ارسال پاسخ

شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ ۱۵:۴۹ تعداد نظرات: 0 Telegram

inpia.ir

رنج نامه صنایع پلاستیک خوزستان به شورای رقابت ارسال شد

انجمن ملی پلاستیک ایران نامه گلایه آمیز مدیرعامل شرکت صنایع پلاستیک خوزستان را به همراه مستندات نوع عرضه پت تندگویان به شورای رقابت ارسال کرد.
رنج نامه صنایع پلاستیک خوزستان به شورای رقابت ارسال شد

به گزارش اینپیا، در نامه انجمن ملی پلاستیک جدول معاملات هفته منتهی به 11 و هفته منتهی به 18 مرداد نیز به عنوان شواهد وضعیت موجود پت، درج شده است.

 

متن نامه انجمن ملی به شرح زیر است:

 

به نام خدا

تاریخ:19/05/1396

                                                                                                                   شماره:473/96/م

 

جناب آقای دکتر رحمتی

ریاست محترم کمیته تنظیم بازار محصولات پتروشیمی شورای رقابت

 

با سلام

 

با احترام و سپاس از مساعدت ها و توجه خاصی که جنابعالی در حمایت از صنایع پلاستیک و پلیمر کشور به ویژه صنایع تکمیلی مبذول می فرمایید، به پیوست نامه شماره  0133/96-15/05/96 که در واقع رنج نامه شرکت محترم صنایع پلاستیک خوزستان که به حق یکی از بزرگترین واحد های تولیدی صنایع تکمیلی ایران می باشد را به منظور هر گونه مساعدتی خدمتتان ایفاد می دارد.

 

اصلی ترین مواد اولیه مورد مصرف این شرکت PET گرید بطری می باشد، که چند هفته ای است دچار التهاب و بحران معاملاتی است و مصرف کنندگان واقعی سهم بسیار کمی از محصولات عرضه شده را داشته و باید برای خرید این محصول علاوه بر 10 درصد رقابت قیمتی، تناژ موردنیاز خود را نیز نتوانند خریداری کنند. آمار عرضه و تقاضای این محصول در دو هفته گذشته به شرح جداول ذیل است:

 

 

همانطور که مشخص است در آخرین هفته معاملاتی برای 4576 تن عرضه 94.886 تن تقاضا وجود داشته است که 20 برابر میزان عرضه است و باعث شده معاملات با قیمت سقف انجام شود.

همانطور که مستحضرید اکثر قریب به اتفاق واحد های تولیدی صنایع تکمیلی پلاستیک و پلیمر علیرغم مشکلات عدیده عامی که ناشی از رکود حاکم بر بازار و اقتصاد ایران بوده و بر آن ها فشار وارد می­کند، به انحای مختلف سعی در فعال نگهداشتن واحدهای تولیدی خود دارند، لیکن بعضا عملکرد نامناسب ساز و کارهای عرضه محصولات پتروشیمی و عدم عرضه مناسب و پایدار مواد مورد نیاز آنان، مشکلی بر هزاران مشکل و گره های ناگشوده آنان بوده و فشار مضاعفی را بر این واحدها وارد می­کند.

 

چنانچه واحدهای مختلف پتروشیمی کشور که تولید و تامین کننده مواد اولیه پلیمری موردنیاز واحد های مختلف تولیدی می­باشند بر اساس برنامه ریزی­های صحیح و به موقع نتوانند نیازمندی واحدهای تولیدی کوچک و بزرگ صنایع تکمیلی به مواد اولیه را تامین نمایند، مختصر جانی که در کالبد واحدهای تولیدی کشور وجود دارد، نیز گرفته می شود و این نکته به ذهن متبادر می­ شود، که گویا قصد داریم با این تصمیمات، تولید و اشتغال را نابود و به جای آن کالاهای نامرغوب، بیکاری و مشکلات اقتصادی دیگر کشورها را وارد مملکت کرده و اقتصاد کشور را بیش از پیش در گرداب نابودی فرو ببریم. خواهشمند است؛ دستور فرمایید در این زمینه اقدامات اساسی و مقتضی معمول دارند، که مزید تشکر و امتنان خواهد بود.

 

با احترام                     

رئیس هیأت مدیره

عباسعلی متوسلیان


نظرات

دیدگاه های ارسالي، پس از تایید در وب سایت منتشر مي شود.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نمي شود.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمي شود.

بروز مشکل