برگزاری سمینار تکنولوژی های روز در صنعت تزریق پلاستیک

به گزارش اینپیا: علیرضا ترک رئیس کمیسیون آموزش انجمن ملی پلاستیک در گفت و گو با اینپیا، ضمن بیان مطلب فوق گفت: ما در کمیسیون آموزش، کارگروه‌های مختلفی داریم که بر اساس طرح تحول آموزش در صنایع ایجاد شده است، در این کارگروه‌ها بر اساس نیاز سنجی و مطالعاتی که انجام می‌شود سرفصل‌های دوره ها تهیه و محتوای آموزشی تدوین و تبدیل به دوره آموزشی می‌شود.

 

وی ادامه داد: در حال حاضر دوره ای داریم که 5 بهمن همزمان با نمایشگاه تهران پلاست در داخل نمایشگاه برگزار می‌شود و در این دوره تکنولوژی‌های جدید حوزه تزریق ارایه می‌شود. بخشی از این تکتولوژی در ایران وجود ندارد و بخشی هم به شکل محدود استفاده شده است. تعدادی از این تکنولوژی‌هاعبارتند از تزریق به کمک گاز، مالتی کالر، تزریق میکرو و ….

 

وی درباره نحوه آموزش این تکنولوژی‌های جدید گفت: بعضی از آنها که وارد ایران شده و استفاده می‌شود را توسط متخصصان آموزش می‌دهیم و آن‌هایی که هنوز وارد ایران نشده را با پخش فیلم در نمایشگاه به علاقه‌مندان ارایه می‌کنیم.

 

علیرضا ترک درباره سایر کارگروه‌ها نیز گفت: کارگروه بادی و بازیافت هم در حال نیازسنجی است و هنوز مراحل اولیه را طی می‌کند که با توجه به نزدیک شدن به پایان سال به نظر می‌رسد خروجی کار این کارگروه‌ها به عنوان دوره آموزشی برای سال آینده آماده شود.

 

وی در پاسخ به این سوال که آیا کمیسیون آموزش قصد ورود در حوزه مدیریتی و آموزش در این خصوص را دارد یا خیر گفت: در حوزه مدیریت قصد ورود نداریم مگر موضوعات جدید که به آن پرداخته نشده و یا دوره‌هایی که هزینه آن در مراکز خصوصی گران است.

 

وی از برنامه ریزی برای آموزش بازاریابی دیجیتال خبر داد و گفت: یک دوره ای که برنامه‌ریزی شده و در تقویم برای بهمن ماه در نظر گرفته شده است دوره بازیابی دیجیتال است این دوره آموزشی برای سازمان‌ها جذاب است چرا که  سبک و سیاق بازاریابی با گسترش شبکه های ارتباطی تغییر پیدا کرده و شرکت‌ها هم باید با روش‌های بازاریابی آن آشنا شوند و پیش بینی ما این است که این دوره مورد توجه قرار گیرد.

 

برگزاری دوره آشنایی با فرایند ثبت شرکت‌های دانش بنیان را هم در دستور کار داریم که امیدواریم تا پایان سال آن را نیز برگزار کنیم.  رئیس کمیسیون آموزش انجمن ملی پلاستیک درباره برنامه سال آینده گفت: قصد داریم با برآوردی که از دوره های پیش رو داریم و خروجی که از آنها می‌گیریم برای سال آینده برنامه ریزی کنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *