ارسال پاسخ

جمعه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۲۰:۲۸ تعداد نظرات: 0 تعداد بازدید: 812 Telegram

inpia.ir

معاون وزیر نفت: پتروشیمی، بنگاه معاملات ملکی شده است

شعری مقدم: خبرهای منتشر شده مبنی بر نزول مقام شرکت ملی صنایع پتروشیمی در حال حاضر صحت ندارد چرا که این شرکت دیگر تولید نمی‌کند بنابراین مقامی در جهان ندارد که نزول کند.
معاون وزیر نفت: پتروشیمی، بنگاه معاملات ملکی شده است

معاون وزیر نفت با بیان این‌که شرکت ملی صنایع پتروشیمی در حال حاضر تبدیل به بنگاه‌ معاملات ملکی شده است، گفت:‌ در گذشته پتروشیمی درآمد داشت، خرج می‌کرد ، توسعه می‌داد و واگذار می کرد اما در حال حاضر فقط سرمایه‌گذار جذب می کند و تبدیل به بنگاه معاملات ملکی شده است.

به گزارش ایسنا، عباس شعری مقدم با اشاره به ماموریتی که زنگنه هشت ماه گذشته به وی داد گفت: زنگنه سه ماموریت ایجاد جهش دوگانه در صنعت پتروشیمی، رعایت شایسته سالاری و اجرای برنامه جانشین پروری برای مدیران آینده صنعت پتروشیمی را به من داد.

وی تاکید کرد: برای انجام این ماموریت‌ها وضع موجود را شناسایی کردیم، وضع مطلوب تدوین شد و اقدامات اصلاحی باید صورت گیرد.

مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران اظهار کرد: قبل از واگذاری‌ها در زمان یکپارچه بودن پتروشیمی ده‌ها میلیون دلار محصولات پتروشیمی مراوده می‌شد که ارزش آن اعتبار خاصی را برای شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایجاد کرد به گونه‌ای که این شرکت توانست وام‌های خارجی بگیرد و صنعت پتروشیمی را توسعه دهد. بر همین اساس بخش خصوصی هم توانست بدون نیاز بدون تضمین بانک مرکزی وام بگیرد.

شعری مقدم افزود: هنگامی که من به شرکت ملی صنایع پتروشیمی آمدم با کارکنانی که همه تشنه تغییر براساس شایسته سالاری بودند مواجه شدم؛ سیستم‌های ارتباطی درون شرکت بسیار تضعیف شده بود، رابطه بین کارکنان و مدیریت صمیمانه نبود و به دلیل نوع واگذاری ها به بخش خصوصی اعتبار شرکت صنایع پتروشیمی از دست رفته بود.

وی تاکید کرد: شرکت ملی صنایع پتروشیمی قبل از وگذاری‌ها در بین صد کشور جهان مقام 39 را داشت و در ایران مقام اول را کسب کرده بود اما خبرهای منتشر شده مبنی بر نزول مقام شرکت ملی صنایع پتروشیمی در حال حاضر صحت ندارد چرا که این شرکت دیگر تولید نمی‌کند بنابراین مقامی در جهان ندارد که نزول کند. بنابراین ارزیابی‌های کنونی شرکت‌ها را مقایسه می کند نه کشورها را. ما در جایگاهی در بین شرکت‌های تولیدکننده نداریم.

مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران خاطرنشان کرد: با این وضعیت باید توسعه دوباره را انجام دهیم در حالی که نه پولی داریم نه اختیار.

درآمد ناشی از واگذاری به پتروشیمی داده نشد

شعری‌مقدم با تاکید بر این‌که قرار بود 70 درصد از درآمد ناشی از واگذاری‌ها به شرکت ملی صنایع پتروشیمی داده شود، تاکید کرد که این کار انجام نشده است و گفت: الان پتروشیمی اجازه داده با شرایط خاص در مناطق محروم سرمایه‌گذاری کند. در حالی که این شرایط خاص چابکی و سرعت کار را گرفته است.

وی با اشاره به مشکلات بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری در صنعت پتروشیمی بر مشکلات قانونی اشاره کرد و گفت: در گذشته بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری نیاز بود که 10 درصد سرمایه را بیاورد و 90 درصد نیز تسهیلات بگیرد. به طور متوسط یک طرح پتروشیمی نیاز به 500 میلیون دلار سرمایه دارد. این شرایط برای زمانی بود که دلار با قیمت هزار تومان معامله می‌شد اما الان هم نرخ دلار سه برابر شده و هم گفته می شود سرمایه گذار باید 30 درصد سرمایه مورد نیاز را بیاورد. بنابراین یک سرمایه گذار در صنعت پتروشیمی باید 450 میلیارد تومان آورد داشته باشد. در حالی که کمتر بخش خصوصی‌ چنین توانی را دارد.

معاون وزیر نفت یادآور شد: در گذشته هنگام باز کردن ال.سی گفته می‌شد سرمایه گذار 30 درصد اعتبارات بیاورد اما الان بانک‌ها می گویند سرمایه گذار باید 130 درصد ال سی را داشته باشد و این درحالی است که قیمت ارز هم بالا رفته است.همچنین در گذشته NPC می توانست شرکت‌های بخش خصوصی را به بانک‌ها تضمین کند اما از سال 91 به بعد چنین اجازه‌ای را نداریم.

60 طرح پتروشیمی در انتظار فاینانس خارجی

شعری‌مقدم با اشاره به این که در گذشته NPCنخست زیرساخت‌ها را فراهم می کرد و سپس از بخش خصوصی دعوت می‌شد گفت: اکنون چنین امکانی وجود ندارد ، زیرساخت‌ها باید توسط بخش خصوصی فراهم شود بنابراین دعوت از این بخش به هیچ وجه مورد اسقبال قرار نمی گیرد.

وی تصریح کرد:‌ از سوی دیگر در گذشته امکان اخذ فاینانس خارجی فراهم بود اما اکنون این امکان محدود به چین و صندوق توسعه ملی شده است. در حال حاضر 60 طرح نیمه تمام با ظرفیت 60 میلیون تن در دست داریم که معطل 38 میلیارد دلار فاینانس است.

مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران با طرح این پرسش که چرا شرکت‌های پتروشیمی خصوصی سازی شده‌اند گفت: پتروشیمی زحمتی برای دولت نداشت، خودش درآمدزایی می کرد، توسعه می‌داد و حتی بخشی از وظایف دولت را مانند ایجاد زیرساخت‌هایی چون مدرسه، بیمارستان و ... انجام می‌داد. با چه هدفی پتروشیمی خصوصی سازی شد؟ البته یک هدف خوب داشت که آن هم رد دیون دولت بود و لاغیر. در مواردی هم دیده شد که شرکت به جای بدهی‌های خود واحدها را واگذار کرده است. در حالی که باید توجه داشت کسانی که واحدهای پتروشیمی را گرفته‌اند به پول فکر می کنند واگر به صرفشان باشد همه چیز واحدها از جمله آهن‌های به کار رفته در آن را هم می‌فروشند.

ابقا مدیر عامل قبلی، پیام شایسته سالاری ما

شعری مقدم با اشاره به اقدامات خود پس از در دست گیری مدیریت NPC گفت: در نخستین گام اعضای هیات مدیره شرکت را از بین شایسته‌ترین‌ها انتخاب کردیم تا این پیام را برسانیم که پیرو شایسته سالاری هستیم نه گروه‌گرایی.

وی ادامه داد: سعی کردیم منعکس کننده سیاست‌های اعتدال کننده روحانی باشیم. در ایران وقتی یک مدیر عاملی منصوب می‌شود، همه مدیران قبلی را طرد می‌کنند در حالی که در NPC مدیر عامل سابق شرکت در هیات مدیره پذیرفتیم و نشان دادیم که شایسته سالار هستیم.

مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران با اشاره به انتخاب دو فرد شایسته درهلدینگ خلیج فارس و پتروشیمی بندر امام به عنوان مدیر عامل گفت: این انتخاب‌ها باعث شد شادی و امید به مجموعه صنعت برگردانده شود. همچنین ما فن‌آوری اطلاعات را در اختیار همه گذاشتیم درحالی که قبلا به خاطر دو حمله صورت گرفته فن‌آوری اطلاعات را محدود کرده بودند. همچنین اقدامات ظاهرا کم اهمیت و تاثیرگذاری انجام شد از جمله این که در گذشته مدیران NPC استثنا بودند و حضور و غیاب خود را ثبت نمی کردند در حالی که این امر دلیلی نداشت بنابراین من هم حضور و غیاب خود را ثبت می کنم چرا که هر مدیری درزمینه در هر انتظاری که از سایرین دارد باید پیشقدم باشد.

تنها یک مشاور آوردم

شعری مقدم با تاکید بر این‌که من به NPC فقط یک مشاور به همراه خود آوردم گفت: در شرکت مدیریت مشارکتی را به کار گرفتم و از هر پیشنهادی که داده می‌شود قدردانی صورت می‌گیرد. چرا که دادن پیشنهاد ارزشمند است.

وی با اشاره به دیگر فعالیت‌های صورت گرفته در NPC برای انجام اهداف به جهش دوگانه با سرمایه بخش خصوصی تاکید کرد و گفت: برای این امر اولویت را به 60 طرح در دست اجرا دادیم و تکمیل خط لوله اتیلن غرب مهمترین برنامه ما است. با وجود منابع محدود در تلاشیم که این خط لوله را تکمیل کنیم.

توقف اجرای خط لوله اتیلن دنامرکز

مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران با بیان این‌که پروژه خط لوله اتیلن دنا مرکز متوقف شده است گفت: وضع تامین خوراک واحدها نامشخص بود بنابراین پروژه این خط لوله را متوقف کردیم . در حالی که دولت پول ندارد، پول یارانه را بدهد خوب نیست که پول دولت را صرف بخشی کنیم که آینده روشنی ندارد.

شعری مقدم با تاکید بر این‌که خط لوله دنا مرکز در‌آینده با سرمایه بخش خصوصی اجرا می‌شود گفت:‌ پس از روشن شدن وضعیت خوراک این خط لوله با سرمایه گذاری بخش خصوصی انجام می‌شود.

24 پروژه عسلویه در صف اخذ فاینانس

وی با اشاره به فاز دو عسلویه گفت:‌24 پروژه در انتظار دریافت فاینانس هستند. در حال حاضر ال.سی بوشهر، هنگام و سبلان فعال شده و امیدواریم به زودی اجرای این پروژه‌ها شروع شود. پروژه‌هایی چون کرمانشاه و ایلام نیز راه اندازی شدند و هگمتانه هم در شرف راه اندازی است.

معاون وزیر نفت با اشاره به این‌که لردگان، زنجان و لرستان در انتظار اخذ فاینانس چین و صندوق توسعه ملی توسعه ملی هستند گفت: 36 طرح نیز با ظرفیت 60 میلیون تن در دست داریم که نیاز به 41 میلیون دلار سرمایه‌گذاری‌ دارد. خوراک این طرح‌ها اکثرا گاز طبیعی است و تبدیل به زنجیره ارزش شدند.


4 قطب جدید پتروشیمی

مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران با اشاره به چهار قطب جدید پتروشیمی گفت: این چهار قطب، پارسیان، جاسک، بندر چابهار و ایرانشهر هستند . قطب پارسیان در 40 کیلومتری شرق عسلویه دارد و با محوریت ایمیدرو اجرا می‌شود.

شعری مقدم افزود: قطب جاسک قرار است به قطب صادرات نفت تبدیل شود؛ قطب بندر چابهار نیز دارای هزار هکتار زیربنای آماده است. ایجاد قطب جدید ایرانشهر نیز با وعده رییس جمهور به مردم منطقه در دستور کار قرار گرفته است.

وی با اشاره به این که در برنامه‌های جدید پتروشیمی کمتر از برنامه تولید اوره و آمونیاک پیروی می شود و بیشتر برنامه GTP در دستور کار است گفت: این طرح‌ها نیاز به گاز طبیعی دارند اما آب‌بر هستند. بنابراین هر جا آب و گاز فراوان وجود داشته باشد این طرح‌ها و طرح‌های میان دست و پایین دست را اجرا می‌کنیم.

معاون وزیر نفت با اشاره به تدوین اساس‌نامه‌ای در راستای سرمایه‌گذاری توسط NPC گفت: برای تدوین این اساس‌نامه از اقتصاددانان و سازمان بورس کمک می گیریم همچنین بانک‌ها و سرمایه گذاران بخش خصوصی می توانند در تدوین اساس نامه با ما مشارکت داشته باشند.

شعری مقدم با بیان این‌که به وزارت اقتصاد، بانک مرکزی و سایر مسوولان عالی رتبه مراجعه کردیم تا امکانات بیشتری برای اخذ فاینانس بگیریم گفت: در حال حاضر محدودیت 20 درصد برای بانک‌ها برداشته شده است.

وی با اشاره به درخواست NPC برای حفظ 38 درصد سهام هلدینگ خلیج فارس گفت: سعی کردیم 38 درصد سهام هلدینگ را حفظ کنیم اما 18 درصد آن واگذار شد و 20 درصد سهام باقی مانده است. در تلاش هستیم 20 درصد سهام باقیمانده برای شرکت حفظ شود تا با اعتبار آن بتوانیم سایر بخش‌های پتروشیمی را تضمین کنیم.

مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران با اشاره به نیاز 4.5 میلیون دلاری پتروشیمی دماوند به سرمایه‌گذاری گفت: می خواهیم سهام آن را از طریق بورس واگذار کنیم.

درخواست اجازه پتروشیمی برای ایجاد زیرساخت طرح‌های کشور

شعری مقدم همچنین از تدوین طرحی مبنی بر توان اجازه ایجاد زیرساخت در تمام طرح‌های مناطق کشور خبر داد و گفت: در تلاشیم که بتوانیم اجازه ایجاد زیرساخت در تمام طرح‌های کشور را داشته باشیم.

وی همچنین از برنامه NPC برای درآمدزایی از طریق ارائه دانش و توانمندی این شرکت به بخش خصوصی خبر داد و گفت: همایش IPS براساس برنامه ریزی‌ها به جای سال آینده در سال جاری برگزار خواهد شد.

مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران در ادامه نشست خبری با اشاره به درخواست سرمایه گذاران برای تثبیت نرخ خوراک به شکل مناسب برای 15 سال آینده گفت: از طریق فاینانس چین و صندوق توسعه ملی امکان اجرای طرح‌ها وجود ندارد.

امکان اجرای طرح‌ها با فایناس چین و صندوق توسعه ملی وجود ندارد

شعری مقدم با اشاره به نیاز پروژه‌های پتروشیمی به اخذ فاینانس خارجی گفت: با فاینانس چین و صندوق توسعه ملی نمی‌توانیم تمام طرح‌ها را اجرا کنیم. طرح‌های پتروشیمی نیاز به سرمایه خارجی دارد از همه می خواهیم به تیم روحانی کمک کنند تا درهای سرمایه های خارجی به روی ما باز شود.

وی در ادامه با اشاره به فعالیت‌های شرکت در زمینه رفع مشکل مجتمع‌های خصوصی شده ، برگزاری جلسات ادواری با شرکت‌های خصوصی و تدوین آیین نامه تنظیم کننده خبر داد وگفت: در این آیین نامه به مواردی از جمله رعایت مقررات HSE، عدم ایجاد انحصار در بازار و ... اشاره شده است.

NPC ایده‌ها را تجاری می کند

مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران با اشاره به کمک NPC به شرکت فن‌آوری پتروشیمی برای تجاری سازی ایده‌ها گفت: در این شرکت ایده‌های فراوانی وجود دارد که هنوز تجاری سازی نشده‌اند. بنابراین کمک می کنیم تا ایده‌ها تجاری شوند.

92 چگونه گذشت؟

شعری‌مقدم با اشاره به میزان تولید وصادرات محصولات پتروشیمی در سال 92 گفت:‌در سال گذشته 27 میلیون تن به ارزش حدود 20 میلیارد دلار محصول پتروشیمی فروخته شد که از این میزان 11 میلیارد دلار سهم داخل و 9 میلیارد دلار سهم صادرات بود.

درخواست پتروشیمی برای بساز بفروش شدن

وی در مورد وضعیت صنعت پتروشیمی تاکید کرد که پتروشیمی به هیچ عنوان دیگر نمی تواند دولتی شود و امکان بازگشت شرکت‌ها به دولت وجود ندارد.

مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران با تاکید بر این‌که اصل 44 به درستی اجرا نشد گفت:‌قانون می گوید طرح باید به سوددهی برسد و سپس واگذار شود نه در میانه کار و براساس این قانون دولت باید 80 درصد سهم را واگذار کند و 20 درصد را داشته باشد.

شعری مقدم افزود:می خواهیم اجازه بگیریم در حد 20 درصد سرمایه‌گذاری داشته باشیم و زیرساخت‌ها را فراهم کنیم. می خواهیم اجازه بدهند بسازیم و بفروشیم. یعنی بساز و بفروش شویم.


نظرات

دیدگاه های ارسالي، پس از تایید در وب سایت منتشر مي شود.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نمي شود.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمي شود.

قیمت مواداولیه؛ ۲۲ آذر ۱۳۹۶جدول روز/هفتگی
عنوانقیمتاختلافدرصد اختلاف
0035 53,700 ریال -1100 2.01% نمودار و آرشیو
EX5 Jam 53,200 ریال 200 0.38% نمودار و آرشیو
EX5 Bakhtar - نمودار و آرشیو
EX5 Marun 53,300 ریال 300 0.56% نمودار و آرشیو
F7000 Mehr 53,100 ریال 100 0.19% نمودار و آرشیو
F7000 Ilam - نمودار و آرشیو
5110 53,000 ریال -100 0.19% نمودار و آرشیو
Bl3 Jam 52,100 ریال 100 0.19% نمودار و آرشیو
Bl3 Marun 51,800 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
Bl3 Bakhtar 51,000 ریال -200 0.39% نمودار و آرشیو
0075 57,200 ریال 1200 2.1% نمودار و آرشیو
020 57,200 ریال 400 0.7% نمودار و آرشیو
Lf190 56,500 ریال 700 1.24% نمودار و آرشیو
22B02 - نمودار و آرشیو
52518 47,100 ریال 200 0.42% نمودار و آرشیو
52518 Off - نمودار و آرشیو
Hi500 46,200 ریال -100 0.22% نمودار و آرشیو
2420h 56,900 ریال نمودار و آرشیو
2420d - نمودار و آرشیو
2420K 56,000 ریال نمودار و آرشیو
2102 56,600 ریال 100 0.18% نمودار و آرشیو
2102 Off1 - نمودار و آرشیو
2100 60,000 ریال نمودار و آرشیو
2100 Off1 - نمودار و آرشیو
2200 56,000 ریال نمودار و آرشیو
22402 MAHABAD - نمودار و آرشیو
Lld209 Amir 53,200 ریال نمودار و آرشیو
22402 off MAHABAD - نمودار و آرشیو
Lld209 Arak 51,600 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
22B02 off MAHABAD 49,100 ریال نمودار و آرشیو
LLD Lorestan - نمودار و آرشیو
Lld 22402 - نمودار و آرشیو
LLD Tabriz - نمودار و آرشیو
PE80 Jam - نمودار و آرشیو
PE80 Jam Kaf - نمودار و آرشیو
PE80 Amir 61,500 ریال نمودار و آرشیو
PE80 Arak - نمودار و آرشیو
CRP100 Amir Kabir 61,000 ریال نمودار و آرشیو
CRP100 Amir Kabir Kaf - نمودار و آرشیو
EX3 Amir kaf - نمودار و آرشیو
EX3 Arak kaf - نمودار و آرشیو
EX3 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
EX3 ilam - نمودار و آرشیو
CRP100 Jam Kaf - نمودار و آرشیو
Z30G - نمودار و آرشیو
CRP100 Jam 61,400 ریال نمودار و آرشیو
CRP 100 Shazand 61,000 ریال -200 0.33% نمودار و آرشیو
CRP100 Maroun - نمودار و آرشیو
EX3 ilam Kaf - نمودار و آرشیو
PE80 ilam - نمودار و آرشیو
CRP100 Maroun kaf - نمودار و آرشیو
CRP 100 Shazand Kaf - نمودار و آرشیو
V30G - نمودار و آرشیو
PE 80 ilam Kaf - نمودار و آرشیو
Z30s Mar 55,450 ریال 550 0.99% نمودار و آرشیو
C30s 56,600 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
Z30s Ar 55,450 ریال نمودار و آرشیو
V30s - نمودار و آرشیو
3840 Tabriz 48,100 ریال -200 0.41% نمودار و آرشیو
3840 Off1 - نمودار و آرشیو
7240 69,400 ریال 400 0.58% نمودار و آرشیو
1540 64,400 ریال -1500 2.28% نمودار و آرشیو
1551 64,500 ریال -500 0.77% نمودار و آرشیو
781 55,300 ریال -1100 1.95% نمودار و آرشیو
785 - نمودار و آرشیو
821 56,500 ریال نمودار و آرشیو
825 - نمودار و آرشیو
5030 59,500 ریال 1100 1.85% نمودار و آرشیو
525 - نمودار و آرشیو
552R Jam 55,600 ریال نمودار و آرشیو
552R Arak Kaf - نمودار و آرشیو
552R Arak 55,450 ریال 550 0.99% نمودار و آرشیو
552R Maroun 55,450 ریال 550 0.99% نمودار و آرشیو
510L Jam 56,600 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
510L Jam kaf - نمودار و آرشیو
510L Navid - نمودار و آرشیو
550J Jam 56,700 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
