تجارت دنیا از تکنولوزی روز عقب است

نایب رئیس کمیسیون دانش بنیان اتاق بازرگانی ایران با اشاره به اینکه سرعت رشد تجارت در دنیا طی 70 سال گذشته بسیار بالا بوده، گفت: علیرغم شتاب و افزایش حجم تجارت جهانی هنوز تعداد زیادی از گمرکات، بنادر و کارگزاری‌های این حوزه از فناوری‌های پیشرفته بهره‌مند نیستند. به گزارش اینپیا فرزین فردیس خاطر نشان کرد: […]

نایب رئیس کمیسیون دانش بنیان اتاق بازرگانی ایران با اشاره به اینکه سرعت رشد تجارت در دنیا طی 70 سال گذشته بسیار بالا بوده، گفت: علیرغم شتاب و افزایش حجم تجارت جهانی هنوز تعداد زیادی از گمرکات، بنادر و کارگزاری‌های این حوزه از فناوری‌های پیشرفته بهره‌مند نیستند.

به گزارش اینپیا فرزین فردیس خاطر نشان کرد: بسیاری از امور تجاری هنوز بر بستر کاغذ است و فرایندها کند است که این به تجارت جهانی آسیب می‌زند.

وی افزود: ارزیابی سالانه 139 کشور دنیا نشان می دهد 46 درصد گمرکات همچنان تا سال 2020 از پذیرش، پردازش و آزاد سازی الکترونیکی مستندات تجاری قبل از ورود کالا خودداری می کنند.

فردیس تاکید کرد: آی سی سی( ICC) به دولت‌ها، اتاق های بازرگانی و صنایع و انجمن های پیشرو که انجمن ملی صنایع پلیمر ایران از جمله آنهاست، توصیه می‌کند تجارت را با استفاده از اسناد دیجیتال پیش برند.

وی افزود: بهتر است تشکل ها و انجمن ها زیرساخت قانونی و حقوقی برای استفاده از اسناد دیجیتال را که هنوز در کشور ما تعریف قانونی ندارد، ایجاد کنند.

برای دانلود فایل ارائه مهندس فردیس کلیک کنید.