فرآیند کارشناسی طرح مدیریت بازار محصولات پتروشیمی از هفته آینده آغاز می‌شود

شب گذشته در نشست انجمن ملی صنایع پلیمر ایران با تشکل‌های پلیمری، دکتر سید جواد جهرمی معاون عملیات و نظارت بورس کالای ایران حضور یافت و در خصوص ایده ابتدایی مدیریت و تنظیم بازارهای کالایی به ایراد سخن پرداخت و به پرسش‌های فعالان صنعت پلیمر پاسخ داد. موضوعات مطرح شده توسط وی تنها بخش‌هایی از […]

شب گذشته در نشست انجمن ملی صنایع پلیمر ایران با تشکل‌های پلیمری، دکتر سید جواد جهرمی معاون عملیات و نظارت بورس کالای ایران حضور یافت و در خصوص ایده ابتدایی مدیریت و تنظیم بازارهای کالایی به ایراد سخن پرداخت و به پرسش‌های فعالان صنعت پلیمر پاسخ داد.

موضوعات مطرح شده توسط وی تنها بخش‌هایی از ایده اولیه این طرح بود و در این جلسه نیز به حضار اعلام شده بود که گفت و گوهای پیرامون جزئیات طرح نباید رسانه ای شود؛ چرا که جزئیات آن پس از نهایی شدن طرح و برگزاری جلسات کارشناسی مشخص و اطلاع رسانی خواهد شد.

مطالبی که در فضای مجازی به عنوان طرح وزارت صمت در خصوص سهمیه‌بندی و فرمول جدید قیمت‌گذاری محصولات پتروشیمی منتشر شده صحت نداشته و چیزی بیش از یک گمانه‌زنی فردی نیست. فرآیندهای کارشناسی این ایده به منظور تهیه پیش‌نویس آن از هفته آینده آغاز خواهد شد.

 

اخبار منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی تنها یک برداشت ناقص و گمانه‌زنی است

 

اما متاسفانه مطالب مطرح شده به صورت منقطع و ناقص از این جلسه در شبکه های اجتماعی به عنوان جزئیات طرح وزارت صمت در خصوص سهمیه‌بندی و فرمول جدید قیمت‌گذاری محصولات پتروشیمی منتشر شد که چنین مطالبی از اساس صحت نداشته و تنها یک برداشت رسانه‌ای ناقص از یک ایده ابتدایی است که هنوز فرآیندهای کارشناسی آن آغاز هم نشده است.

شایان ذکر است که جلسات کارشناسی بررسی این ایده با حضور نمایندگان تشکل‌های بخش خصوصی از هفته آینده آغاز خواهد شد.

ارائه یک ایده ابتدایی که حتی پیش‌نویس آن نیز تدوین و منتشر نشده به جای جزئیات طرح وزارت صمت در خصوص سهمیه‌بندی و فرمول جدید قیمت‌گذاری محصولات پتروشیمی تنها یک خطای رسانه ای است که پیامدهای این اقدام به افراد دخیل و منابع منتشر کننده آن باز می‌گردد.