بالاترین تعرفه گاز متعلق به چه صنایعی است؟

مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز گفت: بالاترین تعرفه گاز متعلق به صنعت پتروشیمی است که حدود ۳ هزار و ۷۰۰ تومان برای هر متر مکعب است. به گزارش اینپیا به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، جلال نورموسوی افزود: براساس مصوبه مجلس شورای اسلامی از سال ۹۳ تغییراتی در نرخ تعرفه گاز واحد‌های پتروشیمی داشته […]

مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز گفت: بالاترین تعرفه گاز متعلق به صنعت پتروشیمی است که حدود ۳ هزار و ۷۰۰ تومان برای هر متر مکعب است.

به گزارش اینپیا به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، جلال نورموسوی افزود: براساس مصوبه مجلس شورای اسلامی از سال ۹۳ تغییراتی در نرخ تعرفه گاز واحد‌های پتروشیمی داشته ایم و در سال‌های اخیر به صورت ماهیان محاسبه و اعلام می‌شود.

وی گفت: این تعرفه براساس فرمولی که به ۴ هاب انرژی دنیا وابسته است تعیین می‌شود و شناور است.

مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز با بیان این که این نرخ در ماه‌ها و فصول مختلف سال تغییر می‌کند، افزود: هم اکنون قیمت خوراک پتروشیمی‌ها رقمی معادل ۳ هزار و ۷۴۰ تومان تعیین شده است.

نورموسوی با بیان این که قیمت تعرفه گاز دیگر صنایع تابعی از قیمت خوراک پتروشیمی‌ها است گفت: بر همین اساس قیمت گاز صنایع فولادی و فلزی معادل ۳۰ درصد خوراک پتروشیمی هاست که رقمی حدود هزار و ۱۲۰ تومان می‌شود.