شهروز ضرابیها: استارتاپ‌‌ها تاثیرات مهمی در کسب و کارهای امروز صنعت دارند

به گزارش اینپیا، کمتر از یک هفته به همایش ملی «خروج صنعت پلاستیک از بحران؛ با کمک نوآوری» باقی مانده است. در این همایش تلاش می‌شود تا به صنعتگران حوزه پلاستیک، راهکارهایی ارائه شود که در جهت ادامه مسیر تولیدی واحدهایشان در شرایط اقتصادی موجود به کار بگیرند و همچنین بینشی نسبت به مدل‌های نوآورانه کسب و کار شرکت‌های موفق داخلی پیدا کنند.(برای کسب اطلاعات بیشتر، اینجا کلیک کنید.) در همین زمینه، اینپیا با مدیرعامل شرکت مهرآریا پلیمر پارس گفت‌وگویی ترتیب داد. مهندس شهروز ضرابیها در این خصوص که چه دلیلی سبب شد قصد شرکت در همایشی تحت عنوان «خروج از بحران» را داشته باشند، پاسخ داد: ما از اعضای انجمن ملی هستیم و عقیده دارم از این نوع سمینارها و مباحثی که حمایتی بوده و باعث رشد واحدهای تولیدی می‌شوند، باید استقبال شود. در مورد محورهای همایش، به نظر من استارتاپ‌‌ها تاثیرات مهمی در کسب و کارهای امروز صنعت دارند و نوآوری در این حوزه‌ها می‌تواند به پیشرفت شرکت‌ها و تولیدی‌ها کمک کند. بنابراین تصور می‌کنم این محور از همایش یکی از دلایلی بود که ما ترغیب به حضور در آن شدیم.

مدیرعامل شرکت مهرآریا پلیمر پارس درباره اینکه به طور کلی نوآوری در صنعت امروز چه اهمیت و جایگاهی دارد، توضیح داد: ما پیشرفت در صنعت را باید به طور کلی ببینیم. در شرایط امروز اقتصادی حاکم بر کشور، اگر نوآوری با گشایش در وضعیت بین‌المللی، ورود به مجامع صنعتی بین‌المللی، دسترسی به مواد اولیه، ماشین آلات و تکنولوژی روز و… همراه شود، قادر خواهد بود صنعت ایران به ویژه صنعت پلاستیک را به یکی از پیشگام‌ترین صنایع منطقه و حتی دنیا تبدیل کند. پتانسیل‌هایی که در این کشور وجود دارد اگر به درستی استفاده شود، صنعت پلاستیک می‌توان پیشرفتی جهشی داشته باشد.

ضرابیها ادامه داد: با شرایط فعلی، بقیه حلقه‌های زنجیر پیشرفت، از دست رفته‌اند و باید راهی برای حل این موضوع ها پیدا شود. اما نوآوری در استراتژی کلی شرکت‌ها نقش بسزایی دارد. دولت باید برنامه کلانی برای حل سایر معضلات شرکت‌ها بردارد. پیشرفت کلی یک صنعت نیاز به شرایطی دارد که هم اکنون این شرایط کلی در اقتصاد کشور وجود ندارد.

مهندس ضرابیها در پایان بیان کرد: در شرایط رقابتی مهم است که از وضعیت سایر شرکت‌ها اطلاع داشته باشیم. اگر یک شرکت در بحث نوآوری پیشگام است و به موفقیت‌هایی دست یافته باید خود را با موفقیت‌ها و شرایط استاندارد بین‌الملل همگام‌سازی کنیم. در ارتباط با کشورهای دیگر، فارغ از مباحث تحریم باید به تکنولوژی روز دسترسی داشت تا بتوان نوآوری خود را در سطحی انجام داد که رشد جهشی داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *