاری

چی بپوشیم

 

این تیپ یک سطح از پوشش “رسمی کاری” پایین‌تر است، اما هنوز هم به همان شسته‌رفته‌ای است، مرسوم و محافظه‌کارانه است و یک کمی بیشتر از طرح و رنگ در آن استفاده می‌شود. به این تیپ پوشش گاهی اوقات “لباس مرسوم کار” هم می‌گویند. انتظار می‌رود که این تیپ یک ظاهر حرفه‌ای از شما به نمایش بگذارد و برای استفاده از زیورآلات یا کیف و کفش و انتخاب برخی رنگ‌ها دستت‌تان بازتر باشد.

 

برای آقایان

یک کت یک یا دو دکمه‌ای. رنگ کت هنوز هم سنتی است اما شما در انتخاب طرح‌ها آزادی بیشتری دارید مثلا از طرح‌های راه‌ راه یا نقش‌های ظریف می‌توانید استفاده کنید.

شلوارهای اطوکشیده‌ با رنگ روشن‌تر همراه یک کت اسپرت پوشیده می‌شوند.

اگر اهل کراوات زدن باشید می‌توانید در این تیپ از کراوات آبی راه ‌راه یا برخی طرح‌های ساده استفاده‌کنید. اما نباید از کروات‌هایی با طرح‌های خیلی جدید استفاده کنید.

بهترین وسیله‌ی تزیینی برای این تیپ ساعت با رنگ‌های نقره‌ای، طلایی، یا طلایی- سفید است. هم‌چنین دکمه سردست بسیار ضروری است.

پیراهن باید تا بالا دکمه داشته باشد اما می‌توان از رنگ‌های متنوع‌تری استفاده کرد. مثلا آبی، زرشکی، یا خاکستری که برای تمام شغل‌ها مناسب است.

کفش‌ها باید جلو بسته و رسمی باشند اما می‌توان از کفش‌های راحتی براق به رنگ مشکی یا قهوه‌ای هم استفاده‌کرد.

موها و ناخن‌ها باید کوتاه و مرتب باشند اما باز می‌توانید با مدیر منابع انسانی برای تنوع مدل موها صحبت کنید.

 

برای خانم‌ها

یک مانتو یا کت با رنگ‌های خنثی مثل آبی تیره، مشکی، قهوه‌ای.

کفش‌های جلوبسته‌ی قهوه‌ای یا مشکی.

در استفاده از جواهرات و زیورآلات یک گردنبند یا ساعت مچی خوب است. البته بهتر است که ساعت یا زیورآلات‌تان اصل و غیربدلی باشند.

یادتان باشد که اندازه‌ی کت یا مانتویتان تا دوانگشت کوتاه‌تر از سر زانو نباشند.

حتی‌المقدور ناخن‌ها مرتب و تمیز باشند و اگر خواستید می‌توانید با یک لاک روشن مثلا بژ یا سفید آن‌ها را بیارایید.

درباره‌ی این‌که موهایتان تا چه اندازه از مقنعه یا روسری بیرون باشد و رنگ آن چگونه باشد با مدیر منابع انسانی حتما مشورت کنید.

 

چی بپوشیم ۳:

 

غیررسمی کار

چی بپوشیم

 

معمولا لباس غیررسمی کاری یکی از رایج‌ترین شکل‌های پوشش کاری در سازمان‌های کوچک‌تر و خانوادگی و فروشگاه‌ها است، چرا که به کارکنان اجازه می‌دهد پوشش مخصوص محل‌کارشان را با توجه به نوع شخصیت‌شان انتخاب کنند بدون این‌که غیرحرفه‌ای به نظر بیایند. در این تیپ کاری شما می‌توانید از تنوع رنگ‌ها و اقلام تکمیلی پوشش بیشتری بهره ببرید.

 

با این وجود عبارت “غیررسمی کاری” با معانی متفاوتی بسته به نوع سازمان‌ها تعبیر می‌شود، بنابراین همواره بهتر است که به جای این‌که از فرضیات خودتان برای انتخاب لباس در این تیپ استفاده کنید، با مدیر منابع انسانی برای کسب راهنمایی صحبت کنید. گاهی اوقات به این تیپ، غیررسمی مدیریتی هم می‌گویند.

 

برای آقایان

در این تیپ می‌توان از پیراهنی با همه‌ی رنگ‌های موجود استفاده کرد ولی بهتر است که طرح و نقش آن مثلا راه‌راه یا چهارخانه باشد. با این پیراهن می‌توان کراوات زد یا از آن استفاده نکرد.

طرح و نقش کراوات هم‌چنان باید ساده و رسمی باشد و از طرح‌ها و مدل‌های امروزی اجتناب کرد. طرح و نقش نقطه‌نقطه یا راه‌راه و چهارخانه و در اغلب رنگ‌ها قابل قبول است.

اغلب پولیور و ژاکت روی پیراهن‌های رسمی و یقه‌دار در این تیپ پوشیده می‌شوند. می‌توانید از کت‌های راه راه یا دارای هر طرح دیگری استفاده کنید. استفاده از رنگ‌های اصلی با تناژ قرمز تیره، آبی یا سبز تیره بهتر است.

شلوار تک به رنگ مشکی یا جنس پنبه‌ای نازک که مناسب تابستان است، با کت اسپرت یا بدون آن.

داشتن لوازم جانبی بیشتر، مثلا یک ساعت مچی بند چرمی.

کفش‌های جلوبسته، راحتی یا هر کفش راحت دیگری در رنگ‌های قهوه‌ای و مشکی برای این تیپ مناسب است. سعی کنید کفش کتانی در این تیپ نپوشید.

ممکن است که برای مدل و اندازه‌ی موهایتان در این تیپ آزادی عمل بیشتری داشته باشید. در زمینه‌ی داشتن موهای بلند می‌توانید با بخش منابع انسانی هماهنگ کنید.

ناخن‌ها باید کوتاه و مرتب باشند.

 

برای خانم‌ها

در این تیپ، خانم‌ها به جای پوشیدن یک دست مانتو شلوار یا کت شلوار ست، همرنگ و یکدست می‌توانند از یک ژاکت و مانتوی کش‌باف یا جنس آزادتری استفاده کنند.

در انتخاب طرح و رنگ هم آزادی عمل بیشتری دارند و می‌تواننداز طرح‌های راه‌راه و چهارخانه استفاده کنند. اما هم‌چنان از طرح‌های خیلی روشن نباید استفاده کرد و به اندازه‌ی مانتو و شلوارشان باید توجه کنند تا از یک اندازه‌ای کوتاه‌تر نباشد.

شلوارهای نخی و نازکتر با رنگ‌های روشن‌تر.

زیورآلات بزرگ‌تر مثل یک گردنبند یا ساعت درشت‌نما. نیازی هم نیست که جنس ساعت یا زیورآلات‌تان حتما اصل باشد و می‌توانید از برخی بدلیجات خوش‌کیفیت استفاده کنید.

روسری‌های رنگی و طرح‌دار مناسب هستند.

کفش‌های پاشنه تخت و راحتی، مثل کفش‌های تابستانی جلوبسته. از همه‌ی رنگ‌ها هم می‌توان در این تیپ استفاده کرد اما رنگ‌های مشکی، زرشکی، قهوه‌ای، سرمه‌ای، و خاکستری مناسب‌تر هستند.

ناخن‌ها باید کاملا سوهان خورده و مرتب باشند اما می‌توان از رنگ‌های مختلفی هم برای مزین کردن آن‌ها استفاده کرد.

 

چی بپوشیم ۴:

 

غیررسمی

چی بپوشیم

 

اگر شما آن‌قدر خوش‌شانس هستید که می‌توانید با لباس غیررسمی به محل کارتان بروید، به شما توصیه می‌شود که از پوشیدن لباس‌های تمام‌اسپرت و بیش از حد غیررسمی خودداری کنید. طبق مطالعات میدانی سلری دات‌کام، همکاران‌تان در خصوص توانایی‌های‌تان بر اساس نوع لباس‌تان قضاوت می‌کنند و گاهی این قضاوت‌ها تا سطح کارفرما نیز گسترش می‌یابد. اگر با یک لباس غیررسمی شسته‌رفته و اتوکشیده که مناسب نوع کارتان است، به محل کارتان بروید، می‌توانید اطمینان حاصل کنید که این پوشش غیررسمی از شأن شما نمی‌کاهد و دغدغه‌ی این که چی بپوشیم را نخواهید داشت.

برای آقایان

در این تیپ می‌توانید شلوارهای غیررسمی و نخی بپوشید و اما تا زمانی که موافقت مدیریت منابع انسانی را نگرفته‌اید شلوار جین به پا نکنید و اگر با پوشیدن جین مخالفتی نداشتند، سعی کنید از جین‌های تیره‌رنگ و مدل راسته استفاده کنید.

ژاکت‌ها، پولیورها و پیراهن‌های یقه‌دار و یقه‌گرد در این تیپ خوب است. اکثر رنگ‌ها و طرح‌هایی که زیادی از حد جدید و سبک نباشند در این تیپ مناسب هستند مثل یک لباس با لوگوی یک تیم ورزشی.

استفاده از وسایل جنبی غیررسمی مثل یک ساعت براق رنگی.

کفش‌ها باید تمیز باشند. کفش‌های کتانی و راحتی مورد قبول هستند .

موها و ناخن‌ها می‌توانند غیررسمی‌تر باشند. اما ناخن‌ها باید کوتاه و تمیز باشند.

برای خانم‌ها

در این تیپ می‌توان از مانتوهای غیررسمی و طرح‌دار و متنوع استفاده کرد اما باید حواستان باشد که زیادی از حد تنگ یا نازک نباشد.

از شلوارهای غیررسمی مثلا کتان می‌توان استفاده کرد و اگر پوشیدن شلوار جین مجاز بود یادتان باشد که حتما از جین‌های چرک‌تاب استفاده کنید.

بلندی مانتو کوتاه‌تر از سر زانو نباشد.

استفاده از کفش‌های جلوباز و پنجه‌نما مجاز است اما از پوشیدن صندل و کتانی‌های خیلی غیررسمی و اسپورت اجتناب کنید.

استفاده از زیورآلات بدلی مثل گوشواره، دستبند و گردنبند مانعی ندارد.

از روسری‌های رنگ روشن و طرح‌دار غیررسمی‌تر می‌توان استفاده کرد.

با این‌که در این تیپ می‌توان از رنگ و تزیین مختلف ناخن بهره برد اما حواس‌تان باشد که ناخن‌هایتان زیادی بلند نباشد.

 

ترجمه: بازده- پریسا جعفری

منبع: فوربس


نظرات

دیدگاه های ارسالي، پس از تایید در وب سایت منتشر مي شود.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نمي شود.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمي شود.

 

 

 

💢 #قیمت_مواد_اولیه_پلیمری در بازار آزاد
🗓 ۳۰ خرداد ۱۳۹۷
جدول روز/هفتگی
عنوانقیمتاختلافدرصد اختلاف
0035 - نمودار و آرشیو
EX5 Jam 72,000 ریال -800 1.1% نمودار و آرشیو
EX5 Bakhtar - نمودار و آرشیو
EX5 Marun 72,000 ریال نمودار و آرشیو
F7000 Mehr 73,600 ریال 600 0.82% نمودار و آرشیو
F7000 Ilam - نمودار و آرشیو
5110 73,300 ریال 500 0.68% نمودار و آرشیو
Bl3 Jam - نمودار و آرشیو
Bl3 Marun - نمودار و آرشیو
Bl3 Bakhtar 75,300 ریال -16300 17.79% نمودار و آرشیو
0075 68,500 ریال -300 0.44% نمودار و آرشیو
020 66,500 ریال -300 0.45% نمودار و آرشیو
Lf190 65,600 ریال -400 0.61% نمودار و آرشیو
22B02 - نمودار و آرشیو
52518 61,000 ریال -1900 3.02% نمودار و آرشیو
52518 Off - نمودار و آرشیو
Hi500 61,800 ریال -600 0.96% نمودار و آرشیو
2420h 62,800 ریال 300 0.48% نمودار و آرشیو
2420d - نمودار و آرشیو
2420K - نمودار و آرشیو
2102 62,800 ریال نمودار و آرشیو
2102 Off1 - نمودار و آرشیو
2100 - نمودار و آرشیو
2100 Off1 - نمودار و آرشیو
2200 - نمودار و آرشیو
Lld209 Amir 63,000 ریال نمودار و آرشیو
22402 off MAHABAD - نمودار و آرشیو
22402 MAHABAD - نمودار و آرشیو
Lld209 Arak 62,200 ریال 300 0.48% نمودار و آرشیو
22B02 off MAHABAD - نمودار و آرشیو
LLD Lorestan - نمودار و آرشیو
Lld 22402 - نمودار و آرشیو
LLD Tabriz - نمودار و آرشیو
PE80 Jam - نمودار و آرشیو
PE80 Jam Kaf - نمودار و آرشیو
PE80 Amir - نمودار و آرشیو
PE80 Arak - نمودار و آرشیو
CRP100 Amir Kabir - نمودار و آرشیو
CRP100 Amir Kabir Kaf - نمودار و آرشیو
PE80 Amir kaf - نمودار و آرشیو
PE80 Arak kaf - نمودار و آرشیو
PE80 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
Z30G - نمودار و آرشیو
EX3 ilam - نمودار و آرشیو
CRP100 Jam Kaf - نمودار و آرشیو
CRP100 Maroun - نمودار و آرشیو
EX3 ilam Kaf - نمودار و آرشیو
CRP100 Jam - نمودار و آرشیو
CRP 100 Shazand - نمودار و آرشیو
CRP100 Maroun kaf - نمودار و آرشیو
CRP 100 Shazand Kaf - نمودار و آرشیو
PE80 ilam - نمودار و آرشیو
V30G - نمودار و آرشیو
PE 80 ilam Kaf - نمودار و آرشیو
Z30s Mar - نمودار و آرشیو
C30s 76,800 ریال -200 0.26% نمودار و آرشیو
Z30s Ar 86,300 ریال 300 0.35% نمودار و آرشیو
V30s - نمودار و آرشیو
3840 Tabriz - نمودار و آرشیو
3840 Off1 - نمودار و آرشیو
7240 96,700 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
1540 77,000 ریال -600 0.77% نمودار و آرشیو
1551 76,500 ریال -500 0.65% نمودار و آرشیو
781 - نمودار و آرشیو
785 - نمودار و آرشیو
821 - نمودار و آرشیو
825 - نمودار و آرشیو
5030 - نمودار و آرشیو
525 - نمودار و آرشیو
552R Jam - نمودار و آرشیو
552R Arak Kaf - نمودار و آرشیو
552R Arak - نمودار و آرشیو
552R Maroun 86,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
510L Jam - نمودار و آرشیو
510L Jam kaf - نمودار و آرشیو
510L Navid - نمودار و آرشیو
550J Jam - نمودار و آرشیو
10733 - نمودار و آرشیو
10720 - نمودار و آرشیو
10417 - نمودار و آرشیو
10415 - نمودار و آرشیو
R40maron - نمودار و آرشیو
R60 - نمودار و آرشیو
548R 77,600 ریال -400 0.51% نمودار و آرشیو
RP340 - نمودار و آرشیو
440G - نمودار و آرشیو
440J - نمودار و آرشیو
440L - نمودار و آرشیو
MR230 80,500 ریال 1000 1.24% نمودار و آرشیو
ZR230 80,500 ریال 1000 1.24% نمودار و آرشیو
N40 - نمودار و آرشیو
N50 - نمودار و آرشیو
332C 78,500 ریال نمودار و آرشیو
332L - نمودار و آرشیو
5218 - نمودار و آرشیو
PVC S65 Ghadir 49,000 ریال -436000 89.9% نمودار و آرشیو
PVC S65 Arvand 48,500 ریال -100 0.21% نمودار و آرشیو
PVC S65 Bandar 49,000 ریال -700 1.41% نمودار و آرشیو
PVC S65 Abadan 46,500 ریال 700 1.51% نمودار و آرشیو
PVC S65 Ghadir kaf 49,000 ریال 1500 3.06% نمودار و آرشیو
PVC S65 Arvand kaf 48,200 ریال 1000 2.07% نمودار و آرشیو
PVC S65 Bandar kaf 48,700 ریال 500 1.03% نمودار و آرشیو
PVC S65 Abadan kaf 46,200 ریال 1200 2.6% نمودار و آرشیو
PVC S70 Bandar - نمودار و آرشیو
PVC S70 Abadan - نمودار و آرشیو
PVC S70 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
PVC S70 Abadan kaf - نمودار و آرشیو
PVC S57 Abadan 55,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
PVC S57 Ghadir - نمودار و آرشیو
PVC S57 Abadan kaf 54,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
PVC S57 Ghadir kaf - نمودار و آرشیو
PVC S60 Bandar 52,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
PVC S60 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
EX5 Marun Off1 - نمودار و آرشیو
PVC S65 Off3 Arv - نمودار و آرشیو
EX5 Marun Off2 - نمودار و آرشیو
PVC S65 Off3 Arva - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Off1 - نمودار و آرشیو
PVC E68 Off3 Arv - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Off2 - نمودار و آرشیو
PVC E68 Off3 Arv kaf - نمودار و آرشیو
5110 Off1 - نمودار و آرشیو
5110 Off2 - نمودار و آرشیو
6020 - نمودار و آرشیو
620 - نمودار و آرشیو
Bl3 Jam Off1 - نمودار و آرشیو
Bl3 Jam Off2 - نمودار و آرشیو
Bl3 Marun Off2 - نمودار و آرشیو
Bl3 Bakhtar Off1 - نمودار و آرشیو
EPS 200 - نمودار و آرشیو
EPS 300 - نمودار و آرشیو
EPS 400 - نمودار و آرشیو
510L Arak - نمودار و آرشیو
5620 - نمودار و آرشیو
Absn50 103,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
ABS150 104,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
Lale 1922 - نمودار و آرشیو
1922 Arya - نمودار و آرشیو
MR1600 - نمودار و آرشیو
J740 - نمودار و آرشیو
R200 - نمودار و آرشیو
2004Tc - نمودار و آرشیو
3202 - نمودار و آرشیو
3713 - نمودار و آرشیو
BL4 jam - نمودار و آرشیو
EX3 Off1 - نمودار و آرشیو
220Kj - نمودار و آرشیو
R40 Arak - نمودار و آرشیو
060 - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Kaf - نمودار و آرشیو
EX5 Amir - نمودار و آرشیو
209 Tabriz - نمودار و آرشیو
1102l Rejal - نمودار و آرشیو
60507 - نمودار و آرشیو
6040 - نمودار و آرشیو
60511 - نمودار و آرشیو
DOP Oil - نمودار و آرشیو
22501 kg off - نمودار و آرشیو
22402 off - نمودار و آرشیو
Z30S Mar Kaf - نمودار و آرشیو
ZR230 Kaf - نمودار و آرشیو

➕ تبلیغات متنی در سایت inpia.ir
دریافت تعرفه و سفارش متن:
7 - 88927986

➖➖