اعلام آمادگی انجمن پلی‌یورتان برای تأمین تمامی نیاز کشور

در نشستی خبری، مدیران انجمن پلی‌یورتان با ارائه آمار و اطلاعات در خصوص این انجمن و توانمندی‌های تولیدی شرکت‌های عضو از توانمندی خود برای تأمین تمامی نیاز کشور خبر داده و تولیدکنندگان عضو؛ در راستای ارائه موفقیت‌ها در نمایشگاه ایران پلاست پانزدهم حضور فعال خواهند داشت. در این خصوص در گفت‌وگویی با مهندس جمشید رفیعی […]

در نشستی خبری، مدیران انجمن پلی‌یورتان با ارائه آمار و اطلاعات در خصوص این انجمن و توانمندی‌های تولیدی شرکت‌های عضو از توانمندی خود برای تأمین تمامی نیاز کشور خبر داده و تولیدکنندگان عضو؛ در راستای ارائه موفقیت‌ها در نمایشگاه ایران پلاست پانزدهم حضور فعال خواهند داشت.
در این خصوص در گفت‌وگویی با مهندس جمشید رفیعی دبیر انجمن پلی‌یورتان به بررسی این موارد پرداختیم. وی در ابتدای این گفت‌وگو عنوان کرد: اهداف اعضاء انجمن پلی‌یورتان برای نمایشگاه ایران‌پلاست بسیار گسنرده و خطیر است و همان‌گونه که در نشست امروز بیان شد؛ با معرفی ارائه آخرین تولیدات، جدیدترین دانش فنی و به‌روزترین نوآوری‌ها در حوزه پلی‌یورتان این باور را اعلام کردیم که هم از لحاظ کمیت همچنین کیفیت می‌توانیم نیاز کشور را تأمین کنیم.
دبیر انجمن پلی‌یورتان در ادامه گفت: درخواست ما از مسؤولین امر مخصوصاً تصمیم‌سازان وزارت صمت این بوده و هست که واردات بی‌رویه محصولات مشابه کالاهایی که در داخل کشور تولید می‌کنیم با ارائه تعرفه ترجیحی محدود شود. مستندات فنی این درخواست منضم به مدارک مثبته و به وزارت صنعت ارائه شده است. این در حالی است که صنعت پلی‌یورتان ماده اولیه 6 صنعت دیگر را تأمین می‌کند همچون صنایع خودرو ، لوازم خانگی ، مبلمان ، کفش و صنایع حوزه نفت و گاز را تأمین می‌کند. شایان ذکر است این حمایت به صورت مستقیم حمایت از رونق تولید در صنایع داخلی است .
وی در ادامه خاطرنشان ساخت: این مطلب توسط اعضاء هیأت مدیره برای مدعوین و حاضرین ارائه شد و امیدواریم در نمایشگاه ایران پلاست به اهدافی که در انجمن برای ارتقاء این صنعت تدوین شده است نائل شویم. در همین خصوص نشریه‌ای به منظور اطلاع‌رسانی از اهداف انجمن همچنین معرفی برخی شرکت‌ها تدوین شده که در آن 7 مقاله علمی به‌روز وجود داشته و در نمایشگاه رونمایی خواهد شد.