افزایش هزینه‌های R&D در صنایع شیمیایی جهان

یکی از مشاوران مؤسسه اکسنچر گفت: سرمایه‌گذاری‌ها در صنایع شیمیایی جهان در پی رشد هزینه‌های تحقیق و توسعه (R&D) افزایش یافته است. به گزارش اینپیا به نقل از نیپنا از پایگاه خبری آی‌سی‌آی‌اس، پل باجک، تحلیلگر آمریکای شمالی و تحقیقات منابع جهانی در مؤسسه اکسنچر روز دوشنبه (دهم آبان‌ماه) در حاشیه نشست سالانه شورای شیمی […]

یکی از مشاوران مؤسسه اکسنچر گفت: سرمایه‌گذاری‌ها در صنایع شیمیایی جهان در پی رشد هزینه‌های تحقیق و توسعه (R&D) افزایش یافته است.

به گزارش اینپیا به نقل از نیپنا از پایگاه خبری آی‌سی‌آی‌اس، پل باجک، تحلیلگر آمریکای شمالی و تحقیقات منابع جهانی در مؤسسه اکسنچر روز دوشنبه (دهم آبان‌ماه) در حاشیه نشست سالانه شورای شیمی آمریکا (ACC) گفت: احتمال می‌رود افزایش سرمایه‌‌گذاری‌های شرکت‌های شیمیایی به‌دنبال افزایش اخیر در هزینه‌های تحقیق و توسعه (R&D) پدید آمده باشد.

سرمایه‌گذاری‌های انجام شده برای ایجاد ظرفیت‌های و ساخت مجتمع‌های نو با آخرین موجی که پس از ظهور گاز شیل ایجاد شد می‌تواند متفاوت باشد، بسیاری از این مجتمع‌ها می توانند از ضایعات بازیافتی استفاده کنند.

باجک اعلام کرد: به‌طور معمول پس از افزایش هزینه‌های تحقیق و توسعه، هزینه‌های سرمایه‌ای نیز افزایش می یابد.

وی تصریح کرد: هزینه تحقیق و توسعه در صنایع تولید مصحولات و مواد شیمیایی در بازه زمانی سه ماه دوم 2020 تا سه ماه دوم 2021، 23 درصد افزایش یافته است.

تحلیلگر آمریکای شمالی و تحقیقات منابع جهانی در مؤسسه اکسنچر معتقد است که بسیاری از این هزینه‌های سرمایه‌ای حول محور پایداری است.

ثبت امتیاز اختراع‌های جهانی ازسوی شرکت‌های شیمیایی این روند را نشان می دهد.

باجک گفت: بسیاری از این ثبت امتیازها به پایداری و انتقال انرژی مربوط می‌شوند.

وی افزود: شرکت های شیمیایی همچنین می‌توانند ظرفیت خود را با ساخت کارخانه‌های جدید که به زباله های پلاستیکی به‌عنوان ماده اولیه متکی هستند، افزایش دهند.

تحلیلگر آمریکای شمالی و تحقیقات منابع جهانی در مؤسسه اکسنچر گفت: با راه‌اندازی چنین کارخانه‌هایی، شرکت‌های شیمیایی می توانند پایداری خود را افزایش دهند و تقاضای فزاینده برای محصولات خود را برآورده کنند.

باجک اعلام کرد: اهداف بازیافت شورای شیمی آمریکا می‌تواند تخمینی از اینکه چه مقدار از ظرفیت شیمیایی آینده به مواد اولیه زباله متکی خواهد بود ارائه دهد.

توصیه‌های شورای شیمی آمریکا مستلزم آن است که بسته‌بندی‌های پلاستیکی تا سال 2030 حداقل 30 درصد از پلاستیک بازیافتی باشند.

تحلیلگر آمریکای شمالی و تحقیقات منابع جهانی در مؤسسه اکسنچر بر این باور است که که شرکت‌های شیمیایی برای رسیدن به این اهداف به بازیافت مکانیکی و شیمیایی متکی هستند.