اقدامات انجمن پلیمر اصفهان در راستای پیگیری قانونی توقف دستورالعمل تایید فاکتور فروش توسط خریداران

پیرو جلسه هم اندیشی فعالان صنعت پلیمر با انجمن ملی صنایع پلیمر ایران که به میزبانی انجمن صنایع پلاستیک و پلیمر استان اصفهان انجام شد این موضوع مقرر شد که انجمن اصفهان دستورالعمل تایید ۷۰ درصدی فاکتورها توسط خریداران را به صورت قانونی پیگیری کند. انجمن صنایع پلاستیک و پلیمر اصفهان نیز از همان روز […]

پیرو جلسه هم اندیشی فعالان صنعت پلیمر با انجمن ملی صنایع پلیمر ایران که به میزبانی انجمن صنایع پلاستیک و پلیمر استان اصفهان انجام شد این موضوع مقرر شد که انجمن اصفهان دستورالعمل تایید ۷۰ درصدی فاکتورها توسط خریداران را به صورت قانونی پیگیری کند.

انجمن صنایع پلاستیک و پلیمر اصفهان نیز از همان روز فرآیند این اقدام را آغاز کرد و روز گذشته شاهد آن بودیم که جلسه کمیسیون بازرگانی انجمن صنایع پلاستیک و پلیمر اصفهان به منظور «بررسی دستورالعمل جدید توزیع محصولات پتروشیمی و نامه وزارت صمت در خصوص امکان تداوم خرید از بورس کالا مشروط به تایید 70درصد فاکتورهای فروش توسط خریداران»، با حضور نماینده حقوقی اتاق بازرگانی اصفهان برگزار شد.

طی این جلسه مقرر شد با توجه به اینکه شرط تایید ٧٠ درصدی فاکتورهای فروش توسط خریداران هم ایراد قانونی و هم ایراد شرعی دارد، نامه ای در این خصوص تنظیم شده و به وزارت صمت به عنوان مسئول ذیربط ارسال شود تا مسائل و مشکلاتی که این دستورالعمل می تواند برای صنعت ایجاد کند مورد توجه بخش دولتی قرار گیرد.

همچنین به این موضوع نیز اشاره شد که مغایرت این دستورالعمل با قانون مهم ترین نکته ای است که صنایع پلیمر باید برای جلوگیری از اجرای چنین دستورالعملی مورد تاکید قرار دهند و از این درگاه چالش به وجود آمده را پیگیری کنند.

علاوه بر این پیش‌جلسه شورای گفت‌و‌گوی دولت و بخش خصوصی با موضوع ثبت و تایید ۷۰ درصدی فاکتورهای فروش توسط خریداران در اتاق بازرگانی اصفهان با حضور اعضای هیات مدیره انجمن صنایع پلاستیک و پلیمر اصفهان، نیز برگزار شد.

از این رو مقرر شد که توقف دستورالعمل تایید ۷۰ درصدی فاکتورهای فروش توسط خریداران از طریق شورای گفت‌و گوی دولت و بخش خصوصی و مجلس شورای اسلامی پیگیری شود.