طرح های صنعتی بالای ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی با حمایت ویژه تکمیل می شوند

قائم مقام وزیر صمت در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید گفت: طرح های صنعتی نیمه تمام با پیشرفت فیزیکی بالای ۸۰ درصد برای تسریع در تکمیل شدن مورد حمایت ویژه قرار می گیرند. به گزارش اینپیا، بابک دین پرست در نشست ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان قزوین که با حضور استاندار و […]

قائم مقام وزیر صمت در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید گفت: طرح های صنعتی نیمه تمام با پیشرفت فیزیکی بالای ۸۰ درصد برای تسریع در تکمیل شدن مورد حمایت ویژه قرار می گیرند.

به گزارش اینپیا، بابک دین پرست در نشست ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان قزوین که با حضور استاندار و مدیران بنگاههای اقتصادی در استانداری برگزار شد اظهارداشت: در 828 شهرک و ناحیه صنعتی در سراسر کشور بیش از 47 هزار و 500 واحد مستقر شده که تعداد 8500 واحد آن معادل  18 درصد غیر فعالند.

وی اضافه کرد: آخرین بررسی از وضعیت واحدهای صنعتی نشان می دهد حدود 1800 واحد صنعتی و تولیدی به دلیل بدهی به تملک 16 بانک درآمده اند و 691 واحد هم پرونده حقوقی دارند که آنها را در دست بررسی داریم.

دین پرست یادآورشد: در حال حاضر حدود 77 هزار واحد صنعتی در حوزه صنایع معدنی نیمه تمام است که 3 هزار و360 واحد بالای 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارند که برای تکمیل آنها به 1800 میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم.

وی گفت: در ستاد تسهیل مصوب کردیم تا به استانها کمک کنیم تا ضمن بررسی مشکلات واحدهای بحرانی برای رفع موانع تولید اقدام شودو در این راستا واحدهایی که بیش از 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارند و یا بیش از یک هزار میلیارد تومان در آنها سرمایه گذاری شده کمک ویژه کنیم تا زودتر به بهره برداری برسد.

دین پرست تصریح کرد: در صورت تکمیل طرح های صنعتی نیمه تمام و در حال اجرا در کشورمی توانیم برای بیش از ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر فرصت شغلی ایجاد کنیم که این روند در کاهش بیکاری بسیار موثر است.

قائم مقام وزیر صمت در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید یادآورشد: یک هزار و ۷۹۳ واحد تولیدی در کشور تحت تملک بانک ها قرار دارند که با گرفتن دستورالعمل از سوی شورای پول و اعتبار برای حل مشکلات این واحدها اقدام کردیم و مقرر شد بانک ها هیچ بهانه ای برای معطل نگه داشتن این صنایع ندارند و باید برای احیای آنها نیز کمک کنند.

وی در خصوص واحدهای تولیدی مشکل دار هم اظهارداشت: ۹۷۱ واحد مشکل کارگری دارد که 20 واحد در استان قزوین مستقر شده که بای رفع مشکلات آنها پیگیری لازم صورت می گیرد.

دین پرست گفت: از مجموع 47 هزار و 500 واحد مستقر در شهرک های صنعتی حدود 18 درصد راکد هستند که میانگی استان قزوین با 10 درصد کمتر از وضعیت کشوری است.

همچنین با بیان اینکه ۱۸ درصد معادل ۸ هزار و ۵۰ واحد از مجموع ۴۷ هزار و ۵۰۰ واحد واحدهای تولیدی مستقر در شهرک های صنعتی کشور راکد هستند که با جدیت به دنبال احیای آنها هستیم ، گفت: این رقم در استان قزوین ۱۰ درصد است.

 

هیچ واحد صنعتی به دلیل کمبود مواد اولیه نباید تعطیل شود

 

قائم مقام وزیر صمت در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید و معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور همچنین گفت: در راستای رفع موانع تولید نباید هیچ واحد تولیدی به دلیل کمبود مواد اولیه تعطیل شود.

دین پرست در بازدید از چند واحد صنعتی و تولیدی در شهرک صنعتی کاسپین، ضمن آشنایی با مشکلات تولیدکنندگان برای رفع موانع تولید قول مساعد داد.