ارسال پاسخ

 

 

چهارشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۶ ۱۴:۴۰ تعداد نظرات: 0 تعداد بازدید: 1126 Telegram

inpia.ir

اجماع دانش و تجربه بخش خصوصی صنعت نفت

یکشنبه ۲۲ مردادماه اولین نشست تخصصی برای اجماع در حوزه تولید محتوا در قالب نشریه ای تخصصی با حضور بخش خصوصی صنعت نفت ایران برگزار شد.
اجماع دانش و تجربه بخش خصوصی صنعت نفت

در این نشست نمایندگان ۱۰ انجمن عضو فدراسیون صنعت نفت ایران حضور داشتند. موضوع این نشست هم‌فکری برای تشکیل یک تیم اجرایی و نحوه تولید محتوای اولین نشریه تخصصی بخش خصوص صنعت نفت ایران بود.

 

این نشریه تخصصی صدای واحد بخش خصوصی صنعت نفت ایران خواهد شد. بی‌شک حضور سایر انجمن‌های مرتبط با صنعت نفت در غنای این صدای واحد تاثیرگذار خواهد بود.

 

در ابتدای نشست امیراحمدی دبیرکل فدراسیون صنعت نفت در مورد اهمیت و جایگاه فدراسیون ها دردنیا مطالبی را بیان و فدراسیون صنعت نفت ایران را به حاضرین معرفی کرد. وی در ادامه به معرفی پورتال فدراسیون صنعت نفت ایران به عنوان اجماع کننده اخبار بخش خصوصی صنعت نفت و بخشی‌هایی که در آن به انجمن های عضو اختصاص داده شده و نحوه دسـترسی به سایت انجمن های عضو از طریق پورتال فدراسـیون پرداخت.

 

 

در پایان هم در مورد نشـریه تخصصی دیجیتالی ( موضوع نشست) که فدراسیون صنعت نفت ایران قصد تولید آن را دارد، مطالبی ارائه و موضوع را به بحث گذاشته تا حاضرین نظراتشان را بیان نمایند.

بنایی: ( انجمن صنفی شرکت های اتوماسیون صنعتی ایران )
شما در مورد محتوا صحبت کردید. اما صحبت¬های شما به دو سمت رفت. آیا منظور شما تولید محتوا برای مخاطبین خاصِ هدف فدراسیون و متعاقبا انجمن های عضو است یا بیان مشکلات و راه حل آن‌ها به وزرات نفت، به عنوان مثال کاری که انجمن ما انجام داد و بسیار با جناب زنگنه در مورد ایرادات قراردادهای نفتی و راه¬کار بخش خصوصی مکاتبه کرد.


ضعفی که همیشه به بخش خصوصی گرفته می¬شود این است که تنها به بیان مشکلات می¬پردازد و هیچگونه راهکاری برای آن ها ندارد. بنده پیشنهاد می دهم در این جلسات و نهایتاً نشریه به بیان راه کارها بپردازیم و به وزارت نفت ارائه دهیم. سوال بنده این است که محتوا تنها ارائه کردن انجمن ها است یا نه امکان چنین فعالیت هایی نیز هست.


به نظر بنده نباید یک چرخه تکراری را تکرار نکنیم. تمامی انجمن ها به نحوی برای انعکاس توانمندی اعضای خود تلاش کرده اند. بهتر است به موانع بخش خصوصی و تلاش برای رفع آن‌ها بپردازیم. به نظر بنده بهتر است مخاطب اصلی این نشریه وزارت نفت باشد.

در جلسات مشکلات مشترک انجمن ها را مشخص کنیم و در قالب یک صدای واحد به گوش وزارت نفت برسانیم. خواهشی که دارم این است که محتواسازی وارد چرخه باطل معرفی انجمن ها نشود.


