مشکلات صادرات کامپاند، لغو پیمان‌سپاری ارزی، حضور در نمایشگاه 5p عراق

به گزارش اینپیا، پنجاه و دومین جلسه کمیسیون صادرات انجمن ملی صنایع پلاستیک و پلیمر ایران با حضور برخی صادرکنندگان صنایع تکمیلی پتروشیمی و اعضای کمیسیون، برگزار شد.

 

در ابتدای این جلسه، اخبار مرتبط با صنعت پلاستیک مرور شد. در این خصوص یکی از حاضران در جلسه با اشاره به مشکلات صادراتی صنعت پلاستیک گفت: یکی از مواردی که مانع بزرگی برای کامپاندرها و تولیدکنندگان آمیزه‌هاست، بحث جلوگیری از صادرات کامپاند است به دلیل عدم آشنایی تصمیم‌گیران و سیاست‌گذاران صادرات کشور، کامپاند و آمیزه را جزو مواد اولیه می‌دانند و به همین دلیل اجازه صادرات به کامپاندرها نمی‌دهند.

سپس محمد مهدی محمدی، مدیرعامل شرکت مازرون فوم پیشنهاد کرد جهت بهبود ارائه خدمات صادراتی از سوی انجمن ملی، این تشکل می‌تواند از مشاوران مسلط به مباحث صادراتی استفاده نماید تا اعضای انجمن ملی بتوانند با آگاهی بیشتری وارد بازارهای صادراتی شوند. این پیشنهاد که مورد استقبال اعضای جلسه و رئيس کمیسیون صادرات قرار گرفت، مقرر شد که در انجمن مورد بررسی و پیگیری قرار بگیرد.

 

در ادامه خانم کاموسی از سازمان توسعه تجارت، گزارشی از آمار واردات و صادرات صنعت پلاستیک در دو ماه ابتدای سال ۹۸ ارائه نمود. جهت دریافت این گزارش «اینجا» کلیک کنید.

 

پس از آن بیژن سحزناز، رئیس کمیسیون صادرات انجمن گزارشی از جلسه اخیر خود با رئيس اداره صادرات بانک مرکزی درخصوص رفع مشکلات پیمان‌سپاری ارزی ارائه نمود. قرار بود این مقام مسئول و یا نماینده وی در جلسه امروز حضور یابد که این اتفاق رخ نداد و مصوب شد موضوع پیگیری شده و جلسه دیگری با اداره صادرات تنظیم شود.

 

در ادامه مدیرعامل و نماینده شرکت بیوتی‌اسکای (مجری برگزاری نمایشگاه 5P اربیل عراق) در جلسه حضور یافتند و در خصوص حضور شرکت‌ها در این نمایشگاه توضیحاتی ارائه نمودند.

در این نمایشگاه انجمن ملی نیز حضور خواهد داشت و مقرر شد شرکت‌های عضو انجمن، بروشورهای خود را جهت نمایش در غرفه انجمن ملی به این تشکل ارسال نمایند. همچنین از سازمان شهرک‌های صنعتی پیگیری خواهد شد که چه امکاناتی برای حضور تولیدکنندگان در نمایشگاه‌های خارجی ارائه می‌شود. سپس این اطلاعات در اختیار اعضا قرار خواهد گرفت.

 

جهت مشاهده تصاویر این جلسه، به پایین همین صفحه مراجعه نمایید.

 

حاضران در جلسه:

 

بیژن سحرناز- رئيس کمیسیون/ مهدی پورقاضی-نایب رئیس هیات مدیره انجمن ملی/ بهناز کاموسی- از سازمان توسعه تجارت/ سید حسن میرحیدری- از سبلان پلاستیک/ علی لشگری- عضو هیات مدیره انجمن ملی/ آقای باقری از سبلان پلاستیک/ هوشنگ پارسا از پلاستیک کار/ آقای باقری از کران ابر بسپار/ آقای اکبری از همارشتن/ حمید دربندی از انجمن لوله و اتصالات PE / مهدی حسینی نیک از بازرگانی حسینی/ آقای جعفری از پلاستیک خوزستان/ آقای رضایی از یزدپولیکا/ محمدرضا خادمی از لوله گستر خادمی/ سینا شبستری از پارسیان نگار شیمی/ حیدر داوری از شمس پلاست طب/ محمد مهدی محمدی از مازرون فوم/ آقای الهی از بیوتی اسکای/ خانم فرجی از بیوتی اسکای/ آقای مهدوی از انجمن لوله و اتصالات PE / رضا سواری از شرکت بین‌المللی تاجران دانش محور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *