سویه اومیکرون چشم‌انداز بازار شیمیایی جهانی را منفی کرد

در پی افزایش شیوع سویه اومیکرون ویروس کرونا، روند بازارهای شیمیایی جهان به سمت نزولی گام برداشت. به گزارش اینپیا به نقل از نیپنا، پایگاه خبری آی‌سی‌آی‌اس نوشت: روند تحولات بازارهای شیمیایی جهان در بحبوحه افزایش شیوع سویه «اومیکرون» ویروس کرونا نزولی شده است زیرا خریداران در شرایط نااطمینانی و با توجه به اعمال محدودیت‌های […]

در پی افزایش شیوع سویه اومیکرون ویروس کرونا، روند بازارهای شیمیایی جهان به سمت نزولی گام برداشت.

به گزارش اینپیا به نقل از نیپنا، پایگاه خبری آی‌سی‌آی‌اس نوشت: روند تحولات بازارهای شیمیایی جهان در بحبوحه افزایش شیوع سویه «اومیکرون» ویروس کرونا نزولی شده است زیرا خریداران در شرایط نااطمینانی و با توجه به اعمال محدودیت‌های سفر و بسته شدن موقت مرزها از سوی چند کشور، خرید را کاهش داده‌اند.

سویه تازه ویروس کرونا در چند کشور در سراسر جهان از جمله ژاپن، کره‌جنوبی، سنگاپور، بریتانیا، آلمان، ایتالیا و دیگر کشورها مشاهده شده و در حال افزایش است.

اومیکرون می‌تواند امید به زندگی و تجارت با شرایط وجود کرونا را از میان ببرد زیرا ممکن است محدودیت‌ها با ظهور سویه تازه در کشورهای بیشتری افزایش یابد.

این شرایط می‌تواند بهبود اقتصاد جهانی را از مسیر خود خارج کند بنابراین تقاضا برای محصولات پتروشیمی تضعیف می‌شود.

در این مقطع از زمان، اگر محدودیت‌های مسافرتی برای محدود کردن شیوع سویه اومیکرون سبب کاهش مداوم قیمت نفت شود، این شرایط می‌تواند حاشیه‌ سود محصولات پلی‌اتیلن (PE) ایالات متحده آمریکا را با کاهش بیشتری روبه‌رو کند.

در آسیا، به‌دلیل افزایش شیوع سویه جدید ویروس کرونا، چشم‌نداز بازار مواد اولئوشیمیایی به‌طور فزاینده‌ای نزولی و سبب کاهش تقاضا در بازارهای تک‌محموله شده است.