ارسال پاسخ

دوشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۵ ۰۸:۱۰ تعداد نظرات: 0 تعداد بازدید: 674 Telegram

inpia.ir

محل کار گوگل چگونه است؟ + 14 عکس

یکی از نکته‌هایی که همیشه اخبار مربوط به گوگل را جذاب کرده، روش اداره‌ی این سازمان بزرگ است. اینکه کارکنان گوگل، معروف به گوگلرها، چه می‌خورند و چه می‌کنند و… که البته گاهی اوقات پاسخ این پرسش‌ها با اغراق هم همراه شده است.
محل کار گوگل چگونه است؟ + 14 عکس

یکی از مزایایی که دنیای اینترنت برای ما به ارمغان آورده است، سفر به گوشه و کنار جهان و سرک کشیدن به مکان‌های متنوع و تماشایی است. برای آن دسته از ما مسافران اینترنتی که علاوه بر سرک کشیدن به جاهای نرفته و جذاب، به دنیای کسب‌وکار و شرکت‌های فوق بزرگ و صد البته فناوری‌های نوین علاقه‌مند هستیم، سیلیکون ولی دنیای دیگری است؛ منطقه‌ای که ساکنان آن سکانِ کشتی هزاره‌ی سوم را در دست دارند.

 

شرکت‌های سیلیکون ولی هر کدام داستان منحصربه‌فرد و جذابی دارند. گوگل هم یکی از همان‌هاست؛ که البته نه‌تنها در سیلیکون ولیِ ایالات متحده، که در ده‌ها کشور و شهر دیگر هم دفاتر خودش را دارد. یکی از نکته‌هایی که همیشه اخبار مربوط به گوگل را جذاب کرده، روش اداره‌ی این سازمان بزرگ است. اینکه کارکنان گوگل، معروف به گوگلرها، چه می‌خورند و چه می‌کنند و… که البته گاهی اوقات پاسخ این پرسش‌ها با اغراق هم همراه شده است.

 

در این مقاله‌ی خواندنی از چطور با ما همراه باشید، تا سری به محل کار گوگل در مانتین ویوی کالیفرنیا بزنیم و پاسخ بسیاری از پرسش‌هایی که درباره‌ی کار در این غول فناوری داریم، از زبان گوگلرها بشنویم و بخوانیم.

 

غذاهای لذیذ و تنقلات هرگز تمام نمی‌شوند

 

خوراکی‌های خوشمزه در محل کار گوگل

 

کارکنان گوگل فوق‌العاده تغذیه‌ی خوبی دارند، برای وعده‌ی صبحانه، ناهار و حتی اگر تا دیر وقت بمانند وعده‌ی شام، خوراکی‌ها و نوشیدنی‌های سالم و متنوعی در اختیار دارند، آن هم کاملا رایگان!

 

دسترسی به خوراکی‌های خوشمزه در گوگل، بسیار راحت است. در گوشه و کنار ساختمان‌ها و محوطه‌ی شرکت گوگل، محل‌هایی برای صرف قهوه و آب‌میوه وجود دارند.

 

یکی از کارکنان گوگل می‌گفت اینجا همه عاشق خوراکی‌ها هستند، چون باعث می‌شود در زمان و پول صرفه‌جویی کنیم و کمک می‌کند تا از این طریق با همکاران‌مان رابطه برقرار کنیم.

 

مدام با آدم‌های جالب و متفکران بزرگ ملاقات می‌کنند

 

ملاقات با آدم‌های جالب در محل کار گوگل
ملاقات با کانن اوبراین، مجری معروف آمریکایی در محل کار گوگل در سال ۲۰۰۷

 

یکی از گوگلر‌ها گفته که این شرکت جای فوق‌العاده‌ای است برای دیدن و شنیدن و ملاقاتِ افرادی که از دوره‌ی نوجوانی درباره‌شان مطالبی می‌خوانده، یا آنها را در تلویزیون و رسانه می‌دیده است. او می‌نویسد: «انقدر که در سال گذشته آدمای مشهوری دیدم که تو ویکی‌پدیا صفحه‌ دارن در کلِ زندگیم ندیده بودم!»