حق وردی : ( انجمن صنفی پلاستیک و پلیمر ایران )
مخاطب نشریه قرار است داخلی باشد یا بین المللی؟ زبان نشریه قرار است فارسی باشد یا انگلیسی؟ نشریه قرار است آنلاین باشد و یا نسخه پرینتی نیز دارد؟ رویکرد نشریه باید از ابتدا مشخص باشد. محتوایی که مخاطبش داخلی باشد را ترجمه نمی¬شود کرد زیرا خریداری ندارد. در مورد هزینه نیز صحبت کنید.


در مورد مساله ای که در رابطه با مقابل هم قرار گرفتن اهداف انجمن ها توسط دوستان مطرح شد، در رابطه با این مساله فدراسیون باید میان داری کند، مانند کاری که انجمن ملی پلاستیک و پلیمر برای حل این مشکل در مقابل انجمن های عضوش می کند.


تمامی انجمن های حاضر برای خودشان رسانه دارند و تولید محتوای روزانه می¬کنند. شما فرمودید که بهتر است اعضای فدراسیون به لحاظ توانمندی ها و فرصت ها، به خوبی یک‌دیگر را بشناسند.

 

خیلی خوب می شود که خروجی این جلسه معرفی توانمندی و رسانه های انجمن های حاضر در جلسه به یکدیگر باشد. ما با دانستن توانمندی یکدیگر می توانیم یک نشریه بسیار خوب تهیه کنیم.


اگر برای اعضای فدراسیون یک دسترسی به پورتال قرار دهید تا به اختیار خودشان ورود محتوا از خبرهایی که ارزش ملی دارند داشته باشند، بسیار خوب است. در این صورت زحمت این‌که یک فردی هر روز این اطلاعات را جمع آوری کند نیز کم می شود.


در فضاهای رسانه ای ما نباید فقط به دنبال نسخه پرینتی برویم. بعضی از مطالب با طول دوره انتشار می سوزند. به نظر بنده پیش بردن این نشریه به صورت موازی آنلاین و هم پرینتی بهتر است. در واقع استفاده و تعامل از مطالب افراد حاضر در این جلسه که در رسانه های خودشان دارند، بسیار مفید است.


 برگزاری این جلسات را در رسانه های خودمان منعکس کنیم تا مخاطبین ما از موجودیت فدراسیون با خبر شوند.


نصراللهی: (شرکت های تاسیسات صنعتی ایران )
به نظر بنده با توجه به اطلاعاتی که از فدراسیون دارم، گرایش قالب فدراسیون به سمت شرکت های دولتی و خصولتی است. من این قضیه را در جلسات ابتدایی هیات مدیره فدراسیون صنعت نفت ایران که حضور داشتم نیز مطرح کردم. سعی کنید دغدغه فدراسیون بخش خصوصی شود. دغدغه های ما را بخش دولتی ندارد. ما بسیار تلاش کردیم که شرکت های دولتی را عضو انجمن-هایمان کنیم اما قبول نکردند، حق هم دارند.


فدراسیون صنعت و فدراسیون آب و فاضلاب نشریه دارند، پیشنهاد می کنم این نشریه ها را مطالعه کنیم و با دید بهتری برای جلسه بعدی حضور پیدا کنیم. پیشنهاد می کنم تمامی حاضرین در جلسه یک نسخه از نشریه انجمن خودشان را برای شما بفرستند.


جناب افشار : (انجمن شرکت¬های حفاری نفت و گاز ایران )
بنده فکر می¬کنم تمامی انجمن¬ها می¬بایست برای اطلاع¬رسانی در یک بخش وسیع و بین¬المللی همکاری داشته باشند. اکثر انجمن¬ها در صنعت نفت خودشان نشریه یا حداقل بولتن اختصاصی داخلی دارند. ما می¬توانیم این نشریه¬ها را در گام اول به یک‌دیگر نزدیک کنیم و از استعداد دوستان ژورنالیست خودمان استفاده کنیم.

 

به نظر بنده بهتر است شروع کار با مراجعه به داشته هایمان متمرکز شود. در همین ابتدای مسیر باید رویکردمان مشخص شود. همچنین به نظر بنده بهتر است در ابتدای مسیر در مورد آورده سهم و این‌که توانمندی هر انجمن به چه میزان است، صحبت کنیم.

 


به نظر بنده تهیه این نشریه برای معرفی توانمندی های بخش خصوصی نفت بسیار نیاز است. ما می¬توانیم سمت و سوی جلسه را به سمت رسیدن به یک توافق پیش ببریم. اگر می بینیم که در جلسات به اجماع نمی رسیم بحث عدم توانمندی نیست بلکه مربوط به توافق و تفاهمی است که شکل نمی گیرد.


اگر این بولتن قرار است شکل بگیرد، نباید فیلتر شود، بلکه باید همگون شود. بحث خبرنگاری و روزنامه¬نگاری به یک‌دیگر پیوسته است؛ اگر این پیوستگی را ما در موضوعاتمان سرلوحه قرار دهیم، مطمئناً موفق می¬شویم.


خانم شوکت پور : (انجمن سازندگان تجهیزات صنعتی ایران )
به نظر شخص بنده بحث اجماع سازی تا حدی مشکل است. به این دلیل که برخی از انجمن ها تجربه مشارکت در شورای هماهنگی و یا بحث¬هایی در اتاق را داشته اند؛ اما به نتیجه نرسیده اند. فکر می کنم ایده خوبی است که فدراسیون بررسی کند که چرا در گذشته انجمن ها نتوانسته¬اند در کنار یک‌دیگر کار کنند.

 

من فکر می کنم بحث آورده و سود این‌جا وجود ندارد؛ هر یک از انجمن ها عضو های خودشان را دارند. انجمن ها به دنبال اهداف اعضایشان هستند؛ بنابراین من فکر می کنم توافق و تفاهم به راحتی بین انجمن¬ها صورت نمی گیرد.


مساله دیگری که به نظر بنده باید مشخص شود، این است که به چه صورت می خواهید بخش های نشریه را به انجمن¬ها اختصاص دهید. آیا قرار است فدراسیون عنوانی را مشخص کند و به انجمن ها اطلاع رسانی کند که در آن رابطه مطالبی را ارسال کنند؟ چالش پیش روی انجمن ها هم پوشانی کامل ندارد و حتی گاهی در مقابل هم قرار می گیرند.

 

اگر بخواهیم نشریه را به نحوی پیش ببریم که نظر تمام انجمن ها در مورد تمام صفحات مثبت باشد کار سختی می شود و شاید این نشریه گاهنامه شود.

 

به عنوان مثال بنده می گویم که اگر انجمن ستصا بخواهد 10 صفحه مطلب ارائه بدهد شاید برایش مهم باشد که در 100 صفحه دیگر چه مطلبی نوشته شده است.


نشریه ای که قرار است تدوین شود، حداقل مبنای کارش باید مشخص شود که در امسال چند شماره با چه اصولی قرار است منتشر شود. این مسائل می تواند با نظر حاضرین در جلسه مشخص شود. از آن‌جایی‌که در قالب یک جلسه این موضوع مطرح شده است، بنده فکر می کنم به نتیجه برسد.


خانم علیرضایی : (انجمن ملی صنایع پلاستیک و پلیمر ایران )
انجمن ما مانند یک فدراسیون است و حدود 8 انجمن عضو دارد. موردی که به نظر بنده ممکن است ایجاد مشکل کند این است که انجمن ما برای خودش در صنعت پلاستیک یک برند است، اگر قرار است انجمنی مانند انجمن ما تولید محتوا کند باید همیشه به خود انجمن ارجاع داده شود تا محتوایی که تهیه کرده اند برای آن حفظ شود.

 

در واقع نباید احساس شود که با آمدن فدراسیون به حاشیه کشیده می شوند، بلکه باید احساس کنند که با آمدن فدراسیون به قدرتشان افزوده می شود. در حقیقت هم افزایی انجام شود. این مساله باید مدیریت شود.


