افزایش قابل توجه تولید محصولات پتروشیمی در اروپا

تولید محصولات مختلف پتروشیمیایی در قاره اروپا با وجود کاهش گسترده دیگر صنایع افزایش یافت. به گزارش اینپیا به نقل از نیپنا، پایگاه خبری آی‌سی‌آی‌اس نوشت: بر اساس تازه‌ترین داده‌های اداره آمار اتحادیه اروپا (یورواستات)، تولید مواد شیمیایی در اروپا در ماه سپتامبر سال 2021 میلادی نسبت به ماه پیش از آن با افزایش قابل‌توجهی […]

تولید محصولات مختلف پتروشیمیایی در قاره اروپا با وجود کاهش گسترده دیگر صنایع افزایش یافت.

به گزارش اینپیا به نقل از نیپنا، پایگاه خبری آی‌سی‌آی‌اس نوشت: بر اساس تازه‌ترین داده‌های اداره آمار اتحادیه اروپا (یورواستات)، تولید مواد شیمیایی در اروپا در ماه سپتامبر سال 2021 میلادی نسبت به ماه پیش از آن با افزایش قابل‌توجهی افزایش یافت.

تقاضا برای مواد خام و کالاهای واسطه‌ای سبب تداوم فعالیت در صنایع شیمیایی بوده است این در حالی است که تنگناهای دائمی و هزینه‌های فزاینده انرژی به‌طور کلی بر بخش تولید تاثیر گذاشته است.

کل اقتصادهای کلیدی اروپا به جز اسپانیا افزایش تولید را نشان دادند، اما نرخ رشد میان مناطق متفاوت بود.

صنایع شیمیایی اروپا در ماه سپتامبر بسیار شرایط مطلوب‌تری از بخش تولیدات صنعتی در ماه سپتامبر داشته است، به‌طور بخش تولیدات صنعتی در ماه سپتامبر نسبت به ماه اوت در منطقه یورو 0.2 درصد و در اتحادیه اروپا 0.5 درصد کاهش یافت.

تولید انرژی در مقایسه با ماه اوت در منطقه یورو ثابت ماند، اما افزایش در تولید کالاهای مصرفی بادوام و غیر بادوام برای جبران کاهش میان کالاهای سرمایه‌ای و واسطه‌ای کافی نبود.