فراخوان طراحی نشان ملی زیست تخریب پذیر

انجمن ملی صنایع پلیمر ایران درصدد است برای محصولات زیست تخریب پذیر، نشانِ ملی (لوگو) طراحی نماید. از هنرمندان و طراحانِ علاقه‌مند دعوت می‌شود در این امر ما را یاری کرده و طرح‌‌های خود را تا 20 آبان ماه به آدرس ایمیل pr.inpia2023@gmail.com ارسال نمایند. اداره استاندارد، مسئولیت تائید و انتخاب نشانه ملی برای محصولات […]

انجمن ملی صنایع پلیمر ایران درصدد است برای محصولات زیست تخریب پذیر، نشانِ ملی (لوگو) طراحی نماید. از هنرمندان و طراحانِ علاقه‌مند دعوت می‌شود در این امر ما را یاری کرده و طرح‌‌های خود را تا 20 آبان ماه به آدرس ایمیل pr.inpia2023@gmail.com ارسال نمایند.

اداره استاندارد، مسئولیت تائید و انتخاب نشانه ملی برای محصولات زیست تخریب پذیر را به انجمن ملی صنایع پلیمر ایران سپرده است و در راستای این موضوع نیز انجمن ملی در یک فراخوان عمومی از طراحان و گرافیست های کشور دعوت به عمل می آورد تا در طراحی این نشانه ملی حضور داشته باشند.

از آن جایی که قرار است لوگوی منتخب به عنوان نشانه ملی محصولات زیست تخریب پذیر در اداره استاندارد ثبت و بر روی همه محصولات زیست تخریب پذیر جانمایی شود، به همین دلیل باید دارای پروپوزال توجیهی باشد تا مشخص گردد هر نماد و المان به کار رفته در لوگو به چه منظور و بر چه اساسی استفاده شده است.

لوگو باید هدفمند بوده و دارای تمام ویژگی های زیبایی شناختی باشد. بنابراین طراح لوگو باید درک عمیقی از محیط و مخاطب داشته باشد و به همین منظور مطالعات درباره محصولات زیست تخریب پذیر توصیه می شود.

به طور کلی واژه ی زیست تخریب پذیر یا Biodegradable به معنی موادی است که به سادگی توسط فعالیت موجودات زنده به زیر واحدهای سازنده خود تجزیه شده و در محیط باقی نمی مانند. بنابراین باید مباحث زیست محیطی در لوگوی مد نظر قرار داده شده و جنبه های علمی و فناوری محصولات زیست تخریب پذیر در آن دیده شود.

لوگو می تواند به صورت نوشتاری، شکل و یا ترکیبی از این دو باشد.

گفتنی است به طرح برگزیده مبلغ 20 میلیون تومان اهدا خواهد شد.

کسب اطلاعات بیشتر:  02144787131 ، 02144787146 ، 02144182892