بازار پلی‌اتیلن اروپا تحت فشار بحران انرژی

تولیدکنندگان معتقدند که روند سریع افزایش هزینه‌های انرژی بازار پلی‌اتیلن اروپا را تحت فشار می‌گذارد. به گزارش اینپیا به نقل از نیپنا، افزایش هزینه‌های انرژی اکنون به یکی از نگرانی‌های فزاینده تولیدکنندگان بازار پلی‌اتیلن در اروپا بدل شده است، از این رو تولیدکنندگان به‌دنبال عبور از این بحران هستند. کاهش عرضه گاز از سمت روسیه […]

تولیدکنندگان معتقدند که روند سریع افزایش هزینه‌های انرژی بازار پلی‌اتیلن اروپا را تحت فشار می‌گذارد.

به گزارش اینپیا به نقل از نیپنا، افزایش هزینه‌های انرژی اکنون به یکی از نگرانی‌های فزاینده تولیدکنندگان بازار پلی‌اتیلن در اروپا بدل شده است، از این رو تولیدکنندگان به‌دنبال عبور از این بحران هستند.

کاهش عرضه گاز از سمت روسیه قیمت‌های گاز طبیعی در اروپا را طی هفته‌های اخیر به بالاترین سطح در سال‌های اخیر رسانده است.

قیمت گاز شاخص تی‌تی‌اف هلند در روز هفتم اکتبر (پنجشنبه، 15 مهرماه) 92 دلار و 70 سنت به ازای هر مگاوات ساعت بود، در حالی که شاخص ان‌بی‌پی 216 پنس/ترم ارزش داشت.

اما قیمت‌های بازار تک‌محموله این دو شاخص نسبت به بالاترین رکورد ثبت شده در اوایل هفته عقب‌نشینی کردند.

یک تولیدکننده پلی‌اتیلن در این باره گفت: بحران انرژی در حال شعله‌ور شدن است، به این معنا که ما یا تولید را متوقف می‌کنیم یا قیمت را افزایش می‌دهیم، به واقع اگر می‌خواهیم تولید کنیم باید بتوانیم هزینه اضافه دریافت کنیم.

یکی دیگر از تولیدکنندگان پلی‌اتلین نیز از نیز فشار رو به افزایش ناشی از افزایش شدید هزینه‌های انرژی خبرداد.

دومین تولیدکننده در این باره گفت: افزایش هزینه‌های انرژی دور از انتظار بود، رقم کنونی سه برابر هزینه خدمات ماست، برای صنایع ما ، به‌ویژه در بخش تولید پلی‌اتلین سبک آسیب می‌بینیم.

تولیدکننده نخست ادامه داد: ما می‌توانیم افزایشی را که تا کنون مشاهده کرده‌ایم را بازتاب دهیم اما مشکل آنجاست که قیمت‌ها هفتگی افزایش می‌یابند بنابراین قیمت‌ها نیز قدیمی می‌شوند، ما مجبوریم افزایش قابل ملاحظه‌ای را روی مونومر اعمال کنیم.