افزایش 8.8 درصدی محموله‌های ماشین‌آلات صنعت پلاستیک در آمریکا

کمیته آمار تجهیزات (CES) انجمن صنعت پلاستیک آمریکا گزارش می دهد که محموله های ماشین آلات قالب گیری تزریقی و اکستروژن پلاستیک در آمریکای شمالی در سه ماهه سوم افزایش یافته است. به گزارش اینپیا به نقل از انجمن صنایع پلاستک آمریکا، برآورد اولیه ارزش محموله از سوی شرکت های گزارشگر در سه ماهه سوم […]

کمیته آمار تجهیزات (CES) انجمن صنعت پلاستیک آمریکا گزارش می دهد که محموله های ماشین آلات قالب گیری تزریقی و اکستروژن پلاستیک در آمریکای شمالی در سه ماهه سوم افزایش یافته است.

به گزارش اینپیا به نقل از انجمن صنایع پلاستک آمریکا، برآورد اولیه ارزش محموله از سوی شرکت های گزارشگر در سه ماهه سوم به 333.8 میلیون دلار رسید که نسبت به سه ماهه قبل 4 درصد و نسبت به سال قبل 8.8 درصد افزایش داشته است.

اکسترودرهای دو مارپیچ در سه ماهه سوم به میزان قابل توجهی از نظر ارزش حمل و نقل 44.4 درصد افزایش یافت که 61.2 درصد بیشتر از سه ماهه سوم سال گذشته بود. محموله های اکسترودرهای تک ماردون نیز نسبت به سه ماهه قبل 7.2 درصد و نسبت به سه ماهه سوم سال گذشته 15.9 درصد افزایش داشته است. بر اساس گزارش CES، محموله‌های قالب‌گیری تزریقی نسبت به سه ماهه دوم 1.6 درصد و نسبت به سال قبل 5.7 درصد افزایش داشته است.

پرک پیندا، اقتصاددان ارشد در انجمن صنایع پلاستک آمریکا، با اشاره به اینکه سیر صعودی تقاضا برای تجهیزات تولید پلاستیک همچنان ادامه دارد، گفت: «افزایش در محموله ها با تولید بیشتر پلاستیک مطابقت دارد که در سه ماهه سوم 4.2 درصد و 5.9 درصد نسبت به سال قبل افزایش یافت»

نمودار حمل و نقل ماشین آلات انجمن صنایع پلاستیک آمریکا

در جمع آوری آمار، CES همچنین یک نظرسنجی سه ماهه از تامین کنندگان ماشین آلات پلاستیکی در مورد شرایط فعلی بازار و انتظارات برای آینده انجام داده است.

در نظرسنجی سه ماهه سوم، 75.5 درصد از پاسخ دهندگان گفتند که انتظار دارند شرایط بازار در سه ماهه آینده بهبود یابد یا ثابت بماند. این در حالی است که 92.7 درصد از پاسخ دهندگان در نظرسنجی سه ماهه دوم همین دیدگاه را بیان کردند.

در مورد 12 ماه آینده، 75 درصد انتظار دارند که شرایط بازار بهتر باشد. این نیز به طور جزئی کمتر از 78.7 درصد از پاسخ دهندگان در نظرسنجی سه ماهه دوم است که رشد را در 12 ماه آینده پیش بینی می کردند.

پیندا گفت: «در حالی که نتایج نظرسنجی نشان می‌دهد که انتظارات رشد تعدیل شده است، اما همچنین نشان می‌دهد که تأمین‌کنندگان ماشین‌آلات پلاستیکی نسبت به شرایط بازار در سال آینده خوشبین هستند.»