انتقاد از نحوه توزیع مواد پتروشیمی در بورس کالا

به گزارش اینپیا به نقل از ایرنا ابوالفضل فراهانی در آیین گرامیداشت روز صنعت و معدن در سالن جلسات اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی قم پس از انتقاد از بورس کالای ایران لبه تند انتقادات خود را به سوی سازمان تامین اجتماعی گرفت و گفت که این سازمان سی درصد حقوق یک کارگر را از کارفرما دریافت می کند، اما عملا خدماتش ناکارآمدست. ۲ هزار و ۳۰۰ واحد صنعتی کوچک، متوسط و بزرگ در قم وجود دارد که بیش از ۹۰ درصد آن مربوط به صنایع کوچک و متوسط است؛ همچنین بیش از ۵۳ هزار تن در واحدهای صنعتی استان فعالیت می‌کند.

 

وی افزود: تامین مواد اولیه مهم‌ترین مشکل صنایع و واحدهای تولیدی استان است، ۷۰ درصد از مواد پتروشیمی ساخت داخل بوده اما در عرصه توزیع و رویه آن در بورس مشکلاتی جدی وجود دارد.

 

فراهانی خاطر نشان کرد: توزیع مواد اولیه صنایع کفش در بورس کالا سبب شده تا قیمت مواد اولیه تا بیش از ۱۰۰ درصد افزایش یابد.

 

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت قم در ادامه با اشاره به موانع رونق تولید و تثبیت اشتغال بیان کرد: سازمان تامین اجتماعی باسیاست‌ها و رویکردهایی که دارد امروز به یکی از مهم‌ترین و پر چالش تریم نهادها در مسیر رونق تولید تبدیل‌شده است.

 

فراهانی ادامه داد: سازمان تأمین اجتماعی ۳۰ درصد از حقوق کارگران را دریافت می‌کند اما در مقابل آن خدمات درمانی که ارائه می‌دهد بسیار ناچیز و محدود بوده و در برخی از مراکز درمانی و آزمایشگاهی نیز اعتنایی به دفترچه‌های درمانی نمی‌شود.

 

وی اضافه کرد: سازمان تأمین اجتماعی یکی از مهم‌ترین بخش‌هایی بوده که سبب شده تا هزینه‌های تولید در استان به‌شدت افزایش پیدا کند.

 

فراهانی بابیان اینکه تنها راه نجات کشور در شرایط فعلی حمایت از تولید و صنعت است، گفت: همچنین در بخش مالیات نیز مشکلاتی جدی در مسیر تولید و صنعت استان به وجود آمده که نیازمند تعامل بیشتر اداره کل امور مالیاتی با تولیدکنندگان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *