دویست و چهل و یکمین جلسه هیات مدیره انجمن ملی صنایع پلیمر ایران برگزار شد

دویست و چهل و یکمین جلسه هیات مدیره انجمن ملی صنایع پلیمر ایران با حضور اعضای هیات مدیره به صورت مجازی برگزار شد. در این جلسه مهم‌ترین موضوعات مربوط به صنایع پلیمر از سوی اعضای حاضر مطرح و مورد بررسی قرار گرفت. در بخش نخست جلسه توضیحاتی درباره مصوبات هشتاد و ششمین جلسه کمیته تخصصی […]

دویست و چهل و یکمین جلسه هیات مدیره انجمن ملی صنایع پلیمر ایران با حضور اعضای هیات مدیره به صورت مجازی برگزار شد. در این جلسه مهم‌ترین موضوعات مربوط به صنایع پلیمر از سوی اعضای حاضر مطرح و مورد بررسی قرار گرفت.

در بخش نخست جلسه توضیحاتی درباره مصوبات هشتاد و ششمین جلسه کمیته تخصصی پتروشیمی که در تاریخ 19 شهریور ماه برگزار شد، ارائه گردید و در بخش دوم از این جلسه پیرامون اعزام هیات تجاری به روسیه که در جلسه مرکز تحول‌های رییس‌جمهور مطرح شده بود بحث و تبادل نظر انجام شد که بر این اساس برنامه‌ریزی برای حضور در دو نمایشگاه مرتبط با صنعت پلیمر در این کشوراز سوی دبیرخانه انجمن انجام می‌شود.

بر اساس این گزارش، یکی از مسائل مطرح شده در چند وقت اخیر، جلسه بررسی زنجیره ارزش است که چندی پیش از سوی شرکت ملی صنایع پتروشیمی با هدف نیازسنجی صنایع تکمیلی برگزار شد از همین رو در دویست و چهل و یکمین جلسه هیات مدیره انجمن ملی صنایع پلیمر ایران، به موضوع سند زنجیره ارزش و تدوین سند چشم‌انداز صنعت پلیمر پرداخته شد. بر اساس تبادل نظر اعضای حاضر در این جلسه قرار بر این شد تدوین اطلاعات صنایع تکمیلی از سوی انجمن ملی صنایع پلیمر در دو فاز کوتاه‌مدت و بلندمدت انجام شود. به این ترتیب در فاز کوتاه‌مدت اطلاعات اولیه از صاحبان صنایع جمع‌آوری شده تا از فرصت کنونی برای ارائه اطلاعات جهت تدوین نقشه راه استفاده شود و در فاز بلندمدت کمیسیون بازرگانی و کمیسیون آموزش انجمن ملی صنایع پلیمر ایران به صورت مشترک جهت ارزیابی اولیه و تامین پیمانکار اقدام کرده و نتیجه آن در جلسات آتی هیات مدیره مورد بررسی قرار گیرد.

بر اساس اظهارات اعضای حاضر در جلسه، تدوین سند چشم‌انداز صنعت پلیمر، اقدامی مهم در جهت تامین منافع صنایع تکمیلی خواهد بود، بنابراین ضرورت دارد تا نیاز بازار بر مبنای آنچه باید در صنعت پلیمر رخ دهد، احصا شده و بر مبنای توانایی واقعی صنایع تکمیلی، اقدام به توسعه پتروشیمی‌ها شود چرا که در شرایط فعلی با توجه به رویه شرکت‌های پتروشیمی بخشی از ظرفیت صنایع تکمیلی با خلل مواجه می‌شود. همچنین در این جلسه بر این موضوع تاکید شد که تدوین سند چشم انداز صنعت پلیمر برای توسعه بازار صنایع بالادستی هم اتفاقی مثبت خواهد بود.

در بخش چهارم از این جلسه گزارشی ازاقدامات دبیرخانه انجمن ملی صنایع پلیمر ایران در جهت برگزاری نمایشگاه ایران‌پلاست ارائه شد از جمله موارد مورد بررسی می‌توان به  مشارکت تشکل‌های عضو انجمن ملی صنایع پلیمر ایران و نحوه حضور آن‌ها در غرفه انجمن برای نمایشگاه ایران‌پلاست، تامین مالی، تهیه اقلام تبلیغاتی و اقدامات روابط‌عمومی در راستای اطلاع‌رسانی این نمایشگاه اشاره کرد.  همچنین بر اساس گزارش اقدامات انجام شده از سوی دبیرخانه انجمن ملی صنایع پلیمر ایران، 4 دوره آموزشی تجاری و 2 دوره آموزشی توسعه پایدار از سوی کمیسیون آموزش انجمن در نمایشگاه ایران‌پلاست برگزار می‌شود.

در بخش دیگری از این جلسه گزارشی از اقدامات انجام شده در کمیته استداندارد کمیسیون فنی انجمن ملی صنایع پلیمر ایران ارائه شد که بر اساس این گزارش اولویت بر تدوین استانداردهای موردنیاز قرار گرفته است.