عرضه TI پتروشیمی کارون از سر گرفته می‌شود/محدودیتی برای واردات استایرن وجود ندارد

کمیته تخصصی پتروشیمی با حذف محدودیت واردات برای استایرن، مصوب کرد عرضه TI از سوی پتروشیمی کارون از سر گرفته شود. به گزارش اینپیا، بر اساس مصوبات هفتاد و یکمین جلسه کمیته تخصصی پتروشیمی، در خصوص TI که به دلیل مشکلات تولید، عرضه آن کاهش یافته، با رفع مشکلات و تامین خوراک گاز پتروشیمی کارون […]

کمیته تخصصی پتروشیمی با حذف محدودیت واردات برای استایرن، مصوب کرد عرضه TI از سوی پتروشیمی کارون از سر گرفته شود.

به گزارش اینپیا، بر اساس مصوبات هفتاد و یکمین جلسه کمیته تخصصی پتروشیمی، در خصوص TI که به دلیل مشکلات تولید، عرضه آن کاهش یافته، با رفع مشکلات و تامین خوراک گاز پتروشیمی کارون عرضه این ماده از سر گرفته خواهد شد. ضمنا برای بررسی بیشتر جلسه کارشناسی برگزار خواهد شد.

همچنین آمادگی واردات استایرن توسط پتروشیمی پارس به دفتر اعلام شده و با تایید تناژ مورد نیاز توسط دفتر توسعه پیگیری خواهد شد. ضمنا محدودیتی برای واردات استایرن توسط سایرین وجود ندارد.

در این جلسه مقرر شد در خصوص تولید پلی اتیلن N_CRP100 و اعلام نیاز به این گرید توسط صنایع پایین دستی (انجمن مستربچ و انجمن لوله و اتصالات)، توسط انجمن ملی صنایع پلیمر ایران بررسی و به کمیته گزارش شود. عرضه این محصول به شکل پودر فقط جهت مصارف غیر از تولید لوله مصوب شد.

مصوبات جلسه به شرح زیر است: