قیمت‌های پایه محصولات پلیمری این هفته چگونه خواهد شد؟/اوج هیجان در بازارهای جهانی

قیمت‌های پایه امروز توسط دفتر صنایع پایین دستی درحالی اعلام خواهد شد که بازهم نمیتوان از دلار نیمایی در محاسبه قیمت ها حرفی به میان کشید. به گزارش اینپیا، طی هفته گذشته بهای ارز با افت نرخ به کانال 27 هزار تومانی عقب نشینی کرد. بازار ارز روز سه شنبه هفته گذشته کانال 28 هزار […]

قیمت‌های پایه امروز توسط دفتر صنایع پایین دستی درحالی اعلام خواهد شد که بازهم نمیتوان از دلار نیمایی در محاسبه قیمت ها حرفی به میان کشید.

به گزارش اینپیا، طی هفته گذشته بهای ارز با افت نرخ به کانال 27 هزار تومانی عقب نشینی کرد. بازار ارز روز سه شنبه هفته گذشته کانال 28 هزار تومان را از دست داد و به همین جهت نرخ دلار نیمایی هم با کاهش ثبت روزانه همراه شد.

میانگین هفتگی دلار نیمایی برای محاسبه قیمت‌های پایه محصولات پتروشیمی طی روزهای گذشته با 916 ریال افزایش به 233.046 ریال در تاریخ یکشنبه 18 مهر رسید که نشان از افزایشی 0.39 درصدی این نرخ دارد.

شرایط بازارهای جهانی به سمتی پیش می‌رود که ثبت رکوردهای جدید در تمامی گروه‌ها از جمله پلی استایرن قابل پیش بینی است.

بهای نفت از مرز 83 دلاری در هفته گذشته عبور کرد و به بالاترین نرخ خود از سال 2014 رسید تا پتانسیل بازارهای جهانی برای افزایش نرخ بیش از پیش تقویت شود. همزمان با این اتفاق بهای نفتا هم رشد بالایی را در این هفته ثبت کرد تا به عنوان مهمترین خوراک مایع واحدهای پتروشیمی، عملکرد مثبتی را طی کند.

با این شرایط می‌توان بازهم نقش تغییرات قیمت‌های جهانی در تعیین نرخ های داخلی پررنگ تر دید، بنابراین باید در اعلام قیمت‌های پایه روز جاری بازهم چهره‌ای سبز پوش بر لیست قیمت‌ها مشاهده کرد تا با این وجود زمینه ثبت تقاضای حداکثری در میان معامله گران در بورس کالا فراهم باشد.