خانم میرزایی: ( انجمن بهینه سازی مصرف انرژی ایران )
در مورد اجماع شدن فکر می¬کنم که این مساله در بحث مدیریت دانش خلاصه می¬شود. موافق نیستم که این اجماع دست نیافتنی است. بنده فکر می¬کنم که عامل پیشرفت ما می¬تواند بهره¬بری از دانش یک‌دیگر باشد. ای کاش ما بتوانیم دانشمان را بدون فکر کردن به بحث رقابت مدیریت کنیم. ما بایستی به منِ اجتماعی فکر کنیم.


جزایری : (انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پتروشمی)
به نظر بنده بهتر است در ابتدا، نیازها و خلاءها مشخص شوند تا به سراغ این موارد برویم. از کار تکراری پرهیز کنیم.


فضل اله زاده : (انجمن شرکت¬های مهندسی و پیمانکاری نفت، گاز و پتروشمی ( APEC ))
پیشنهاد بنده یک خبرگزاری است؛ چرا که نشریه پاسخ موردنظر را به علت بیات شدن اخبارش نمی¬دهد. بهتر است هر یک از انجمن¬ها خبرنگار خودشان را داشته باشند و خبرهای صنف خودشان را به اشتراک بگذارند.

 

نشریه حداقل 3 ماه زمان می¬برد اما خبرگزاری هر روز به¬روز می¬شود. منظور بنده از خبرگزاری یعنی سازمانی در وزارت ارشاد ثبت شود که شما بتوانید کاری که شانا انجام می¬دهد را برای بخش خصوصی انجام دهید.

 

ما پایگاه خبری به نام آب و انرژی ایجاد کردیم اما چون پشتیبانی نداشتیم نتوانستیم راه¬اندازی کنیم. پیشنهاد می¬کنم اگر در این رابطه فکری دارید، بنده نامه آماده دارم؛ می توانم طرحمان را که حدود 2، 3 صفحه است برای شما ارسال کنم. این پایگاه خبری هم می تواند به عنوان روزنامه، فضای مجازی و هم به عنوان نشریه چاپ شود. امکان همکاری با تمام خبرگزاری¬های ایران و حتی دنیا نیز وجود دارد. ما تفاهم¬نامه با یک خبرگزاری چینی نیز داریم.

امیراحمدی:
امروز صحبت از تولد یک نشریه متفاوت و متمایز چه از لحاظ شکل و چه از لحاظ محتواست و ما برای هم فکری آن دور هم جمع شده ایم. ما باید به جامعه خودمان شایسته معرفی شویم.

 

اگر ما را نمی شناسند یا آن طور که باید باشد نیست، اشکال در ما و نحوه معرفی درست ما اول به بدنه اصلی مجموعه ای که در آن قرار داریم و سپس به بیرون است. مخاطب ما در این حرکت تمام کسانی هستند که می‌بایست تصمیم بسازند و بگیرند.


در ذهن من این معرفی در ابتدا، روندی آرام خواهد داشت و به مرور زمان و با عمیق‌تر شدن باورهای تیم تولیدکننده اش و دل بستگی‌های ایجاد شده که سرچشمه اش کار با عشق است، حضورش نافذ و موثرتر خواهد بود. در ذهن من از تولید محتوا، تولید مطالبی مرتبط با چالش‌های روز کشور برای مسوولین تصمیم گیر قبل از گرفتن تصمیم است تا تولید مطالبی در نقد یا اعتراض به تصمیمات صورت گرفته که این خود نیز نیاز مبرم ما است.  


در مورد هزینه نیز ما بسترساز این کار هستیم و این وظیفه فدراسیون‌ها است، اما این‌که در روند اجرایی شدن عملیات چه تصمیم هایی گرفته می شود و تا چه میزان اعضای فدراسیون در تولید محتوا و هزینه ها همیار هستند، در جلسات بعدی بحث می-شود. این جلسه تنها طرح موضوع است.


مطمئن باشید دغدغه فدراسیون، اعضایش، توسعه روابط آن‌ها، وزین‌تر نمودن وزنه حضورشان و در یک کلام، توسعه پایدار آنان است. در این مقال هدف ما این است که تنها با یک آدرس، خودمان یعنی بخش خصوصی را به جامعه نفت معرفی کنیم. زمانی‌که اعضا با یک‌دیگر هم صدا شویم، مطمئنا صدایمان اثربخش به بالادست‌ها خواهد رسید.


ما باید شروع کنیم و یک نمونه نزدیک به تصوراتمان تولید کنیم. سپس آن را در اختیار صاحب  نظران مرتبط با موضوع قرار دهیم تا بررسی شود و بازخوردها به دستمان برسد. پس از این مرحله می توانیم بیشتر پیش رویم و کار را با اتفاق نظر بیشتری گسترش دهیم.


ما می‌توانیم با توافق جمع، براساس نوع رویکرد اعضا به فعالیت‌هایشان در این نشریه سرفصل موضوعات را تعریف نماییم و پیشنهاد بنده این است که در قدم های اول برای اعضا، صفحاتی را به یک میزان، اختصاص دهیم که هر عضو سردبیر بخش خودش و فدراسیون واسط و اجماعکننده مطالب باشد. در قدم های بعدی، خروجی ها با کمک یک‌دیگر و توافق تیمی که برای همین منظور دور هم جمع شده اند، تدوین شود. در ابتدای راه می بایست توقعمان را با سطح باورها و فهممان از موضوع متعادل نماییم.

 

ما در فاز صفر این حرکت، یک مدل می خواهیم تولید نماییم، سپس نقطه نظرات را جمع آوری نموده و فاز یک را با عمق بیشتری از موضوع و محتوا به جلو برانیم.


هر یک از شما نماینده این نشریه تخصصی در انجمن خودتان هستید. بیاییم تا نشست بعدی در مورد تولید محتوا و نقطه¬ شروع نشریه شماره صفر (حتی به نظر بنده شماره یک نیز نیست) فکر کنیم.


به جای دویدن برای دیده شدن باید بایستیم و خودمان را قوی کنیم تا مورد توجه قرار گیریم.


در پایان ضمن تشکر از حضورتان چنان چه پیشنهاد شد یک نسخه دیجیتالی از نشریه انجمن تان را در گروهی که به همین منظور تشکیل خواهد شد قرار دهید تا حاضرین استفاده کنند و پیش از جلسه بعدی، مطالعه نمایند. و حسن ختام این جلسه:
ما به میزان ظرفیتی که برای توسعه دیگران فراهم می کنیم، توسعه پیدا می کنیم.


نظرات

دیدگاه های ارسالي، پس از تایید در وب سایت منتشر مي شود.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نمي شود.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمي شود.

 

 

 

 

