بسته حمایتی صندوق نوآوری برای توسعه صادرات دانش‌بنیان‌ها

معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی، بیشترین میزان ارزش افزوده را در صادرات محصولات دانش بنیان دانست و گفت: ما در این مسیر با کمترین مداخله و با استفاده از ظرفیت‌های بازیگران این اکوسیستم، از شرکت ها حمایت می کنیم. به گزارش اینپیا به نقل از ایسنا، سیاوش ملکی‌فر به بسته حمایتی این صندوق برای […]

معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی، بیشترین میزان ارزش افزوده را در صادرات محصولات دانش بنیان دانست و گفت: ما در این مسیر با کمترین مداخله و با استفاده از ظرفیت‌های بازیگران این اکوسیستم، از شرکت ها حمایت می کنیم.

به گزارش اینپیا به نقل از ایسنا، سیاوش ملکی‌فر به بسته حمایتی این صندوق برای توسعه صادرات دانش بنیان اشاره کرد و افزود: بسته حمایت و خدماتی ما شامل “توانمندسازی صادراتی”، “شبکه سازی صادراتی” و “تامین مالی صادراتی” می‌شود. در بخش توانمندسازی خدماتی چون آموزش و مشاوره صادراتی، استانداردها و مجوزهای تخصصی و صادراتی و حفاظت از مالکیت ارائه خواهد شد.

وی حمایت از حضور مستقل شرکت‌های دانش بنیان در نمایشگاه‌های بین المللی و پاویون‌ نمایشگاه‌های خارجی و نمایشگاه‌های دائمی خارجی، اعزام و پذیرش هیات‌های تجاری و کمک توسعه‌ای را از خدمات شبکه سازی صادراتی این صندوق نام برد.

ملکی فر اضافه کرد: شرکت های دانش بنیان در بخش تامین مالی صادراتی از خدماتی چون راه اندازی صندوق‌های سرمایه گذاری خطرپذیر مشترک با نهادهای مشابه و متناظر، تامین مالی شرکت‌ها و پروژه های صادراتی در قالب انواع تسهیلات و سرمایه گذاری، اعطای تسهیلات نمونه سازی و راه اندازی خط مونتاژ در خارج از  کشور برخوردار می شوند.