عزم ایران پلاست برای معرفی موثر توانمندی های شرکت های دانش بنیان

به گزارش اینپیا و به نقل از ستاد خبری نمایشگاه بین المللی ایران پلاست؛ رضا خلج مدیر نمایشگاه بین المللی ایران پلاست در جلسه‌ایی با حضور حامد عزیزی مدیر مرکز رشد فناوری پلیمر، ضمن تاکید بر حضور یکپارچه شرکت های دانش بنیان در سیزدهمین دوره ایران پلاست، اظهار کرد: اگرچه تولید و توسعه محصولات و فرآیندهای فناوری قابل عرضه به بازار […]

به گزارش اینپیا و به نقل از ستاد خبری نمایشگاه بین المللی ایران پلاست؛ رضا خلج مدیر نمایشگاه بین المللی ایران پلاست در جلسه‌ایی با حضور حامد عزیزی مدیر مرکز رشد فناوری پلیمر، ضمن تاکید بر حضور یکپارچه شرکت های دانش بنیان در سیزدهمین دوره ایران پلاست، اظهار کرد: اگرچه تولید و توسعه محصولات و فرآیندهای فناوری قابل عرضه به بازار یکی از اهداف مهم این مرکز است، اما ایران پلاست می‌تواند بستر مناسبی جهت معرفی و تجاری سازی دستاوردهای تحقیقاتی باشد.

 

وی گفت: تلاش داریم در نمایشگاه امسال، توانمندی ها و دستاوردهای شركت‌های دانش‌بنيان در حوزه پليمر و پتروشيمي به صورت مناسب و منطقی ارائه شود. بنابراین علاوه بر تخصيص فضاي مناسب و تخفيفات ويژه برای این گروه از شرکت کنندگان، درصدد هستیم تا ایران پلاست منبعی موثر برای تبادل تکنولوژی بین صاحبان اين شركت ها و واحدهاي صنعتي داخلي و خارجي باشد.

 

در ادامه این جلسه، حامد عزيزي مدير مركز رشد فناوري پليمر به نمايندگي از پژوهشگاه پليمر و پتروشيمي ايران، بر حضور موثر شركت هاي دانش بنيان ثبت شده در اين مركز، در سيزدهمين دوره نمايشگاه ايران پلاست خبر داد.

وی افزود: مركز رشد فناوري پليمر در سال ٨٢ با هدف حمايت از محققين علوم پليمر و پتروشيمي، توانمندسازي شركت هاي نوظهور در اين حوزه و تسريع فرآيند تجاري سازي محصولات آن ها تاسيس شد.

 

به گفته مدیر مرکز رشد فناوری پلیمر، در حال حاضر تعداد ٦٠ شركت در زمينه هاي تامين مواد اوليه، تامين دانش فني و مشاوره فني در حوزه پليمر و پتروشيمي در این مرکز فعال هستندكه حدود نيمي از آن ها موفق به اخذ مدرك رسمي دانش بنياني و هم چنين تاييديه نانو مقياس از نهاد رياست جمهوري شده اند.

گفتنی است، سیزدهمین نمایشگاه بین المللی ایران پلاست 31 شهریور ماه لغایت 3 مهر ماه امسال برگزار می شود.
نمایشگاه بین المللی ایران پلاست به دنبال فراهم کردن زمینه ای برای رونق بازار صنایع پلاستیک داخلی و تسهیل روند بازاریابی جهانی و حضور این بخش از صنعت کشور در بازارهای جهانی است.

این نمایشگاه امروز بزرگترین رویداد صنعت پلاستیک در منطقه خاورمیانه به شمار می رود و در بین نمایشگاه های معتبر صنعت پلاستیک جهان طبقه بندی می شود.