قدم بزرگ بخش خصوصی در حوزه مسئولیت اجتماعی

بیوک صحاف امین در گفتگو با خبرنگار اینپیا در خصوص اهمیت توجه به مسئولیت اجتماعی از سوی بنگاه های اقتصادی، گفت: وضعیتی که کشور طی ماه های اخیر با آن روبرو شده، غیرمترقبه، گسترده و در مقایسه با چالش های پیشین، بسیار پرهزینه است به همین دلیل نمی توان توقع پوشش حمایتی کامل از سوی دولت داشت. […]

بیوک صحاف امین در گفتگو با خبرنگار اینپیا در خصوص اهمیت توجه به مسئولیت اجتماعی از سوی بنگاه های اقتصادی، گفت: وضعیتی که کشور طی ماه های اخیر با آن روبرو شده، غیرمترقبه، گسترده و در مقایسه با چالش های پیشین، بسیار پرهزینه است به همین دلیل نمی توان توقع پوشش حمایتی کامل از سوی دولت داشت.

وی افزود: علی رقم فشارهایی که سالها تحریم بر بدنه صنعت کشور وارد آورده، همواره بخش خصوصی در بحران های مختلف برای کمک و حمایت از مردم وارد عمل شده و مسئولیت اجتماعی خود را در قبال جامعه انجام داده است.

به گفته این فعال اقتصادی در جریان همه گیری کرونا، کشورهای برخوردار از اقتصادهای قدرتمند همچون امریکا نیز دچار مشکل شده اند بنابراین باید با بهره مندی از خرد جمعی، راهکاری مناسب و اثر بخش باید طراحی شده و به دقت به اجرا گذاشته شود.

صحاف امین گفت: استفاده از حرکت های مردمی پایه و اساس، حرکت های بزرگ است و بخش خصوصی ثابت کرده است که در روزهای سخت، توان انجام کارهای بزرگ را دارد.

وی با اشاره به دستاوردهای کمپین نفس تا امروز گفت: این حرکت هدفمند با تمرکز بر تهیه تجهیزات ضروری بیمارستانی اعم از ونتیلاتور، ساخت بیمارستان و واردات تجهیزات پزشکی مورد نیاز کادر درمانی، توانسته است، بخشی از ظرفیت بخش خصوصی را در کار گروهی را با همراهی تشکل ها به نمایش بگذارد.

این فعال صنعت پلیمر اظهار داشت: صنایع پلیمری نقش مهمی در جریان مبارزه با کرونا ایفا می کنند؛ ظروف یکبارمصرف و تجهیزات بسته بندی از ضروریات روزهای آتی هستند که تهیه آنها در گرو ادامه فعالیت واحدهای صنعتی حوزه پلیمر و پلاستیک است.

وی گفت: صنایع پایین دست مانند صنایع پلیمر کشور این پتانسیل را دارند که در صورت فراهم شدن مواد اولیه، علاوه بر رفع نیاز کشور، عرصه تولید را فعال نگهدارند.

صحاف امین تاکید کرد: بیش از ۴۰ روز است که عملا تولید متوقف شده و در صورت تداوم این وضعیت در حوزه صنعت، کشاورزی و خدمات اثرات جبران ناپذیری در پی خواهد داشت؛ لازم است برای پیشگیری از این اتفاق وزارت خانه های مختلف به سرعت وارد عمل شده و پیش نیازهای تولید به خصوص تامین مواد اولیه را فراهم کنند.

وی با تقدیر از فعالیت های اتاق بازرگانی و همراهی بخش خصوصی در حوزه مسئولیت اجتماعی  اظهار داشت: ماهیت فرهنگ غنی ایرانی در شرایط بحرانی به نمایش گذاشته شده است؛ بر این باورم که با تکیه بر خصیصه همدلی و خرد جمعی می توانیم در کنار دولت بر این بحران غلبه کنیم.