بیش از ۹۰ درصد ارزهای دیجیتالی صرفا برای کلاهبرداری عرضه شده‌اند

به گزارش اینپیا، دکتر رضا شیرازی، عضو هیات موسس انجمن فناوران زنجیره بلوک (انجمن بلاک‌چین ایران)، در مورد ماهیت رمزارزها گفت: این روزها بسیاری از فعالان اقتصادی و سرمایه‌ای به دنبال شناخت این بازار جهت فعالیت هستند. این سوال خیلی شنیده می‌شه که «آیا می‌دانستید اگر فلان سال بیت کوین خریده بودید الان میلیاردر بودید؟» اما باید بدانیم […]

به گزارش اینپیا، دکتر رضا شیرازی، عضو هیات موسس انجمن فناوران زنجیره بلوک (انجمن بلاک‌چین ایران)، در مورد ماهیت رمزارزها گفت: این روزها بسیاری از فعالان اقتصادی و سرمایه‌ای به دنبال شناخت این بازار جهت فعالیت هستند. این سوال خیلی شنیده می‌شه که «آیا می‌دانستید اگر فلان سال بیت کوین خریده بودید الان میلیاردر بودید؟» اما باید بدانیم همیشه بازارهایی که جدید ایجاد می‌شود برای همه مفید نیست.

 

وی در همایش چشم انداز اقتصاد صنایع پلاستیک در ایران 1400 توضیح داد: بلاک‌چین، یک روش ذخیره سازی اطلاعات است. در گذشته، انواع هاردها و حافظه‌ها، مهمترین منبع ذخیره سازی اطلاعات بودند اما با مشکلاتی همراه بودند به ویژه بانک‌ها از نظر امنیتی با مشکل مواجه می‌شدند. بلاک‌چین اما این مشکلات را حل کرد. بلاک‌چین دستاوردهای مهمی  از جمله شفافیت، امنیت و… به همراه داشت.

این صاحب‌نظر حوزه بلاک‌چین در ادامه تاریخچه‌ای از اختراع بیت‌کوین به عنوان نخستین ارز دیجیتالی مبتنی بر بلاک‌چین ارائه و تاکید کرد: بیش از ۹۰ درصد ارزهای دیجیتالی صرفا برای کلاهبرداری به بازار عرضه شده‌اند و در معاملات باید مراقب این موضوع باشیم.

 

وی همچنین از ورود اولین رمز ارز ایرانی به بازار خبر داد و گفت باید منتظر عملکرد این رمز ارز و میزان استقبال از آن بمانیم.