با حضور جواد اوجی ؛ وزیر نفت

بیست‌وهشتمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی آغاز به‌کار کرد

بیست و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پتروشیمی و پالایش صبح امروز، ۱۹ اردیبهشت ماه با حضور وزیر نفت افتتاح شد. ️بنا بر اعلام، در این دوره از نمایشگاه ۱۵۰۰ شرکت ایرانی و ۲۵۰ شرکت خارجی از ۱۲ کشور روسیه، چین، آلمان، فرانسه، ژاپن، کانادا، ایتالیا، ترکیه، بلاروس، هندوستان، اتریش، آرژانتین حضور دارند. ️همچنین بیش […]

بیست و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پتروشیمی و پالایش صبح امروز، ۱۹ اردیبهشت ماه با حضور وزیر نفت افتتاح شد.
️بنا بر اعلام، در این دوره از نمایشگاه ۱۵۰۰ شرکت ایرانی و ۲۵۰ شرکت خارجی از ۱۲ کشور روسیه، چین، آلمان، فرانسه، ژاپن، کانادا، ایتالیا، ترکیه، بلاروس، هندوستان، اتریش، آرژانتین حضور دارند.

️همچنین بیش از ۸۰ شرکت دانش‌بنیان، ۲۳ دانشگاه و ظرفیت حضور ۶۴ شرکت استارت‌آپی در محل سالن‌های ۱۰ و ۱۱ نمایشگاه بین المللی ایجاد شده است.متراژ در نظر گرفته شده برای شرکت‌ها حدود ۵۰۰۰ مترمربع است و در فضایی به وسعت ۷۰ هزار متر مربع، به عرضه دستاوردهای خود در صنعت نفت خواهند پرداخت.
️این نمایشگاه با شعار «صنعت نفت، جهش تولید، بهینه‌سازی فناورانه» تا روز ۲۲اردیبهشت ماه در محل دائمی نمایشگاه بین المللی تهران ادامه دارد.

نمایشگاه امسال با رونق دوباره صنعت نفت شاهد حضور ۲۵۰ شرکت خارجی از ۱۲ کشور جهان است. این رویداد هر روز از ساعت ۹ تا ۱۶ دایر است و ۲۲ اردیبهشت‌ماه به‌کار خود پایان می‌دهد، سالن 35 نمایشگاه بیست‌وهشتم نفت تهران به استقرار شرکت‌های خارجی اختصاص یافته است

ایران با وجود تحریم‌ها بالاترین صادرات نفت را از سال ۱۳۹۷ داشته است

جواد اوجی، وزیر نفت ایران در آیین افتتاحیه بیست و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی:

امسال با تکمیل پروژه‌های نیمه‌کاره ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار بشکه به ظرفیت تولید نفت، ۳۵ میلیون مترمکعب به تولید گاز، ۵۰ هزار بشکه به طرفیت پالایشی و ۳ تا ۵ میلیون تن به طرفیت پتروشیمی ایران اضافه خواهد شد.

۱۳ میلیارد دلار قرارداد برای توسعه میدان‌های مشترک نفتی و ۲۰ میلیارد دلار قرارداد برای فشارافزایی در میدان مشترک پارس جنوبی امضا شد. 🔸بازگشت سرمایه در صنعت نفت در کوتاه‌ترین زمان اتفاق می‌افتد و با رونمایی از قراردادهای جدید، سرمایه‌گذاری را برای سرمایه‌گذاران شیرین کردیم. 🔸حدود ۴۰ میلیارد دلار پروژه و طرح برای بهینه‌سازی مصرف انرژی در حوزه حمل و نقل، افزایش بازدهی نیروگاهی، مسکن، ریلی و … تعریف شده است و امسال حساب بهینه‌سازی مصرف انرژی برای تأمین مالی ایجاد شده است.

با وجود تحریم‌ها، اکنون ایران بالاترین صادرات نفت از سال ۱۳۹۷ را داشته است.