مصوبات نود و دومین جلسه کمیته تخصصی پتروشیمی

زمان راه‌اندازی پتروشیمی پارس، نیمه دوم دی ماه سال جاری اعلام شد.همچنین واردات محموله 12 هزار تنی توسط این پتروشیمی انجام و در حال بارگیری است. براساس مصوبات این جلسه باقی‌مانده استایرن موجود در خطوط پتروشیمی پارس، برای استمرار تولید مجتمع‌های پتروشیمی بندرامام، قائدبصیر؛ تخت‌جمشید ماهشهر و عسلویه تخصیص یافته است. بر اساس مصوبات این […]

زمان راه‌اندازی پتروشیمی پارس، نیمه دوم دی ماه سال جاری اعلام شد.همچنین واردات محموله 12 هزار تنی توسط این پتروشیمی انجام و در حال بارگیری است. براساس مصوبات این جلسه باقی‌مانده استایرن موجود در خطوط پتروشیمی پارس، برای استمرار تولید مجتمع‌های پتروشیمی بندرامام، قائدبصیر؛ تخت‌جمشید ماهشهر و عسلویه تخصیص یافته است.

بر اساس مصوبات این جلسه پذیرش محصول استایرن وارداتی و ارسال پروفرما حداکثر ظرف هفته جاری انجام شود، همچنین قرار شد تا عرضه سلف تلفیقی یک ماهه 12 هزار تن استایرن وارداتی از هفته آینده با تناژ 4هزار تن در هفته با نسبت عرضه هزارتن برای صنایع رنگ و رزین و 3هزار تن برای پلی‌استایرن انجام شود و در بازه 3 هفته قیمت تلفیقی با سهم یک به سه (وارداتی به داخلی) محاسبه می‌شود.

تناژ حداکثر 2هزار تن پلی‌استایرن برای واردات توسط پتروشیمی تبریز تصویب شد.

در این جلسه همچنین مقرر شد تا آمار صادرات اسیدنیتریک در بازه یک ماهه بعد رصد شده و به کمیته گزارش شود. همچنین مقرر شد تا مصرف‌کنندگان سودکاستیک به تفکیک نوع مصرف مشخص شده و از سوی وزارت صمت به کمیته اعلام شود.