منومر استایرن در تالار حراج باز بورس کالا عرضه خواهد شد/ تالار حراج باز چیست؟

پس از محصولات TDI و MDI پتروشیمی کارون مونومر استایرن نیز بر اساس تصمیم جدید بورس کالا در تالار حراج باز عرضه خواهد شد. به گزارش اینپیا، تالار حراج باز برای بخشی از معاملات کالاها که با توجه به ماهیت آن ها خریداران نیاز به زمان بیشتری جهت تصمیم گیری و خرید در زمان رقابت […]

پس از محصولات TDI و MDI پتروشیمی کارون مونومر استایرن نیز بر اساس تصمیم جدید بورس کالا در تالار حراج باز عرضه خواهد شد.

به گزارش اینپیا، تالار حراج باز برای بخشی از معاملات کالاها که با توجه به ماهیت آن ها خریداران نیاز به زمان بیشتری جهت تصمیم گیری و خرید در زمان رقابت دارند، مورد استفاده قرار می گیرد.

زمان های سبز (پیش گشایش)، زرد (مظنه یابی) و آبی (زمان های توقف) در تالار حراج باز مانند سایر تالارها انجام می شود اما زمان قرمز (رقابت) این تالار متفاوت از سایر تالاهارست.

در زمان قرمز تالار حراج باز که یک دقیقه است، اگر سفارش خریدی با قیمت بالاتر از سفارش های موجود ثبت شود، مجدد زمان قرمز یک دقیقه تمدید می شود و این فرآیند ادامه پیدا می کند تا زمانی که سفارش قیمت بالاتری در یک دقیقه پایانی ثبت نشود و به این ترتیب بالاترین قیمت باقی مانده در سیستم به عنوان خریدار شناخته می شود.

علاوه بر این امکان حضور کارگزار نماینده خریدار و فروشنده در تالار حراج باز با هماهنگی قبلی فراهم است تا امکان مذاکره در حین معامله برای آن ها وجود داشته باشد.