تور صنعتی بازدید از شرکت تهران دلتا برگزار شد

دومین تور صنعتی انجمن ملی صنایع پلیمر ایران بازدید از شرکت تولید کننده چرم مصنوعی و زیره تهران دلتا،  برگزار شد.

دومین تور صنعتی انجمن ملی صنایع پلیمر ایران بازدید از شرکت تولید کننده چرم مصنوعی و زیره تهران دلتا،  برگزار شد.

این تور به همت کمیسیون آموزش انجمن ملی صنایع پلیمر ایران برای ارتباط بیشتر دانشگاه و صنعت برگزار گردید. در جریان این بازدید شرکت کنندگان با فرایند تولید چرم مصنوعی و چالش های خط تولید آن آشنا شدند‌.

به گزارش روابط عمومی انجمن ملی صنایع پلیمر ایران، گفتنی است این شرکت 400 پرسنل داشته و از واحدهای مختلفی تشکیل شده است.

در این دیدار ابتدا از بخش تولید زیره کفش بازدید شد.زیره کفش رنگ های مختلفی دارد که این رنگ ها به صورت اتوماتیک پاشش می شوند.همچنین قالب های مختلف و متنوعی برای زیره کفش تولید و براساس نوع قالب ها مواد پلی اورتان به آن ها تزریق می شوند.بعد از این مرحله هم یک دورگیری انجام می گیرد که ضایعات جدا شود.پس از این مراحل زیره ها بسته بندی شده و به بخش های دیگر از جمله برای شرکت های که رویه کفش ها را تولید می کنند ارسال می گردد.

بعد از مشاهده این بخش، بازدیدکنندگان به واحد ترکیب رنگ ها رفتند.در این بخش علاوه بر اینکه رنگ ها ترکیب می شوند نیاز به برخی خلاقیت ها بود؛از جمله اینکه باید از چه مواد و افزودنی هایی استفاده شود که هم مقاوت رنگ بالا رفته و هم دارای شفافیت باشد.در واقع نیروهایی که در این بخش فعال بودند بایستی مدام ایده می دادند تا تمام پارامترهای لازم در آن رعایت شود.

همچنین از آزمایشگاه این واحد که چگونگی ادغام رنگ های مختلف مورد بررسی قرار می گرفت نیز بازدید شد .

بعد از این بخش هم بازدیدکنندگان از قسمت «کوتینگ» دیدن کردند که در این بخش یکسری طرح ها با استفاده از حرارت و مکش بر روی پارچه چاپ می شود.خروجی این بخش به عنوان روکش صندلی های خودرو و هواپیما و همچنین چادرهای نظامی و با انجام فرایندی دیگر برای تولید روکش مبل مورد استفاده قرار می گیرد.

شرکت تهران دلتا دارای آزمایشگاه دیگری هم بود که در آن بازدیدکنندگان می توانستند تنوع بالای  تولید انواع چرم در این شرکت را مشاهده کنند.

بخش دیگری هم که مورد بازدید قرار گرفت بخشی تحت عنوان بازگشت ماده «دی ام اف » به چرخه تولید بود.به دو دلیل این ماده بایستی مجددا به چرخه تولید بازگردد؛اول اینکه ماده گران قیمتی می باشد  و دوم هم اینکه ماده آلوده ای است و نبایستی رها شود.از این جهت در این بخش برج تقطیری وجود داشت که طی فرآیندی 99 و نیم درصد این ماده به چرخه تولید باز می گردد.