حال‌وهوای نمایشگاه پلاستیک مشهد

سیزدهمین نمایشگاه صنایع لاستیک و پلاستیک ماشین آلات و صنایع وابسته و یازدهمین نمایشگاه تخصصی رنگ و رزین در محل نمایشگاه بین المللی مشهد در حال برگزاری است و تا پایان روز جمعه ۲۳ مهرماه ۱۴۰۰ ادامه دارد. به گزارش خبرنگار اعزامی اینپیا به مشهد، این نمایشگاه ها که به صورت مشترک برگزار می شوند، […]

سیزدهمین نمایشگاه صنایع لاستیک و پلاستیک ماشین آلات و صنایع وابسته و یازدهمین نمایشگاه تخصصی رنگ و رزین در محل نمایشگاه بین المللی مشهد در حال برگزاری است و تا پایان روز جمعه ۲۳ مهرماه ۱۴۰۰ ادامه دارد.

به گزارش خبرنگار اعزامی اینپیا به مشهد، این نمایشگاه ها که به صورت مشترک برگزار می شوند، با حضور بیش از ۳۵ شرکت فعال در زمینه صنایع لاستیک پلاستیک، ماشین آلات و رنگ و رزین و پوشش های صنعتی میزبان علاقمندان و صنعت گران هستند.

در این نمایشگاه شرکت های مختلفی از جمله تولید کنندگان مواد اولیه، مواد کمکی، ماشین آلات، ابزار آلات، تجهیزات مختلف برای صنایع پلاستیک و رنگ و رزین، ارائه دهندگان خدمات برای صنایع مرتبط با صنعت لاستیک، پلاستیک و رنگ و رزین و همچنین تولید کنندگان محصولات نیمه آماده حضور داشتند.

حضور این شرکت ها موجب شده است که تعداد قابل قبولی از مشتریان این صنایع و علاقمندان به سرمایه گذاری در این صنعت ها در نمایشگاه حاضر شوند‌. از این رو شاهد آن هستیم که این نمایشگاه با استقبال قابل قبولی همراه شده است.

به خصوص حضور شرکت هایی که تولید کننده ماشین آلات صنعتی پلاستیک هستند در این نمایشگاه بیشتر از دیگران به چشم می خورد و این موضوع می‌تواند نشان‌دهنده آن باشد که همچنان ظرفیت قابل توجهی برای سرمایه گذاری در صنعت پلاستیک وجود دارد.

با این وجود نکته قابل تامل این نمایشگاه با توجه به اینکه مشهد یکی از شهرهای صنعتی کشور به حساب می آید، این است که تعداد شرکت ها و فضای برگزاری این نمایشگاه می‌توانست بسیار از آنچه که هست گسترده تر باشد.

به‌خصوص با وجود شرکت‌های معظمی که در زمینه پلاستیک در کشور فعالند انتظار می رفت که حضور شرکت ها در این نمایشگاه بیش از تعداد کنونی باشد.
در این بین اما نباید موضوع ویروس کرونا را نیز نادیده گرفت که یکی از مهمترین عوامل کم رونق شدن نمایشگاه‌ها در سال‌های اخیر است.

با این حال گفتگوهای خبرنگار اینپیا با شرکت‌های حاضر در نمایشگاه حاکی از این است که حضور مشتریان و علاقمندان به سرمایه گذاری در این صنعت قابل قبول بوده است و این مسئله می‌تواند نوید بخش برگزاری نمایشگاه‌هایی چه بسا گسترده تر خواهد بود.

نمایشگاه هایی که بتوانند علاوه بر نزدیک سازی روابط بین تولیدکنندگان و مصرف کنندگان بستری باشند برای رفع مشکلات صنعت و پیشرفت روز افزون صنعتگران‌.