 

گوگلر دیگری هم حرف‌های فوق‌العاده‌ای درباره‌ی همکارانش داشت:

 

ما با آدم‌های باهوش و باانگیزه‌ای احاطه شده‌ایم که بهترین محیطی که تا به حال تجربه کرده‌ام، برای یادگیری فراهم می‌کنند. منظورم از یادگیری، از طریق نشست‌ها و برنامه‌های معمول آموزشی نیست، منظورم از طریق کار با همکاران شگفت‌انگیزی است که داریم، حتی آنهایی که چندان معروف هم نیستند. من در چندین دات کامِ دیگر هم کار کرده‌ام، ولی هرگز آن‌طور که در گوگل تجربه می‌کنم، از سوی همکارانم از منظر حرفه‌ای به چالش کشیده نشده و از آنها انرژی نگرفته‌ام.

 

آدم‌ها در کل از کار در گوگل خوشحال هستند، آنها گذشته‌های متفاوتی دارند و تقریبا همیشه داستان جالبی برای به اشتراک گذاشتن دارند. آنها علاوه بر همکاری با پیشروهای فناوری جهان، گاه‌وبی‌گاه نشست‌هایی هم با آدم‌های معروف و دیگر رهبران و مدیران متفکر دارند.

 

گوگلرها احساس می‌کنند واقعا در آینده زندگی می‌کنند

 

زندگی در آینده در محل کار گوگل

جای تعجب نیست که کارمندان این شرکت در خط مقدم فناوری حرکت کنند، هر چه نباشد گوگل یکی از برترین شرکت‌های فناوری دنیاست.

 

گوگلرها برای انجام کارهای روزمره‌شان، از محصولاتِ این شرکت استفاده می‌کنند. آنها محصولات بتایی که هنوز عمومی نشده و مراحل آزمایشی را می‌گذرانند هم در اختیار دارند.

 

یکی از کارکنان گوگل می‌گوید: «قبل از اینکه مرورگر کروم منتشر شود، من از آن استفاده می‌کردم. از موبایل‌ها و تبلت‌ها و کروم‌بوک‌ها هم قبل از آنکه در دسترس عموم قرار بگیرند استفاده می‌کردم. جالب است! انگار در آینده هستید و تازه اگر بازخورد خوبی ارائه بدهم یا حتی درگیر توسعه‌ی آن فناوریِ به خصوص بشوم، می‌توانم آن را شکل هم بدهم.»

 

ایستگاه فناوری در ۲۴ ساعتِ شبانه‌روز و ۷ روزِ هفته، به گوگلرها پشتیبانی تخصصی می‌دهد

 

ایستگاه فناوری در محل کار گوگل

گوگل تعدادی از بهترین و شگفت‌انگیزترین متخصصان آی‌تی دنیا را در اختیار دارد و آنها به دیگر گوگلرها کمک می‌کنند تا کارشان را انجام دهند.

 

ایستگاه فناوری (TechStop) پایگاه فناوری داخلیِ گوگل است که در صورت نیاز، برای کار با سخت‌افزارها و نرم‌افزارهای مختلف، به گوگلرها کمک می‌کند. ایستگاه‌های فناوری گوگل ۲۴ ساعته و ۷ روزِ هفته مشکلات احتمالی گوگلرها را حل می‌کنند.

 

یکی از کارکنان گوگل می‌گوید ایستگاه فناوری را خیلی دوست دارد «چون رویکرد بسیار کاربردی‌ای برای حل مشکلات ساده‌ی روزمره است. برای مثال، اگر شارژر لپ‌تاپ‌تان را در خانه جا گذاشته‌اید، به ایستگاه فناوری بروید و یک شارژر دیگر بردارید.»

 

گوگلرهایی که در مرکز مانتین ویو هستند، سرویس رایگان دارند

 

سرویس رایگان به محل کار گوگل

این شرکت فوق بزرگ، در مرکز اصلی‌اش در سیلیکون ولی، سرویس ایاب و ذهاب رایگان دارد. آن هم اتوبوس‌هایی مجهز به وای‌فای. این‌طوری کارکنان بدون در نظر گرفتن اینکه کجای سان‌فرانسیسکو زندگی می‌کنند، نه تنها نیازی به خودروی شخصی برای رسیدن به محل کار ندارند، بلکه می‌توانند در این اتوبوس‌های مدرن استراحت کنند، خوش بگذرانند یا حتی در مسیر، کارشان را هم انجام بدهند.

 

از حیوانات خانگی استقبال می‌شود

 

حیوانات خانگی در محل کار گوگل

 

گوگلرها آزاد هستند که حیوانات خانگی‌شان را به محل کار بیاورند. یکی از کارکنان سابق گوگل می‌گوید که چرا آوردن سگش به محل کار فوق‌العاده است: «این نه تنها کمک می‌کند انرژی‌ام را حفظ کنم، بلکه برای همکارانم هم لذت‌بخش است. بردن سگم به محل کار کمک کرده تا افراد جدیدی را ملاقات کنم که در غیر این صورت ممکن نبود با آنها معاشرتی داشته باشم.»

 

گوگل به رفاه عمومی کارکنانش اهمیت می‌دهد

 

توجه به رفاه عمومی در محل کار گوگل

 

وقتی پروژه‌ای با موفقیت انجام می‌شود، کارکنان می‌توانند به همدیگر «بنِ ماساژ» بدهند. این بن‌های ماساژ وقتی به حد مشخصی برسند، می‌توانند برای یک ساعت ماساژ رایگان در محل شرکت استفاده شوند.

 

از ماساژ که بگذریم، رویکرد گوگل در برخورد با حوادث و سوانحی که ممکن است برای کارکنانش پیش بیاید هم بسیار جالب است. مهندسی توضیح می‌دهد که وقتی کارمند گوگل بود و دچار جراحت شد، چه اتفاقی افتاد:

 

«وقتی در ایالات متحده بودم و به دلیلی مجروح شدم، نیاز به سه جراحی و درمان‌های بعدی داشتم و در مجموع پنج ماه نمی‌توانستم کار کنم. اول مدیرم و همکارانم و بعد هم کل شرکت واقعا با من همدل بودند و مرا تشویق می‌کردند که روی سلامتی خودم تمرکز کنم. وقتی بعد از اتمام دوره‌ی درمان به محل کار برگشتم، حسابی نگران بودم و استرس داشتم، اما مدیرم انتظاراتش را کاملا معقولانه تعیین کرد و این امر باعث شد سریعا به نقطه‌ی لازم برسم و بعد هم از جایی که کار را ترک کرده بودم، ادامه بدهم.»

 

کسانی که بچه‌دار می‌شوند، مزایای ویژه‌ای دارند

 

توجه به خانواده در محل کار گوگل

 

اینکه مادرها تا شش هفته پس از زایمان مرخصی بگیرند کاملا معمول است، اما در گوگل داستان متفاوت است. پدرها شش هفته مرخصی با حقوق می‌گیرند و مادرها هجده هفته و هر دو هم‌چنان که در مرخصی هستند، حقوق و مزایایشان را دریافت می‌کنند.

 

یکی از کارکنان گوگل می‌نویسد: «گوگل حتی به محض اینکه بچه به دنیا می‌آید، امکانی برای‌مان فراهم می‌کند به نام baby bonding bucks تا در دوران مرخصی، به مخارجی مانند پوشک بچه و سایر خرج‌ها کمک کند».

 

وقتی والدین به سرِ کار بازمی‌گردند، محل نگهداری رایگانی در داخل شرکت برای بچه‌ها در نظر گرفته شده است.

 

شرایط گوگل برای همسران گوگلرها پس از فوت آنها، اشک‌شان را درمی‌آورد!

 

شرایط پس از فوت در محل کار گوگل

 

حتما بعد از خواندن این نکته، شما هم قبول می‌کنید که گوگل زوج‌ها را به وفاداری و زندگی در کنار هم، تا آخر عمر، تشویق می‌کند.

 

اگر گوگلری از دنیا برود، علاوه بر پرداخت بیمه‌ی عمر، همسرش هم‌چنان نیمی از حقوق او را به مدت ۱۰ سال دریافت می‌کند. علاوه بر این، برای هر یک از بچه‌های گوگلر متوفی هم مبلغ ۱۰۰۰ دلار در ماه در نظر گرفته می‌شود.

 

گوگلری می‌نویسد: «وقتی این مزایا را برای همسرم گفتم، او گریه کرد. از اینکه اگر اتفاقی برای من بیفتد، شرکت این کارها را برایش انجام خواهد داد، واقعا به گریه افتاد.»

 

کلاس‌های تناسب اندام و ورزش رایگان دارند

 

کلاس‌ها و امکانات ورزشی رایگان در محل کار گوگل

یکی از مهندسین سابق گوگل، عاشق دوش گرفتن در محل شرکت بود. او تعریف می‌کند:

 

«خیلی دوست دارم زیر دوش فکر کنم و چند وقت یک بار ایده‌هایم را در آنجا بررسی کنم. اگر انرژی مضاعفی دارید و می‌خواهید آن را تخلیه کنید، می‌توانید بروید بیرون و حسابی بدوید. بعد هم دوش بگیرید و لباس‌هایتان را عوض کنید. برای شخص من که دوست ندارم تمام مدت در چهاردیواری جلوی کامپیوتر کار کنم، این کار کمک می‌کرد انرژی‌های منفیِ خودم را تخلیه کنم. این کار باعث می‌شود تمرکز بیشتری روی کار داشته باشید. در ضمن وقتی می‌دانستم که می‌توانم دوش بگیرم و لباس‌هایم را برای کار عوض کنم، صبح‌ها که با دوچرخه به محل کار می‌آمدم، بیشتر و سخت‌تر رکاب می‌زدم و از این کار لذت می‌بردم.»

 

به علاوه، خیلی از دفاتر گوگل اسکوتر در اختیار کارکنان‌شان می‌گذارند تا با اسکوتر به اطراف سر بزنند.

 

قانون ۸۰/۲۰ فرصت فوق‌العاده‌ای برای خلاقیت به گوگلرها می‌دهد

 

توجه به خلاقیت در محل کار گوگل

قانون ۸۰/۲۰ به گوگلرها کمک می‌کند ۸۰ درصد از زمان‌شان را به وظایف اصلی‌شان اختصاص بدهند و ۲۰ درصد را به پروژه‌هایی که بسیار دوست دارند و عقیده دارند به شرکت هم کمک خواهد کرد.

 

نسبت ریسک به پاداشِ خوبی وجود دارد

 

نسبت ریسک به پاداش در محل کار گوگل

گوگلرها بر این عقیده‌اند که در این شرکت با آدم‌ها، کسب‌وکار و فناوری‌ای سروکار دارند که ارزشش را دارد.

 

یکی از کارکنان فعلی گوگل نوشته که نسبت ریسک به پاداش در گوگل، عامل مهمی برای اوست:

 

«ما کسب‌وکار شگفت‌انگیزی داریم که مدام در حال رشد است، مشتریان و کاربران عاشق آن هستند و این امر ثبات شغلیِ بیشتری نسبت به دیگر شرکت‌ها برای ما فراهم می‌کند. کار در گوگل هیچ‌کدام از ما را ثروتمند نمی‌کند، اما نسبت ریسک به پاداشِ آن بسیار خوب و پایدار است.»

 

کارمندان گوگل می‌توانند مرخصی زیادی بگیرند تا به دنبال علایق‌شان بروند

 

شرایط مرخصی در محل کار گوگل

 

علاوه بر تعطیلات و مرخصی‌های معمول، سیاست‌های مرخصی گوگل به کارکنان این فرصت را می‌دهد تا زندگیِ خارج از محل کار را هم دنبال کنند و به دنبال کشف ناشناخته‌هایشان بروند.

 

گوگلرها می‌توانند تحت شرایط خاصی، مرخصی بدون حقوق سه ماهه داشته باشند. مزایای بهداشتی درمانی برای مرخصی‌های بدون حقوق سه ماهه هم‌چنان ادامه می‌یابند. گوگلرها می‌توانند از این مرخصی برای کار با سازمان‌های غیرانتفاعی، کمپین‌های سیاسی و دیگر پروژه‌های جامعه‌گرایی که علاقه دارند استفاده کنند.

 

همین که یک بار عضو شبکه‌ی گوگل شوید، تا آخر عمر عضو می‌مانید

 

شبکه‌ی گوگلرها در محل کار گوگل

 

یک بار گوگلر، همیشه گوگلر! یکی از کارمندان سابق گوگل می‌گوید که حمایت قدیمی‌ها یکی از بهترین مزایای این شغل است. گروه‌های گوگلرهای سابق یکی از بزرگترین پرتال‌های حمایتی در دنیا هستند. اگر شما هم یکی از گوگلرهای سابق باشید، حتما به هر کشوری که بروید، گوگلر دیگری را خواهید یافت.

 

برگرفته از: businessinsider

ترجمه: چطور دات کام


نظرات

دیدگاه های ارسالي، پس از تایید در وب سایت منتشر مي شود.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نمي شود.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمي شود.

قیمت مواداولیه؛ ۳۰ بهمن ۱۳۹۶جدول روز/هفتگی
عنوانقیمتاختلافدرصد اختلاف
0035 61,500 ریال -1000 1.6% نمودار و آرشیو
EX5 Jam 62,800 ریال -800 1.26% نمودار و آرشیو
EX5 Bakhtar 62,500 ریال نمودار و آرشیو
EX5 Marun 62,500 ریال -800 1.26% نمودار و آرشیو
F7000 Mehr 63,400 ریال -100 0.16% نمودار و آرشیو
F7000 Ilam 63,200 ریال -100 0.16% نمودار و آرشیو
5110 63,900 ریال 200 0.31% نمودار و آرشیو
Bl3 Jam - نمودار و آرشیو
Bl3 Marun - نمودار و آرشیو
Bl3 Bakhtar 62,200 ریال -1400 2.2% نمودار و آرشیو
0075 61,000 ریال -700 1.13% نمودار و آرشیو
020 59,600 ریال -900 1.49% نمودار و آرشیو
Lf190 59,800 ریال -200 0.33% نمودار و آرشیو
22B02 57,600 ریال -400 0.69% نمودار و آرشیو
52518 55,500 ریال -800 1.42% نمودار و آرشیو
52518 Off - نمودار و آرشیو
Hi500 55,200 ریال -1000 1.78% نمودار و آرشیو
2420h 58,600 ریال -900 1.51% نمودار و آرشیو
2420d - نمودار و آرشیو
2420K - نمودار و آرشیو
2102 58,600 ریال -900 1.51% نمودار و آرشیو
2102 Off1 - نمودار و آرشیو
2100 - نمودار و آرشیو
2100 Off1 - نمودار و آرشیو
2200 - نمودار و آرشیو
Lld209 Amir 59,100 ریال -400 0.67% نمودار و آرشیو
22402 off MAHABAD - نمودار و آرشیو
22402 MAHABAD - نمودار و آرشیو
Lld209 Arak 58,400 ریال -300 0.51% نمودار و آرشیو
22B02 off MAHABAD - نمودار و آرشیو
LLD Lorestan - نمودار و آرشیو
Lld 22402 - نمودار و آرشیو
LLD Tabriz - نمودار و آرشیو
PE80 Jam - نمودار و آرشیو
PE80 Jam Kaf - نمودار و آرشیو
PE80 Amir - نمودار و آرشیو
PE80 Arak - نمودار و آرشیو
CRP100 Amir Kabir 74,000 ریال 500 0.68% نمودار و آرشیو
CRP100 Amir Kabir Kaf 73,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
PE80 Amir kaf - نمودار و آرشیو
PE80 Arak kaf - نمودار و آرشیو
PE80 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
Z30G - نمودار و آرشیو
EX3 ilam - نمودار و آرشیو
CRP100 Jam Kaf - نمودار و آرشیو
CRP100 Maroun 73,500 ریال 500 0.68% نمودار و آرشیو
EX3 ilam Kaf - نمودار و آرشیو
CRP100 Jam 73,500 ریال 500 0.68% نمودار و آرشیو
CRP 100 Shazand 73,500 ریال 500 0.68% نمودار و آرشیو
CRP100 Maroun kaf - نمودار و آرشیو
CRP 100 Shazand Kaf - نمودار و آرشیو
PE80 ilam - نمودار و آرشیو
V30G - نمودار و آرشیو
PE 80 ilam Kaf - نمودار و آرشیو
Z30s Mar 65,800 ریال -400 0.6% نمودار و آرشیو
C30s 67,000 ریال -500 0.74% نمودار و آرشیو
Z30s Ar - نمودار و آرشیو
V30s - نمودار و آرشیو
3840 Tabriz 61,000 ریال نمودار و آرشیو
3840 Off1 - نمودار و آرشیو
7240 83,000 ریال -800 0.95% نمودار و آرشیو
1540 79,200 ریال -800 1% نمودار و آرشیو
1551 75,400 ریال 400 0.53% نمودار و آرشیو
781 - نمودار و آرشیو
785 - نمودار و آرشیو
821 - نمودار و آرشیو
825 - نمودار و آرشیو
5030 62,000 ریال نمودار و آرشیو
525 - نمودار و آرشیو
552R Jam 65,500 ریال نمودار و آرشیو
552R Arak Kaf - نمودار و آرشیو
552R Arak - نمودار و آرشیو
552R Maroun - نمودار و آرشیو
510L Jam 66,700 ریال نمودار و آرشیو
510L Jam kaf - نمودار و آرشیو
510L Navid - نمودار و آرشیو
550J Jam - نمودار و آرشیو
10733 - نمودار و آرشیو
10720 - نمودار و آرشیو
10417 - نمودار و آرشیو
10415 - نمودار و آرشیو
R40maron - نمودار و آرشیو
R60 - نمودار و آرشیو
548R 69,800 ریال -1200 1.69% نمودار و آرشیو
RP340 71,000 ریال نمودار و آرشیو
440G 72,000 ریال نمودار و آرشیو
440J - نمودار و آرشیو
440L 66,900 ریال -1900 2.76% نمودار و آرشیو
MR230 67,300 ریال نمودار و آرشیو
ZR230 67,500 ریال نمودار و آرشیو
N40 - نمودار و آرشیو
N50 - نمودار و آرشیو
332C - نمودار و آرشیو
332L - نمودار و آرشیو
5218 - نمودار و آرشیو
PVC S65 Ghadir 48,000 ریال 500 1.04% نمودار و آرشیو
PVC S65 Arvand 47,900 ریال 600 1.25% نمودار و آرشیو
PVC S65 Bandar - نمودار و آرشیو
PVC S65 Abadan - نمودار و آرشیو
PVC S65 Ghadir kaf 47,000 ریال 500 1.06% نمودار و آرشیو
PVC S65 Arvand kaf 46,900 ریال 600 1.28% نمودار و آرشیو
PVC S65 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
PVC S65 Abadan kaf - نمودار و آرشیو
PVC S70 Bandar - نمودار و آرشیو
PVC S70 Abadan - نمودار و آرشیو
PVC S70 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
PVC S70 Abadan kaf - نمودار و آرشیو
PVC S57 Abadan - نمودار و آرشیو
PVC S57 Ghadir - نمودار و آرشیو
PVC S57 Abadan kaf - نمودار و آرشیو
PVC S57 Ghadir kaf - نمودار و آرشیو
PVC S60 Bandar - نمودار و آرشیو
PVC S60 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
EX5 Marun Off1 - نمودار و آرشیو
PVC S65 Off3 Arv - نمودار و آرشیو
EX5 Marun Off2 - نمودار و آرشیو
PVC S65 Off3 Arva - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Off1 - نمودار و آرشیو
PVC E68 Off3 Arv - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Off2 - نمودار و آرشیو
PVC E68 Off3 Arv kaf - نمودار و آرشیو
5110 Off1 - نمودار و آرشیو
5110 Off2 - نمودار و آرشیو
6020 - نمودار و آرشیو
620 - نمودار و آرشیو
Bl3 Jam Off1 - نمودار و آرشیو
Bl3 Jam Off2 - نمودار و آرشیو
Bl3 Marun Off2 - نمودار و آرشیو
Bl3 Bakhtar Off1 - نمودار و آرشیو
EPS 200 - نمودار و آرشیو
EPS 300 - نمودار و آرشیو
EPS 400 - نمودار و آرشیو
510L Arak - نمودار و آرشیو
5620 - نمودار و آرشیو
Absn50 - نمودار و آرشیو
ABS150 - نمودار و آرشیو
Lale 1922 - نمودار و آرشیو
1922 Arya - نمودار و آرشیو
MR1600 - نمودار و آرشیو
J740 - نمودار و آرشیو
R200 - نمودار و آرشیو
2004Tc - نمودار و آرشیو
3202 - نمودار و آرشیو
3713 - نمودار و آرشیو
BL4 jam - نمودار و آرشیو
EX3 Off1 - نمودار و آرشیو
220Kj - نمودار و آرشیو
R40 Arak 68,000 ریال نمودار و آرشیو
060 - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Kaf - نمودار و آرشیو
EX5 Amir - نمودار و آرشیو
209 Tabriz - نمودار و آرشیو
1102l Rejal - نمودار و آرشیو
60507 - نمودار و آرشیو
6040 - نمودار و آرشیو
60511 - نمودار و آرشیو
DOP Oil - نمودار و آرشیو
22501 kg off - نمودار و آرشیو
22402 off - نمودار و آرشیو
Z30S Mar Kaf - نمودار و آرشیو
ZR230 Kaf - نمودار و آرشیو

➕ تبلیغات متنی در سایت inpia.ir
دریافت تعرفه و سفارش متن: 09332716775
➖➖