جای خالی نیروی کار ماهر و متخصص در صنعت

به گزارش اینپیا، دکتر صادق صحرایی، در همایش چشم انداز اقتصاد صنایع پلاستیک در ایران 1400 در خصوص موضوع تاثیر توانمندسازی منابع انسانی بر ایجاد فرصت‌های اقتصادی برای بنگاه‌های صنایع پلاستیک بحث خود را آغاز کرد و در همین زمینه گفت: مهمترین مساله برای بنگاه‌های اقتصادی، رشد اقتصادی است.   به گفته صحرایی، سرمایه انسانی یکی […]

به گزارش اینپیا، دکتر صادق صحرایی، در همایش چشم انداز اقتصاد صنایع پلاستیک در ایران 1400 در خصوص موضوع تاثیر توانمندسازی منابع انسانی بر ایجاد فرصت‌های اقتصادی برای بنگاه‌های صنایع پلاستیک بحث خود را آغاز کرد و در همین زمینه گفت: مهمترین مساله برای بنگاه‌های اقتصادی، رشد اقتصادی است.

 

به گفته صحرایی، سرمایه انسانی یکی از مهمترین عوامل در رشد بنگاه اقتصادی است و یک عارضه مهم در صنایع این است که نیروی انسانی ماهر و متخصص در صنایع نداریم اما نیروی کار مازاد زیادی داریم.

 

وی افزود: ضعف در سیستم آموزشی سبب ضعف و کمبود نیروی انسانی ماهر شده است و علاوه بر کمبود منابع انسانی، موانع دیگری نیز مثل هزینه نیروی کار، تعهد نیروهای ماهر به بنگاه و… پیش روی صنایع قرار دارد.

 

صحرایی خاطر نشان کرد: زمانی نیروی انسانی می‌تواند تصمیم دقیق بگیرد که اهداف سازمان برای او شفاف شده باشد، همچنین تشویق و پشتیبانی نیروها، از بحث‌های مهم است و صاحبان بنگاه‌ها باید منابع و زمان کافی به نیروهای خود داده و سپس از او حمایت و پشتیبانی کنند.

 

وی تاکید کرد: نیرویی که اهداف سازمان را می‌داند و از حمایت مدیران برخوردار است، می‌تواند بهترین عملکرد خود را ارائه کند، همچنین وقتی یک نیرو توانمندسازی شده باشد، بنگاه با کاهش هزینه همراه می‌شود و خدمات بهتری از نیروهای خود دریافت می‌کند.