فراخوان هشتمین دوره جشنواره کارآفرینی امین‌الضرب اعلام شد

امسال اتاق بازرگانی تهران یکصد و چهلمین سال تاسیس خود را گرامی خواهد داشت. این نهاد بخش‌خصوصی از زمان قاجار تاکنون به حمایت از کارآفرینان، ترویج فرهنگ کارآفرینی و ترویج مسئولیت اجتماعی در میان جامعه اقتصادی پرداخته‌است و امروز با پشتوانه تاریخی خود استوارتر و پرامیدتر از گذشته، همچنان به انجام وظایف خود می‌پردازد. تاکنون […]

امسال اتاق بازرگانی تهران یکصد و چهلمین سال تاسیس خود را گرامی خواهد داشت. این نهاد بخش‌خصوصی از زمان قاجار تاکنون به حمایت از کارآفرینان، ترویج فرهنگ کارآفرینی و ترویج مسئولیت اجتماعی در میان جامعه اقتصادی پرداخته‌است و امروز با پشتوانه تاریخی خود استوارتر و پرامیدتر از گذشته، همچنان به انجام وظایف خود می‌پردازد.
🔺تاکنون هفت دوره از جشنواره کارآفرینی امین‌الضرب توسط اتاق تهران با معرفی کارآفرینان برتر و پیشکسوتان صنعت و تجارت برگزار شده و اکنون در آستانه 140 سالگی اتاق تهران دوره هشتم آن برگزار می‌شود.
🔺جشنواره امین‌الضرب دو سطح از جایزه را به برگزیدگان اهدا می‌کند. سطح اول تندیس امین‌الضرب نام دارد که به یک یا دو کارآفرین و جایزه دوم لوح و نشان امین‌الضرب است که به حداکثر 6 کارآفرین تقدیم می‌َشود.
🔺این جوایز در جامعه کارآفرینی ایران صاحب اعتبار قابل توجهی است و تنها جایزه انحصاری به حساب می‌آید که توسط بخش‌خصوصی به برگزیدگان بخش‌خصوصی اهدا می‌شود.

هیات داوری

جشنواره امین‌الضرب زیر نظر هیات داوری مستقل متشکل از چهره‌های پیشکسوت تشکلی، کارآفرینان و پژوهشگران اقتصادی برگزار می‌َشود. طبق روال هرساله، برندگان دوره‌های گذشته جشنواره امین‌الضرب به عنوان داوران دور بعدی به این گروه افزوده می‌شوند. این هیات داوران در فضای مستقل به مطالعه زندگینامه کارافرینان پرداخته و از  میان آنها نفرات برتر را انتخاب می‌کنند.

دبیرخانه امین‌الضرب

دبیرخانه امین الضرب در ساختمان شماره سه اتاق تهران که به ساختمان تشکل ها نامگذاری شده است، استقرار دارد و از هفت دوره گذشته تاکنون انتشار فراخوان، ارزیابی اولیه، تعیین شاخص‌های کارآفرینی، برگزاری جلسات داوری اولیه و نهایی، اطلاع‌رسانی عمومی، دعوت از مهمانان، برگزاری مراسم اهدای جوایز و… را عهده دار است.

شرایط عمومی شرکت در فراخوان انتخاب کارآفرینان برتر

فعالیت اقتصادی مستمر و مالکیت کاملا خصوصی از جمله شرایط اصلی شرکت در این جشنواره به شمار می‌آید. به این معنا شرکت‌های دولتی، شبه دولتی یا وابسته به نهادهای دولتی امکان حضور در این جشنواره را ندارند. شرایط اختصاصی نیز در جداول پیوست آمده‌است.

تقدیر از کارآفرینان

جشنواره امین‌الضرب دو سطح از جایزه را به برگزیدگان اهدا می‌کند. سطح اول تندیس امین‌الضرب نام دارد که به یک یا دو کارآفرین و جایزه دوم لوح و نشان امین‌الضرب است که به حداکثر 6 کارآفرین تقدیم می‌َشود. این جوایز در جامعه کارآفرینی ایران صاحب اعتبار قابل توجهی است و تنها جایزه انحصاری به حساب می‌آید که توسط بخش‌خصوصی به برگزیدگان بخش‌خصوصی اهدا می‌شود.

مراسم اهدای تندیس، لوح و نشان امین الضرب

این مراسم به طور معمول با حضور حدود یک هزار نفر از روسای تشکل‌ها، اعضای اتاق تهران، پیشکسوتان اقتصادی و کارآفرینان در تالار وحدت تهران و در فصل زمستان برگزار می‌َشود.

تاریخ تکمیل فرم‌ها

کارآفرینان می‌توانند حداکثر تا تاریخ اول آذر ماه امسال نسبت به تکمیل فرم‌های ارائه شده اقدام کنند.

برای تکمیل فرم به این بخش مراجعه نمایید.