10733 - نمودار و آرشیو
10720 - نمودار و آرشیو
10417 - نمودار و آرشیو
10415 98,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
R40maron - نمودار و آرشیو
R60 77,800 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
548R 57,600 ریال 600 1.04% نمودار و آرشیو
RP340 74,000 ریال نمودار و آرشیو
440G 54,400 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
440J - نمودار و آرشیو
440L 57,300 ریال 300 0.52% نمودار و آرشیو
MR230 58,200 ریال 300 0.52% نمودار و آرشیو
ZR230 - نمودار و آرشیو
N40 - نمودار و آرشیو
N50 - نمودار و آرشیو
332C 62,800 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
332L - نمودار و آرشیو
5218 - نمودار و آرشیو
PVC S65 Ghadir 43,800 ریال 50 0.11% نمودار و آرشیو
PVC S65 Arvand 44,200 ریال 200 0.45% نمودار و آرشیو
PVC S65 Bandar 44,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
PVC S65 Abadan - نمودار و آرشیو
PVC S65 Ghadir kaf 42,800 ریال 50 0.12% نمودار و آرشیو
PVC S65 Arvand kaf 43,200 ریال 200 0.46% نمودار و آرشیو
PVC S65 Bandar kaf 43,000 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
PVC S65 Abadan kaf - نمودار و آرشیو
PVC S70 Bandar - نمودار و آرشیو
PVC S70 Abadan - نمودار و آرشیو
PVC S70 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
PVC S70 Abadan kaf - نمودار و آرشیو
PVC S57 Abadan - نمودار و آرشیو
PVC S57 Ghadir - نمودار و آرشیو
PVC S57 Abadan kaf - نمودار و آرشیو
PVC S57 Ghadir kaf - نمودار و آرشیو
PVC S60 Bandar - نمودار و آرشیو
PVC S60 Bandar kaf - نمودار و آرشیو
EX5 Marun Off1 - نمودار و آرشیو
PVC S65 Off3 Arvand - نمودار و آرشیو
EX5 Marun Off2 - نمودار و آرشیو
PVC S65 Off3 Arvand kaf 23,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
EX5 Jam Off1 - نمودار و آرشیو
PVC E68 Off3 Arvand 22,500 ریال نمودار و آرشیو
EX5 Jam Off2 - نمودار و آرشیو
PVC E68 Off3 Arvand kaf 21,500 ریال 0 0% نمودار و آرشیو
5110 Off1 - نمودار و آرشیو
5110 Off2 - نمودار و آرشیو
6020 - نمودار و آرشیو
620 - نمودار و آرشیو
Bl3 Jam Off1 - نمودار و آرشیو
Bl3 Jam Off2 - نمودار و آرشیو
Bl3 Marun Off2 - نمودار و آرشیو
Bl3 Bakhtar Off1 - نمودار و آرشیو
EPS 200 - نمودار و آرشیو
EPS 300 - نمودار و آرشیو
EPS 400 - نمودار و آرشیو
510L Arak - نمودار و آرشیو
5620 - نمودار و آرشیو
Absn50 94,200 ریال -400 0.42% نمودار و آرشیو
ABS150 100,300 ریال 300 0.3% نمودار و آرشیو
Lale 1922 59,000 ریال نمودار و آرشیو
1922 Arya - نمودار و آرشیو
MR1600 - نمودار و آرشیو
J740 - نمودار و آرشیو
R200 60,200 ریال 200 0.33% نمودار و آرشیو
2004Tc - نمودار و آرشیو
3202 - نمودار و آرشیو
3713 - نمودار و آرشیو
BL4 jam - نمودار و آرشیو
EX3 Off1 - نمودار و آرشیو
220Kj - نمودار و آرشیو
R40 Arak 63,000 ریال -200 0.32% نمودار و آرشیو
060 - نمودار و آرشیو
EX5 Jam Kaf - نمودار و آرشیو
EX5 Amir - نمودار و آرشیو
209 Tabriz - نمودار و آرشیو
1102l Rejal - نمودار و آرشیو
60507 - نمودار و آرشیو
6040 - نمودار و آرشیو
60511 - نمودار و آرشیو
DOP Oil - نمودار و آرشیو
22501 kg off - نمودار و آرشیو
22402 off - نمودار و آرشیو
Z30S Mar Kaf - نمودار و آرشیو
ZR230 Kaf - نمودار و آرشیو

➕ تبلیغات متنی در سایت inpia.ir
دریافت تعرفه و سفارش متن: 09332716775
➖➖