مهندس خادمی: به وضعیت امروز کشور به چشم فرصت نگاه کنیم

به گزارش اینپیا، دو روز به همایش ملی «خروج صنعت پلاستیک از بحران؛ با کمک نوآوری» باقی مانده است. در این همایش تلاش می‌شود تا به صنعتگران حوزه پلاستیک، راهکارهایی ارائه شود که در جهت ادامه مسیر تولیدی واحدهایشان در شرایط اقتصادی موجود به کار بگیرند و همچنین بینشی نسبت به مدل‌های نوآورانه کسب و کار شرکت‌های […]

به گزارش اینپیا، دو روز به همایش ملی «خروج صنعت پلاستیک از بحران؛ با کمک نوآوری» باقی مانده است. در این همایش تلاش می‌شود تا به صنعتگران حوزه پلاستیک، راهکارهایی ارائه شود که در جهت ادامه مسیر تولیدی واحدهایشان در شرایط اقتصادی موجود به کار بگیرند و همچنین بینشی نسبت به مدل‌های نوآورانه کسب و کار شرکت‌های موفق داخلی پیدا کنند. (برای کسب اطلاعات بیشتر، اینجا کلیک کنید.) در همین زمینه، اینپیا با مدیرعامل شرکت آریانام گفت‌وگویی ترتیب داد. مهندس داوود خادمی در خصوص این همایش عنوان کرد: من از کمیسیون فنی و هیات مدیره انجمن ملی صنایع پلاستیک و پلیمر ایران تشکر می‌کنم که تدارک این برنامه را دیده‌اند. به نظر من روی شرایط فعلی کشور نام «رخداد» را جایگزین بحران کنیم. چرا که به اعتقاد من هر رخدادی در طبیعت و اجتماع می‌تواند هم تهدید و هم فرصت باشد. بسیاری از ما تهدیدات را بیشتر مورد نظر قرار داده و دچار ناامیدی می‌شویم، اما می‌توان فرصت‌هایی که در اختیار ما قرار می‌گیرد را نیز بررسی کنیم.

 

وی در ادامه تاکید کرد: من در هر شرایطی نگاهم بیشتر به فرصت‌ها است. تهدیدات را باید با دقت پایش کرد و بررسی نمود اما تمرکز ما باید بر فرصت‌ها باشد. وقتی بر فرصت‌ها متمرکز می‌شویم، بحث نوآوری مطرح می‌شود. در شرایط جدیدی که پیش می‌آید ما باید خود را با این شرایط وفق دهیم. سوال پیش می‌آید که کدام سازمان و شرکت این توانایی را دارند؟ این انطباق نیاز به نوآوری، فکر، بررسی، مشورت، جلسه، همایش و… دارد.

 

مدیرعامل شرکت آریانام در پایان توضیح داد: ما اواخر دهه هشتاد نیز مشکلات و محدودیت‌هایی داشتیم، اما در شرکت خودمان به این نتیجه رسیدیم که به رغم این محدودیت‌ها، کار ساخت تجهیزات آزمایشگاهی را دوباره آغاز کنیم. شروع کردیم به توجه بیشتر به آموزش، ایجاد شرایط بهتر و نوآوری؛ مثلا در جذب نیرو، رویکرد جدیدی ایجاد کردیم. جذب نیروهای خلاق و متکی به کار جمعی، نقطه تمرکز ما قرار گرفت. این موارد سبب می‌شود که از رخدادی که پیش آمده به عنوان یک فرصت از آن بهره ببریم. ما در شرکت خودمان با این نگاه سعی کرده‌ایم پیش برویم و نتایج خوبی گرفتیم. من همه همکاران را نیز دعوت می‌کنم که چنین نگاهی به وضعیت امروز داشته باشند. همایش خروج از بحران که انجمن ملی برگزار می‌نماید نیز در این راستا است و امید می‌رود که کمک شایانی به تغییر نگاه ما به مسائل جاری داشته باشد.