ارسال پاسخ

اتصالات وحید

شنبه ۲۴ تير ۱۳۹۶ ۰۸:۲۷ تعداد نظرات: 0 تعداد بازدید: 456 Telegram

inpia.ir

گزارش مقایسه ای سه ماهه اول سال 1396 و 1395 در بورس کالای ایران

گزارش مقایسه ای عرضه های مواد پلیمری در سه ماهه اول سال 1396 و 1395 در بورس کالای ایران به شرح زیر است:
گزارش مقایسه ای سه ماهه اول سال 1396 و 1395 در بورس کالای ایران

1. عرضه ها
 
همانطور که در نمودار مشخص است، حجم عرضه های مواد پلیمری در سه ماه اول سال 96 برابر با یک میلیون و 36 هزار و 560 تن بوده که در مقایسه با حجم 833 هزار و 744  تنی سال قبل افزایشی برابر با 202 هزار و 816 تن را نشان می دهد، که قابل توجه است. اختلاف عرضه های دو سال در فروردین ماه برابر با 10 هزار تن بود و این اختلاف در اردیبهشت ماه به بالای 100 هزار تن رسیده و در خرداد ماه اختلاف عرضه های دو سال بیشتر شده و به بیش از 200 هزار تن رسیده است.

 

 

این آمار نشان از بهبود اوضاع عرضه ها در سال جاری به نسبت به سال گذشته دارد و اقدام بسیار مناسبی در جهت کمک به بازار است، این افزایش محسوس حجم عرضه ها نتیجه اقدام بسیار مناسب شورای رقابت مبنی بر تعیین کف عرضه برای تمامی گروهای کالایی است.

 

البته انتقاداتی هم به عرضه برخی از گروه ها وجود دارد، گروه هایی چون پلی پروپیلن نساجی، شیمیایی و برخی گریدها همچون پی وی سی E6834 و پلی استایرن های انبساطی بعضا با کمبود عرضه و یا عرضه های آن ها دارای نوساناتی بوده است. بعضا و در برخی هفته ها و ماه ها کف عرضه ها در مورد این گروه ها رعایت نمی شود.

 


 
همانطور که در نمودار مشخص است، در فروردین ماه حجم کل عرضه در سال 96 برابر با 282 هزار و 355 تن بود که در مقایسه با حجم 271 هزار و 868 تن بیش از 10 هزار تن افزایش را نشان می داد. حجم عرضه های دو سال در فروردین ماه بسیار به هم نزدیک بوده است.


در اردیبهشت ماه حجم کل عرضه های سال چاری برابر با 337 هزار و 879 تن است که نسبت به فروردین سال جاری 55 هزار تن بیشتر است.

 

همچنین اگر این آمار نسبت به اردیبهشت 95 سنجیده شود مشاهده می شود که حجم عرضه های سال گذشته در این ماه 239 هزار و 522 تن بوده است و عرضه های سال جاری 98 هزار تن بیشتر از سال گذشته است.


افزایش حجم عرضه های ماهانه در سال 1396 در خرداد ماه نیز ادامه داشته و حجم عرضه ها با افزایش قابل توجه و 78 هزار تنی نسبت به اردیبهشت یال جاری مواجه شد که برابر با 24 درصد افزایش است.

 

اگر حجم عرضه های خرداد سال جاری با خرداد سال 95 سنجیده شود مشاهده می شود که حجم عرضه های سال جاری 94 هزار تن بیشتر از مدت مشابه سال قبل است و از 322.354 تن در سال گذشته به 416.326 تن در سال جاری رسیده است.

 

این میزان افزایش حجم عرضه ها بسیار قابل توجه بوده و نتیجه تعیین کف عرضه ها در سال جاری نسبت به سال گذشته است. البته باید عوامل دیگری همچون کاهش صادرات مجتمع ها در برخی از برهه های زمانی را بر این افزایش عرضه های بازار داخلی موثر دانست.


این افزایش عرضه در سه ماه اول سال جاری نسبت به سال گذشته در جهت کمک به تعادل بازار محصولات پلیمری بسیار مناسب بوده است، به نظر می رسد مشخص کردن کف عرضه برای تمامی گروه های کالایی و توسط شورای رقابت موجب حفظ عرضه ها در حجم های بالا و افزایش نسبت به سال گذشته شده است.

 

تعیین کف عرضه ها کمک بسیار مهمی در جهت تعادل بازار محصولات پتروشیمی بوده و از ایجاد بحران ها بسیار جلوگیری می کند، زیرا تمامی تولید کنندگان را متعهد به عرضه حجم خاصی از محصول در هر هفته می کند.


 البته انتقاداتی به عرضه های محصولات پلیمری در سال جاری وجود دارد که عبارتند از:


کمبود شدید عرضه های پلی پروپیلن های شیمیایی در سال جاری : در سال جاری و به خصوص در دو هفته دوم فروردین و دو هفته اول اردیبهشت ماه این گروه کالایی با کمبود شدید عرضه مواجه شد و در برخی از هفته ها حجم عرضه های این گروه کمتر از 500 تن بود.

 

این کمبود شدید عرضه باعث التهاب شدید در این گروه کالایی شده بود و هر هفته معاملات این گروه با سقف قیمت صورت می پذیرفت و در ادامه و در خرداد ماه بود که با شروع تولید شرکت پلی پروپیلن جم اوضاع این گروه کالایی تا حدی بهتر از قبل شد.


نوسان در عرضه پلی پروپیلن های نساجی: در مورد این گروه نیز بعضا نوساناتی در حجم عرضه ها وجود داشت که در نهایت با افزایش حجم عرضه ها و رعایت کف تعیین شده اوضاع این گروه رو تعادل نهاد.


کمبود مقطعی عرضه ها در برخی گریدها همچون پلی استایرن های انبساطی
در نهایت باید ذکر کرد که سال 1396 به خوبی شروع شده است و امید است این روند در ماه های آتی نیز ادامه داشته باشد.  در اواخر اردیبهشت با توجه به مشکلات به وجود آمده در صادرات محصولات به کشور چین میل به عرضه های داخلی شرکت های پتروشیمی افزایش بیشتری پیدا کرد و نتیجه آن در عرضه های خرداد ماه مشخص شد و حجم عرضه ها افزایش بسیار زیادی پیدا کرد.


2. تقاضا
 
همانطور که در نمودار مشخص است، حجم کل تقاضا در مجموع سه ماه اول سال جاری کمتر از سال گذشته است، به گونه ای که حجم کل تقاضا در سه ماه امسال یک میلیون و 225 هزار و 378  تن بوده که در مقایسه با حجم یک میلیون و 454 هزار و 302 تنی سال گذشته کاهشی بیش از 229 هزار تن را نشان می دهد، که قابل توجه است.

 

 

البته باید ذکر کرد که تفاوت تقاضا در فروردین ماه بین دو سال 96 و 95 برابر با 448 هزار تن بود که بسیار قابل توجه بوده و بعد از انجام معاملات اردیبهشت ماه این تفاوت تقاضای دو سال به 290 هزار تن کاهش یافته بود، حال این اختلاف در خرداد ماه هم کاهش یافته و اختلاف بین حجم تقاضای سه ماهه اول دو سال به 229 هزار تن رسیده است، به عبارت دیگر یعنی حجم تقاضای سال جاری 61 هزار تن بیشتر از خرداد ماه سال گذشته بوده است.  

 


 
فروردین ماه: در این ماه حجم کل تقاضا در سال جاری برابر با 288 هزار و 674 تن بوده است که در مقایسه با حجم 737 هزار و 187 تنی فروردین 95 کاهشی 448 هزار تنی را نشان می دهد. از دلایل اصلی این موضوع می توان به موارد زیر اشاره کرد:


اولین مورد اینکه در فروردین ماه سال گذشته اوضاع کالاهایی همچون پلی پروپیلن ها و PVC به شدت ملتهب بود و برای آن ها تقاضاهای نجومی بسیار زیادی ثبت می شد و این میزان تقاضا به حدی بود که حجم بیشتر تقاضای آن ماه را به خود اختصاص می داد.

 

دومین نکته ای که باید بدان اشاره کرد این است که در فروردین ماه سال گذشته روند قیمتی نفت و محصولات پلیمری در بازارهای جهانی صعودی بود و فعالان بازار برای بهره مندی از سود حاصل از افزایش قیمت های پایه تناژ های زیادی را خریداری می کردند و این در حالی است که در فروردین سال جاری روندی کاملا متفاوت وجود داشت و قیمت های جهانی روندی نزولی پیدا کرده بودند و در نتیجه فعالان بازار به طور کاملا محافظه کارانه اقدام به خرید می کردند.

 

سومین عامل تاثیر گذار عبارت از میزان عرضه ها است، عرضه ها در سال جاری از نظم به خصوصی برخوردار است و بازاری ها می دانند که حجم عرضه در سطوح بالا باقی خواهد ماند و هر محصول دارای کف عرضه است در نتیجه با دقت بیشتری به خرید مبادرت می ورزند.


اردیبهشت ماه: در این ماه اوضاع بسیار با فروردین متفاوت بود، از طرفی حجم تقاضا افزایش بسیار خوبی نسبت به فروردین سال جاری پیدا کرده بود و از طرف دیگر از اردیبهشت سال گذشته نیز بیشتر بود.

 

3بدین ترتیب حجم کل تقاضای اردیبهشت ماه سال جاری برابر با 440 هزار و 828 تن بوده که در مقایسه با حجم 283 هزار و 180 تنی اردیبهشت 95 افزایشی 157 هزار تنی داشته است. از طرفی هم نسبت به فروردین ماه سال جاری نیز رشدی 152 هزار تنی داشته است.


یکی از دلایل این افزایش را می توان به افزایش 55 هزار تنی حجم عرضه های نسبت داد. دلیل دیگر وجود تقاضای کاذب شدید در گروه پلی پروپیلن شیمیایی است که در این ماه به شدت اوضاع ملتهبی را سپری کرد و 10 درصد تقاضا بازار در اردیبهشت ماه به این کالا اختصاص داشت.  


یکی دیگر از دلایل این موضوع این است که در این ماه روند قیمت ها در سال گذشته وارد فاز نزولی شده بود ولی در مقابل در سال جاری بیشتر ثبات حاکم بود و در برخی از کالاها جهت گیری کاهشی وجود داشت.


خرداد ماه: در این ماه روند صعودی تقاضا همچون ماه قبل و البته با شیب کمتری ادامه یافته است و تقاضا در خرداد ماه سال جاری نسیت به اردیبهشت 55 هزار تن افزایش داشته است و نسبت به مدت مشابه در سال گذشته افزایشی 62 هزار تنی داشته است تا اختلاف تقاضای دو سال باز هم کاهش یابد. یکی از اصلی ترین دلایل این افزایش تقاضا افزایش 93 هزار تنی حجم عرضه ها است.

 

به نظر می رسد با توجه به اقزایش شدید عرضه ها حجم تقاضا می توانست بیشتر هم باشد ولی به دلایلی چون قرار داشتن در ماه مبارک رمضان و کاهش تقاضا در این ماه نسبت افزایش تقاضا با افزایش عرضه ها همخوانی کامل ندارد.

 

البته همانطور که در نمودار مشخص است نیمه اول سال گذشته مصادف است با روند صعودی نفت و محصولات پلیمری و در نتیجه تقاضا میل به صعود زیادی داشته و در خرداد سال گذشته نیز تقاضا افزایش را کرده است ولی همچنان تقاضای سال جاری بیشتر از سال گذشته است.


در نهایت باید ذکر کرد که این حجم تقاضا در مقابل حجم عرضه های خرداد ماه حجم منطقی محسوب می شود، زیرا در این ماه نزدیک به 416 هزار تن عرضه وجود داشته است و حجم تقاضای 495 هزار تنی کلا 79 هزار تن بیشتر از عرضه است در نتیجه این افزایش حجم تقاضا متناسب با حجم عرضه ها بوده است و بازار با تعادل خوبی مواجه بوده است

3.  حجم معامله
 
حجم کل معاملات در سه ماهه اول سال جاری برابر با 605 هزار و 768  تن بوده است، که در مقایسه با حجم 548 هزار  تنی سال گذشته 58 هزار تن افزاش را نشان می دهد.

 

 

این در حالی است که در فروردین ماه حجم معاملات سال گذشته 33 هزار تن بیشتر از سال جاری بود، این بدان معنی است که حجم معاملات سال جاری در اردیبهشت ماه 61 هزار تن بیشتر از سال گذشته بوده است، این صعودی بودن روند حجم معاملات در خرداد ماه هم ادامه یافته و حجم معاملات خرداد سال جاری حدودا 30 هزار تن بیشتر از خرداد سال گذشته بوده است تا بار دیگر اختلاف بین دو سال افزایش یافته و به 58 هزار تن برسد که آمار بسیار مناسبی است.

 

با توجه به اختلاف 93 هزار تنی حجم عرضه های دو سال این بیشتر بودن حجم معاملات در سال جاری منطقی است و شاید همه آن به افزایش رونق بازار مربوط نباشد.

 


 
حجم کل معاملات در فروردین ماه سال 1396 برابر با 156 هزار و 946 تن بوده است، که در مقایسه با حجم معاملات 190 هزار و 108 تنی در سال 1395 کاهشی در حدود 33 هزار و 162 تن را نشان می دهد، که رقم نسبتا زیادی بوده است و برابر با بیش از 17 درصد کاهش بود، زیرا می توان گفت حجم معاملات تا حدودی مصرف واقعی را نشان می دهد.


در اردیبهشت ماه اوضاع به کلی تغییر پیدا کرد، بدین ترتیب حجم معاملات در اردیبهشت سال جاری برابر با 211 هزار و 663 تن بود که در مقایسه با فروردین ماه 54 هزار تن افزایش پیدا کرده است. اگر آمار نسبت به اردیبهشت سال گذشته سنجیده شود، 61 هزار و 208 تن افزایش را نشان می دهد، که بسیار قابل توجه است و 40 درصد افزایش را تجربه کرده است که بسیار مناسب است.

 

از دلایل این موضوع می توان به دلایل ذیل اشاره کرد:


اولین و مهمترین نکته را باید برداشتن محدودیت ثبت سفارش بهین یابی در مورد چند گروه کالایی توسط بورس دانست. این اقدام سبب شد که حجم های بسیار زیادی از این کالا ها به خصوص توسط کدهای معاف از مالیات ارزش افزوده در دو مرحله تالار اصلی و مچینگ خریداری شود. دومین عامل افزایش عرضه و به خصوص در مورد گریدهای جذابی چون پلی پروپیلن های نساجی و پلی اتیلن های سنگین اکستروژن و لوله اشاره کرد.

 

سومین دلیل را می توان ثبات نسبی حاکم بر قیمت تعداد زیادی از کالاها دانست و همچنین در اردیبهشت ماه واحدهای تولیدی بسیار بیشتری نسبت به فروردین فعال هستند. مورد دیگری که جا دارد اشاره شود این است که در مدت مشابه سال گذشته روند قیمت ها نزولی شد و این عامل سبب شد در اردیبهشت سال گذشته 40 هزار تن کاهش و در سال جاری 61 هزار تن افزایش تجربه شود.در نهاید باید توقف فروش های خارج از بورس را نیز بر این افزایش حجم معاملات موثر دانست.

 


در خرداد ماه سال جاری روند رو به رشد حجم معاملات با شیب کمتری ادامه پیدا کرد و به 237 هزار و 159 تن رسید که نسبت به اردیبهشت ماه 25 هزار و 500 تن و برابر با 12 درصد افزایش را تجربه کرده است. حال اگر این میزان حجم معاملات با خرداد ماه سال گذشته مقایسه شود مشخص می شود که حجم معاملات سال جاری نزدیک به 30 هزار تن بیشتر از مدت مشابه سال گذشته است. این آمار باز هم نشان از بهبود اوضاع بازار نسبت به سال گذشته دارد.

 

البته نباید نسبت به این نکته بی توجه بود که در سال گذشته حجم عرضه های بسیار کمتر از خرداد سال جاری بوده است و شاید حجم معاملات سال جاری میتوانست اختلاف بیشتری با سال گذشته داشته باشد.

 

یکی از اصلی ترین دلایل این افزایش حجم معاملات به افزایش حجم عرضه ها مربوط می شود. از طرف دیگر این افزایش 30 هزار تنی به این دلیل ارزشمند است که خرداد سال جاری مصادف بود با ماه مبارک رمضان و همانطور که هر ساله اتفاق می افتد در ماه مبارک رمضان حجم معاملات با کاهش مواجه می شود و بازار یک رکود مقطعی را تجربه می کند، ولی حال مشاهده شد که در این ماه نه تنها حجم معاملات کاهش پیدا نکرد بلکه افزایش خوبی هم پیدا کرده است، البته ناگفته نماند که در خرداد ماه 5 هفته معاملاتی وجود داشت و در سایر ماه ها به طور میانگین 4 جلسه معاملاتی وجود دارد و به این ترتیب ممکن است در تیر ماه حجم معاملات کاهش را تجربه کند.


یکی از دلایلی که در بخش عرضه ها بدان اشاره شد بروز مشکلات برای صادرات محصولات پتروشیمی به کشور چین بود که سبب شده حجم بسیار بیشتری از کالا ها در بازار داخل عرضه شود و این میزان افزایش عرضه ها به خودی خود به افزایش حجم معاملات کمک کرد.

 

دلیل دیگری که در خردادا ما هبه بهبود حجم معاملات کمک کرد ثبات نسبی قیمت های پایه در این ماه بود، در این ماه دیگر خبری از کاهش متوالی قیمت های پایه نبود و بیشتر کالا ها دارای ثبات و یا نوسانات بسیار کمی بودند.


به نظر می رسد سال جاری بسیار بهتر از سال گذشته است، زیرا از طرفی حجم معاملات بسیار خوبی در حال تجربه شدن است و از طرف دیگر با کف عرضه های تعیین شده تعادل بسیار خوبی بر بازار حاکم است. تنها دو گروه خاص کالایی در دو ماهه اول سال جاری روند ملتهبی داشته اند.

 

این دو گروه پلی استایرن های انبساطی پتروشیمی تبریز و پلی پروپیلن های شیمیایی بودند که در خرداد ماه حجم عرضه های پ پ شیمیایی به خوبی افزایش یافته و تا حدی  در حال حرکت به سمت تعادل است و امید است با کمک نهادهایی همچون انجمن ملی پلاستیک و شورای رقابت حجم عرضه های این گروه در سطح مطلوبی قرار بگیرد.

 

در نهایت باید ذکر کرد که اکثریت کالا ها در سال جاری با رقابت های معقول قیمتی به فروش رسیدند و انتظار می رود در ماه های آتی نیز این روند خوب و رو به رشد حفظ شود هر چند که ممکن است در تیر ماه حجم معاملات ماهش را تجربه کند.


نظرات

دیدگاه های ارسالي، پس از تایید در وب سایت منتشر مي شود.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نمي شود.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمي شود.

 

 

 

💢 #قیمت_مواد_اولیه_پلیمری در بازار آزاد
🗓 ۲ مهر ۱۳۹۷
جدول روز/هفتگی
عنوانقیمتاختلافدرصد اختلاف
0035 136,000 ریال 6000 4.41% نمودار و آرشیو
EX5 Jam - نمودار و آرشیو
EX5 Bakhtar 132,000 ریال 1000 0.76% نمودار و آرشیو
EX5 Marun 131,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
F7000 Mehr 136,000 ریال 3000 2.21% نمودار و آرشیو
F7000 Ilam 136,000 ریال 4000 2.94% نمودار و آرشیو
5110 138,000 ریال 8500 6.16% نمودار و آرشیو
Bl3 Jam 136,000 ریال نمودار و آرشیو
Bl3 Marun - نمودار و آرشیو
Bl3 Bakhtar 135,000 ریال 7000 5.19% نمودار و آرشیو
0075 - نمودار و آرشیو
020 140,000 ریال 12000 8.57% نمودار و آرشیو
Lf190 131,000 ریال 5000 3.82% نمودار و آرشیو
22B02 - نمودار و آرشیو
52518 169,000 ریال 9000 5.33% نمودار و آرشیو
52518 Off - نمودار و آرشیو
Hi500 158,000 ریال 8000 5.06% نمودار و آرشیو
2420h 131,000 ریال نمودار و آرشیو
2420d - نمودار و آرشیو
2420K - نمودار و آرشیو
2102 - نمودار و آرشیو
2102 Off1 - نمودار و آرشیو
2100 - نمودار و آرشیو
2100 Off1 - نمودار و آرشیو
2200 - نمودار و آرشیو
Lld209 Amir 132,000 ریال 7000 5.3% نمودار و آرشیو
22402 off MAHABAD - نمودار و آرشیو
22402 MAHABAD - نمودار و آرشیو
Lld209 Arak 131,000 ریال 7000 5.34% نمودار و آرشیو
22B02 off MAHABAD - نمودار و آرشیو
LLD Lorestan - نمودار و آرشیو
Lld 22402 - نمودار و آرشیو
LLD Tabriz - نمودار و آرشیو
PE80 Jam - نمودار و آرشیو
PE80 Jam Kaf - نمودار و آرشیو
PE80 Amir - نمودار و آرشیو
PE80 Arak - نمودار و آرشیو
CRP100 Amir Kabir - نمودار و آرشیو
CRP100 Amir Kabir Kaf - نمودار و آرشیو
PE80 Amir kaf - نمودار و آرشیو
PE80 Arak kaf - نمودار و آرشیو
PE80 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
Z30G 144,000 ریال نمودار و آرشیو
EX3 ilam - نمودار و آرشیو
CRP100 Jam Kaf - نمودار و آرشیو
CRP100 Maroun - نمودار و آرشیو
EX3 ilam Kaf - نمودار و آرشیو
CRP100 Jam - نمودار و آرشیو
CRP 100 Shazand - نمودار و آرشیو
CRP100 Maroun kaf - نمودار و آرشیو
CRP 100 Shazand Kaf - نمودار و آرشیو
PE80 ilam - نمودار و آرشیو
V30G - نمودار و آرشیو
PE 80 ilam Kaf - نمودار و آرشیو
Z30s Mar 170,000 ریال 31000 18.24% نمودار و آرشیو
C30s 187,000 ریال 1000 0.53% نمودار و آرشیو
Z30s Ar 148,000 ریال 8000 5.41% نمودار و آرشیو
V30s - نمودار و آرشیو
3840 Tabriz - نمودار و آرشیو
3840 Off1 - نمودار و آرشیو
7240 148,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
1540 136,000 ریال 3000 2.21% نمودار و آرشیو
1551 122,000 ریال 2000 1.64% نمودار و آرشیو
781 pet - نمودار و آرشیو
785 pet - نمودار و آرشیو
821 pet - نمودار و آرشیو
825 pet - نمودار و آرشیو
5030 - نمودار و آرشیو
525 - نمودار و آرشیو
552R Jam - نمودار و آرشیو
552R Arak Kaf - نمودار و آرشیو
552R shazand - نمودار و آرشیو
552R Arak - نمودار و آرشیو
552R Maroun 145,000 ریال 6000 4.14% نمودار و آرشیو
510L Jam 185,000 ریال 2000 1.08% نمودار و آرشیو
510L Jam kaf - نمودار و آرشیو
510L Navid - نمودار و آرشیو
550J Jam 185,000 ریال 2000 1.08% نمودار و آرشیو
10733 - نمودار و آرشیو
10720 - نمودار و آرشیو
10417 - نمودار و آرشیو
10415 - نمودار و آرشیو
R40maron - نمودار و آرشیو
R60 - نمودار و آرشیو
548R 140,000 ریال 5000 3.57% نمودار و آرشیو
RP340 190,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
440G - نمودار و آرشیو
440J - نمودار و آرشیو
440L 130,000 ریال 1000 0.77% نمودار و آرشیو
MR230 187,000 ریال نمودار و آرشیو
ZR230 - نمودار و آرشیو
N40 - نمودار و آرشیو
N50 - نمودار و آرشیو
332C - نمودار و آرشیو
332L 126,000 ریال نمودار و آرشیو
5218 - نمودار و آرشیو
PVC S65 Ghadir - نمودار و آرشیو
PVC S65 Arvand - نمودار و آرشیو
PVC S65 Bandar - نمودار و آرشیو
PVC S65 Abadan - نمودار و آرشیو
PVC S65 Ghadir kaf - نمودار و آرشیو
PVC S65 Arvand kaf - نمودار و آرشیو
PVC S65 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
PVC S65 Abadan kaf - نمودار و آرشیو
PVC S70 Bandar - نمودار و آرشیو
PVC S70 Abadan - نمودار و آرشیو
PVC S70 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
PVC S70 Abadan kaf - نمودار و آرشیو
PVC S57 Abadan - نمودار و آرشیو
PVC S57 Ghadir - نمودار و آرشیو
PVC S57 Abadan kaf - نمودار و آرشیو
PVC S57 Ghadir kaf - نمودار و آرشیو
PVC S60 Bandar - نمودار و آرشیو
PVC S60 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
EX5 Marun Off1 - نمودار و آرشیو
PVC S65 Off3 Arv - نمودار و آرشیو
EX5 Marun Off2 - نمودار و آرشیو
PVC S65 Off3 Arva - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Off1 - نمودار و آرشیو
PVC E68 Off3 Arv - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Off2 - نمودار و آرشیو
PVC E68 Off3 Arv kaf - نمودار و آرشیو
5110 Off1 - نمودار و آرشیو
5110 Off2 - نمودار و آرشیو
6020 - نمودار و آرشیو
620 - نمودار و آرشیو
Bl3 Jam Off1 - نمودار و آرشیو
Bl3 Jam Off2 - نمودار و آرشیو
Bl3 Marun Off2 - نمودار و آرشیو
Bl3 Bakhtar Off1 - نمودار و آرشیو
EPS 200 - نمودار و آرشیو
EPS 300 - نمودار و آرشیو
EPS 400 - نمودار و آرشیو
510L Arak - نمودار و آرشیو
5620 - نمودار و آرشیو
Absn50 168,000 ریال 2000 1.19% نمودار و آرشیو
ABS150 167,000 ریال 1000 0.6% نمودار و آرشیو
Lale 1922 - نمودار و آرشیو
1922 Arya - نمودار و آرشیو
MR1600 - نمودار و آرشیو
J740 - نمودار و آرشیو
R200 - نمودار و آرشیو
2004Tc - نمودار و آرشیو
3202 - نمودار و آرشیو
3713 - نمودار و آرشیو
BL4 jam - نمودار و آرشیو
EX3 Off1 - نمودار و آرشیو
220Kj - نمودار و آرشیو
R40 Arak - نمودار و آرشیو
060 - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Kaf - نمودار و آرشیو
EX5 Amir - نمودار و آرشیو
209 Tabriz - نمودار و آرشیو
1102l Rejal - نمودار و آرشیو
60507 - نمودار و آرشیو
6040 - نمودار و آرشیو
60511 - نمودار و آرشیو
DOP Oil - نمودار و آرشیو
22501 kg off - نمودار و آرشیو
22402 off - نمودار و آرشیو
Z30S Mar Kaf - نمودار و آرشیو
ZR230 Kaf - نمودار و آرشیو
ZR 340 178,000 ریال نمودار و آرشیو


➕ تبلیغات متنی در سایت inpia.ir
دریافت تعرفه و سفارش متن:
7 - 88927986

➖➖