افت قابل توجه قیمت پلی اتیلن در اروپا

تولیدکنندگان اروپایی به دلیل تقاضای کم به طور مداوم نرخ های عملیاتی را در تاسیسات خود کاهش می دهند.

اگرچه قیمت پلی اتیلن به طور قابل توجهی در اروپا کاهش یافته است، مشتریان هنوز شروع به خرید پلیمر نکرده اند. ارزش PE ماهانه 65 تا 90 یورو در هر تن از دست داده است. به گفته بازیگران بازار، تقاضا برای LDPE کمترین میزان بوده است. یکی از بازیگران بازار اظهار داشت: «قیمت‌های LDPE به اندازه HDPE کاهش چشمگیری نداشت، اما ما پیشنهادات خارج از کشور را زیر 1100 یورو در تن FD NWE مشاهده کردیم». قیمت HDPE و LDPE در این ماه 1150 یورو در هر تن FD ایتالیا بوده است.

فعالیت خرید در بخش HDPE در نیمه دوم نوامبر تا حدودی کاهش یافته است. بخش بسته بندی ضعیف بوده است، در حالی که سایر بخش های مصرفی نیز با چالش هایی مواجه شده اند. تولیدکنندگان اروپایی به دلیل تقاضای کم به طور مداوم نرخ های عملیاتی را در تاسیسات خود کاهش می دهند. Borealis تعمیر و نگهداری فنی را در واحد PE خود در Porvoo، فنلاند آغاز کرده است. چرخش مداوم و رویدادهای فورس ماژور هیچ تأثیری بر در دسترس بودن در اروپا ندارد. پلیمر از ایالات متحده آمریکا و خاورمیانه در بازار موجود است.

بازار PE در هفته آینده آرام خواهد ماند. مشتریان منتظر اعلام قیمت مونومر خواهند بود. تحلیلگران پیش بینی می کنند که قیمت C2 ممکن است 20 یورو در هر تن در دسامبر کاهش یابد. در همین حال، انتظار می‌رود قیمت‌های PE در ماه آینده به دلیل قدرت خرید ضعیف مشتریان، تقاضای پایین و فصل تعطیلات در نیمه دوم دسامبر، حداقل 35 یورو در هر تن کاهش یابد. با این حال، برخی از بازیگران بازار بر این باورند که تقاضا بسیار زیاد خواهد بود و خریداران معاملات خود را در هفته اول دسامبر در حالی که به تعطیلات زودهنگام امسال می روند، منعقد می کنند. تولیدکننده ها ممکن است تولید خود را در اوایل دسامبر امسال متوقف کنند. عرضه تا پایان سال جاری به اندازه کافی باقی خواهد ماند.