💢 #قیمت_مواد_اولیه_پلیمری در بازار آزاد
🗓 ۱۷ تير ۱۳۹۹
جدول روز/هفتگی
عنوانقیمتاختلافدرصد اختلاف
0035 171,000 ریال -2500 1.44% نمودار و آرشیو
EX5 Jam - نمودار و آرشیو
EX5 Bakhtar 153,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
EX5 Marun 152,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
F7000 Mehr 155,500 ریال 2000 1.29% نمودار و آرشیو
F7000 Ilam 154,500 ریال 1500 0.97% نمودار و آرشیو
5110 154,000 ریال 500 0.32% نمودار و آرشیو
Bl3 Jam - نمودار و آرشیو
Bl3 Marun 155,500 ریال 2500 1.61% نمودار و آرشیو
Bl3 Bakhtar 155,500 ریال 2500 1.61% نمودار و آرشیو
0075 193,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
020 161,000 ریال 500 0.31% نمودار و آرشیو
Lf190 160,000 ریال -1000 0.62% نمودار و آرشیو
22B02 - نمودار و آرشیو
52518 165,000 ریال 3000 1.82% نمودار و آرشیو
Hi500 172,000 ریال نمودار و آرشیو
2420h - نمودار و آرشیو
2420K 159,000 ریال نمودار و آرشیو
2102 159,500 ریال 500 0.31% نمودار و آرشیو
1102XK - نمودار و آرشیو
Lld 209 Amir 153,000 ریال -1000 0.65% نمودار و آرشیو
Lld 209 Arak 151,000 ریال -2000 1.31% نمودار و آرشیو
EX3 Amir 161,000 ریال 3000 1.86% نمودار و آرشیو
CRP100 Maroun - نمودار و آرشیو
CRP100 jam 162,000 ریال 3000 1.85% نمودار و آرشیو
CRP 100 black Shazand - نمودار و آرشیو
Z30G - نمودار و آرشیو
V30G - نمودار و آرشیو
Z30s Mar 205,000 ریال 10000 4.88% نمودار و آرشیو
C30s 202,000 ریال 7000 3.47% نمودار و آرشیو
C30G - نمودار و آرشیو
Z30s Ar 204,500 ریال 9500 4.65% نمودار و آرشیو
X30G - نمودار و آرشیو
V30s - نمودار و آرشیو
3840 Tabriz 170,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
3840 Arak 169,000 ریال 1000 0.59% نمودار و آرشیو
7240 168,000 ریال 500 0.3% نمودار و آرشیو
1540 150,500 ریال -3500 2.27% نمودار و آرشیو
1551 - نمودار و آرشیو
781 pet - نمودار و آرشیو
785 pet - نمودار و آرشیو
821 pet - نمودار و آرشیو
825 pet - نمودار و آرشیو
525 - نمودار و آرشیو
552R Jam 205,000 ریال 10000 4.88% نمودار و آرشیو
552R shazand 205,000 ریال 10000 4.88% نمودار و آرشیو
552R Maroun 205,000 ریال 10000 4.88% نمودار و آرشیو
510L Jam 201,000 ریال 6000 2.99% نمودار و آرشیو
510L Navid - نمودار و آرشیو
550J Jam - نمودار و آرشیو
548R 207,000 ریال 5000 2.42% نمودار و آرشیو
RP340 197,000 ریال 5000 2.54% نمودار و آرشیو
RP340 Arak - نمودار و آرشیو
440G - نمودار و آرشیو
440L 195,000 ریال 3000 1.54% نمودار و آرشیو
MR230 204,000 ریال -13000 5.99% نمودار و آرشیو
ZR230 204,000 ریال -13000 5.99% نمودار و آرشیو
ZR 340 197,000 ریال نمودار و آرشیو
332C - نمودار و آرشیو
332L - نمودار و آرشیو
510L Arak - نمودار و آرشیو
PVC S65 Ghadir 216,000 ریال -1000 0.46% نمودار و آرشیو
PVC S65 Arvand 216,000 ریال -1000 0.46% نمودار و آرشیو
PVC S65 Bandar 216,000 ریال -1000 0.46% نمودار و آرشیو
PVC S65 Abadan - نمودار و آرشیو
PVC S65 Ghadir kaf - نمودار و آرشیو
PVC S65 Arvand kaf - نمودار و آرشیو
PVC S65 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
PVC S65 Abadan kaf - نمودار و آرشیو
Absn50 - نمودار و آرشیو
ABS150 274,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
ABS 10415 - نمودار و آرشیو
ABS 10720 - نمودار و آرشیو
ABS 10733 - نمودار و آرشیو
Lale 1922 - نمودار و آرشیو
1922 Arya - نمودار و آرشیو
BL4 jam - نمودار و آرشیو
R40 Arak 220,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
060 - نمودار و آرشیو
DOP Oil - نمودار و آرشیو
S 5000 160,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
62N07 164,000 ریال 2000 1.22% نمودار و آرشیو
2100 - نمودار و آرشیو
2420E02 159,000 ریال 1000 0.63% نمودار و آرشیو
22B01 - نمودار و آرشیو
RP 345 - نمودار و آرشیو
R40 marun - نمودار و آرشیو
10417 - نمودار و آرشیو
N32 - نمودار و آرشیو➕ تبلیغات در سایت inpia.ir
دریافت تعرفه و سفارش:
44787131 - 021

➖➖