مدیرعامل پتروشیمی پردیس: سود متانول تولیدی ایران به جیب چین می‌رود

مدیرعامل پتروشیمی پردیس با بیان اینکه صنعت پتروشیمی ایران تحریم پذیر نیست، گفت: امروز سود متانول تولید شده ایران نصیب چین می شود، در صورتی که ما می توانیم متانول تولیدی را به پلیمر با ارزش تبدیل کنیم و با قیمت بییش از هزار دلار صادر کنیم. به گزارش اینپیا به نقل از برنا، غلامرضا […]

مدیرعامل پتروشیمی پردیس با بیان اینکه صنعت پتروشیمی ایران تحریم پذیر نیست، گفت: امروز سود متانول تولید شده ایران نصیب چین می شود، در صورتی که ما می توانیم متانول تولیدی را به پلیمر با ارزش تبدیل کنیم و با قیمت بییش از هزار دلار صادر کنیم.

به گزارش اینپیا به نقل از برنا، غلامرضا جمشیدی تأکید کرد: صنعت پتروشیمی تقریبا بیشترین ارز حاصل از صادرات را در این شرایط حساس و بحرانی به کشور باز می‌گرداند. امروز کشور در بخش تولیدات پتروشیمی مشکلی ندارد و مشکل اصلی این صنعت در بخش فروش، صادرات و نحوه بازگشت ارز حاصل از صادرات است که با کمک مدیران جوان و انقلابی در پتروشیمی پردیس توانستیم تا حد بسیار زیادی این مشکلات را رفع کنیم.

وی ادامه داد: کشور در شرایط جنگ اقتصادی نیازمند مدیران جهادی است که قدرت تصمیم گیری در شرایط بحرانی و خاص را داشته باشند و بدون ترس با در نظر گرفتن منافع کشور تصمیم های عاقلانه و درست بگیرند. فروش چشمگیر و حاشیه سود مناسبی که در پتروشیمی پردیس بدست آمد جز با همکاری و دلسوزی تمامی کارکنان و تیم جوان و انقلابی این شرکت محقق نمی شد.

مدیرعامل پتروشیمی پردیس در خصوص بومی سازی قطعات حساس تخصصی صنعت پتروشیمی گفت: پتروشیمی پردیس در این حوزه گام های بزرگی برداشته است و با همکاری مجموعه صنایع فتح شیراز و صنایع های بزرگ کشور بسیاری از قطعات مورد نیاز این صنعت با توان داخلی تولید و مورد استفاه قرار گرفت است.

وی تاکید کرد: ملاک مدیریت قوی فقط ساخت پتروشیمی نیست، بلکه باید بتوان در کمترین زمان ممکن هزینه‌های که برای بهره برداری پروژه صرف شده است را بازگرداند و به سود آوری رسید و در ادامه بودجه ساخت یک پتروشیمی دیگر را تامین کرد و یک موفقیت دیگر برای کشور ایجاد کرد. در این شرایط حساس کشور باید مدیرانی در حوزه پتروشیمی انتخاب شوند که دید مالی، بازرگانی قوی داشته باشند و در کنار مدیران فنی و با تجربه کشور بتوانند مجموعه های بزرگ این صنعت را به خوبی مدیریت کنند.

جمشیدی با بیان اینکه صنعت پتروشیمی ارزآورترین صنعت  و نجات دهنده اقتصاد ایران در اوج تحریم‌ها بوده است اظهار داشت: رشد صنعت پتروشیمی و افزایش صادرات در این بخش می تواند به آسیب وارد شده از طریق تحریم های را کاهش دهد و با ارزآوری مناسب برای کشور شرایط توسعه سریع تر طرح های کشور را مهیا کند.

وی تأکید کرد: صنعت پتروشیمی کشور قابل تحریم نیستند و توجه به توسعه این صنعت می تواند به کاهش خام فروشی کمک کند. امروز سود متانول تولید شده ایران را چین می برد، در صورتی که ما می توانیم متانول  تولیدی را به پلیمر با ارزش تبدیل کنیم، چرا ما باید متانول را با پایین ترین قیمت ممکن به چین بفروشیم در صورتی که ما می توانیم پلیمر تولید شده را بالای هزار دلار صادر کنیم.

جمشیدی افزود: ما باید دید اقتصادی به تولیدات صنعت پتروشیمی داشته باشیم و با استفاده از  نیروهای دلسوز، جوان و انقلابی و همکاری کارشناسان با تجربه در حوزه پتروشیمی می توان به اهداف بزرگی دست یافت. زمانی که بنده مسولیت پتروشیمی پردیس را بر عهده گرفتم دوستان فکر نمی کردند من با این سن کم بتوانم بروژه های عظیمی را در این شرکت به اتمام برسانم و روز اول فعالیت بنده گفتند: این مدیر جوان باید 6 سال بچرخد تا راه پتروشیمی پردیس را پیدا کند، ولی امروز با کمک همکاران جوان، با انگیزه و انقلابی پروژهای بزرگ این شرکت را حتی زودتر از زمان برنامه ریزی شده به صورت دقیق و کارآمد به اتمام رسانیدم و خداروشکر پتروشیمی پردیس به حاشیه سود مناسبی هم دست یافته است.

وی ادامه داد: پتروشیمی پردیس بزرگترین تولیدکننده اوره و آمونیاک خاورمیانه است و اوره تولید این شرکت جزء برترهای دنیا به شمار می رود و در برنامه ریزی های که انجام گرفته، قرار است آمونیاک مازاد این شرکت به اوره با ارزش تبدیل شود و پتروشیمی پردیس  به اولین تولید کننده اوره جهان تبدیل شود که استارت موضوع در هلدینگ خلیج فارس و نفت و گاز پارسیان زده شده است. در کنار سود آوری و افزایش صادرات با اجرایی شدن این طرح برای 500 نفر اشتغال ایجاد خواهد شد و تعداد همکاران ما در پتروشیمی پردیس به بیش از 2500 نفر خواهد رسید. همچنین پتروشیمی پردیس از جمله پتروشیمی‌هایی بود که هیچ اعتصاب کارگری نداشت و با همکاری وانگیزه بالای همکاران ما در پتروشیمی پردیس زمان اورهال مجموعه 60 روز کاهش یافت که این امرتاثیر زیادی در حجم تولید و سود آوری شرکت داشته است.

مدیرعامل پتروشیمی پردیس گفت: امروز زمان آزمون و خطا نیست، و راه برون رفت از مشکلات انتخاب مدیران جوان و انقلاب با عملکرد شفاف است و اگر قرار باشد در انتخاب مدیران ارشد همان روش گذشته را ادامه دهیم با مشکلات متعددی روبرو خواهیم شد و باید در انتخاب‌ها و انتصاب‌ها دقت بیشتری شود. بعضی از مدیران ما امتحانات خود را پس دادند و نباید برای انتخاب مدیران ارشد تحت تاثیر لابی ها به دنبال افرادی سیاسی و کم تخصص باشیم.