معرفی نکردن وزیر صمت در این شرایط حاوی پیام منفی و بسیار نگران کننده برای فعالان اقتصادی است

به گزارش اینپیا به نقل از خانه صعت، معدن و تجارت ایران، متن این نامه سرگشاده به شرح زیر است:

 

به نام پروردگار صانع

 

محضر شریف حضرت حجت الاسلام والمسلمین جناب اقای دکتر روحانی

ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران

پس از حمد خدا و با سلام

 

چنانچه مستحضرید مهمترین وزارتخانه اقتصادی با بیش از ۱۷ شرکت و سازمان زیر مجموعه که نقش تایین کننده ای در سیاست گذاری و تنظیم مناسبات اقتصادی خرد و کلان کشور دارد بیش از چهار ماه است که بدون وزیر و با سرپرست اداره می گردد.

به طورحتم ادامه این روند ، حاصلی جز معطلی و افزایش مشکلات تولیدکنندگان و نابسامانی ها و گرانی های افسارگسیخته و بی رویه کالاهای اساسی مورد نیاز روزمره زندگی مردم و کمبود و نایابی آن و بلاتکلیفی مدیران و کارشناسان وزارتخانه و اخلال در فعالیت های مهم وزارتخانه مذکور و فرصت سوزی به طور مستقیم و نیز اثر منفی ثانویه در کارکرد سایر وزارتخانه ها و سازمانهای دولتی و خصوصی ذی ربط را در پی نخواهد داشت.

جناب آقای رئیس جمهور، لطفا عنایت بفرمایید که عدم معرفی وزیر صنعت، معدن و تجارت آنهم در بازه زمانی طولانی و این مقطع حساس، به هر دلیل که باشد ، توجیه ناپذیر و حاوی پیام منفی و بسیار نگران کننده برای فعالان اقتصادی است.

این تشکل فراگیر صنعتی و معدنی، ضمن ابراز تاسف عمیق از عدم معرفی وزیر صمت طی ماههای گذشته، از جنابعالی استدعا دارد شخصا این موضوع را به عنوان اولین دغدغه و اولویت کاری خود تلقی و هرچه سریعتر نسبت به معرفی گزینه نهایی وزارت صمت از بین مدیران شایسته و کارآمد و بی حاشیه دارای حسن سابقه به مجلس شورای اسلامی اقدام فرموده و بیش از یکصد هزار واحد تولیدی ، صنعتی و معدنی کشور را از بلاتکلیفی رها فرمایید.

چنانچه در یافتن یا گزینش چنین فردی از بین مدیران محترم شاغل در بخش دولت صعوبتی وجود دارد، پیشنهاد می گردد با توجه به این که به لطف خداوند متعال مدیران بسیار شایسته، فداکار و عاشق خدمت به کشور در بخش خصوصی وجود دارند که فارغ از ملاحظات سیاسی و شخصی حاضر به فداکاری بوده و برای فرصت کوتاه خدمت باقی مانده دولت تدبیر و امید قبول مسئولیت نموده و سکانداری این وزارتخانه کلیدی را عهده دار گردند ، این امکان را نیز مورد توجه قرار دهید.

امید که با درایت و عنایت ویژه حضرتعالی ؛ با انتخابی شایسته و حمایت تمام قد در محضر نمایندگان شریف مجلس شورای اسلامی، وزیر صنعت معدن و تجارت مفتخر به کسب رأی اعتماد شده و پیکر از نفس افتاده تولید و صنعت کشور جانی دوباره بگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *