برگزاری نشست طرح مشکلات فعالان اقتصادی با معاون قضایی دادستان کل کشور

نشست طرح مسایل و مشکلات قضایی فعالان اقتصادی با معاون قضایی دادستان کل کشور برگزار شد.

به گزارش اینپیا، نشست طرح مسایل و مشکلات قضایی فعالان اقتصادی با آقای عمرانی معاون قضایی دادستان کل کشور با حضور تعدادی از روسای اتاق‌ها اقتصادی و همینطور تعدادی از روسای تشکل‌ها عصر روز گذشته در اتاق بازرگانی ایران برگزار شد.
عمرانی در این جلسه طی سخنانی با اشاره به اهمیت بخش خصوصی در اقتصاد، گفت: اقتصاد باید با بخش خصوصی اصلاح شود و این بخش خود قدم بردارد. یکی موضوعات مهم برای دستگاه قضایی ایجاد امنیت قضایی برای سرمایه گذاری و امنیت روانی و امنیتی سرمایه گذاران است.
وی ادامه داد: خیلی از تولیدکننده‌ها به دلیل قوانینی که وجود دارد، ناخواسته مجرم شناخته می‌شود و این نگرانی دارد.
معاون قضایی دادستان کل کشور، در ادامه بیان کرد: همانطور که در کندوی عسل زنبور آلوده که روی کثیفی نشست و آلودگی داشت، برای اینکه کل کندو زیر سوال نرود او را راه نمی‌دهند، تشکل‌ها نیز باید این نقش را داشته باشند؛ اگر تخلفی از سوی عضوی وجود دارد، خودشان او را تصفیه کنند و دنبال مطالبات به حق سایر اعضا باشند.
وی اضافه کرد: تشکل ها باید مراقب استثناءها باشند و خودشان از حقوق صنفی شان صیانت کنند و اگر کسی در تشکلی حضور دارد و خلاف رویه رفتار می کند خود تشکل طرد کنند.
عمرانی همچنین اظهار داشت: از ظرفیت های قوه قضاییه در حوزه اقتصاد و تولیدی کمتر از ۲۵ درصد توسط بخش خصوصی استفاده شده است و در این امر آمادگی راهکارها و پیشنهادات تشکل ها و مجموعه ها را داریم تا در جهت رشد اقتصاد کشور به آن عمل کنیم.
معاون دادستان کل کشور در بخش پایانی سخنان خود بیان کرد: متاسفانه بخش خصوصی پذیرفته است که دولتی‌ها به جای آنکه به این بخش کمک کنند، قیم آن باشند و خود این بخش پیش قدم نشده است که مسئولیتی را برعهده گیرد و آن را پیش ببرد.
در ابتدای این نشست فعالان اقتصادی در جلسه هر یک دقایقی به تشریح مشکلات قضایی که به آن مواجه هستند، پرداختند