نخستین مركز تجارت هيبريدی ايران در امارات متحده عربی افتتاح شد

مرکز تجاری ایران در امارات متحده عربی با حضور علی‌رضا پیمان پاک، معاون وزیر صمت و رییس سازمان توسعه تجارت ایران، افتتاح شد. به گزارش اینپیا مركز تجاري ايران در امارات متحده عربي، نخستين مركز تجارت هيبريدي ايران است كه با مجوز سازمان توسعه تجارت ايران ايجاد شده‌است و افتتاح آن ظرفيت‌هاي تازه‌اي را براي […]

مرکز تجاری ایران در امارات متحده عربی با حضور علی‌رضا پیمان پاک، معاون وزیر صمت و رییس سازمان توسعه تجارت ایران، افتتاح شد.

به گزارش اینپیا مركز تجاري ايران در امارات متحده عربي، نخستين مركز تجارت هيبريدي ايران است كه با مجوز سازمان توسعه تجارت ايران ايجاد شده‌است و افتتاح آن ظرفيت‌هاي تازه‌اي را براي تجار و فعالان اقتصادي ايراني ايجاد مي‌كند تا فصل تازه‌اي در مناسبات اقتصادي ايران و امارات آغاز شود.

اين مركز با بهره‌گيري از فناوري‌هاي روز و تكيه بر فناوري اطلاعات به عنوان زيربناي فعاليت‌هاي تجاري، ضمن ايجاد زمينه‌اي براي تسهيل فعاليت‌هاي تجاري شركت‌هاي ايراني در امارات متحده عربي و ارائه مشاوره و خدمات ضروري براي تجارت خارجي، با استفاده از زيرساخت‌هاي نرم‌افزاري و فناوري اطلاعات ظرفيت‌هاي تجاري ايران را در امارات متحده عربي معرفی كند.

خدمات مرکز تجاری ایران در امارات متحده عربی
بر اساس این گزارش مرکز تجاری ایران در امارات متحده عربی به عنوان فرصتی جدید و بی‌سابقه با هدف رونق تجارت خارجی شرکت‌های ایرانی ایجاد شده است و با ارایه خدمات جامع، مسیر ورود کسب و کارهای ایرانی به امارات را تسهیل می‌کند.

چشم‌انداز این مرکز کمک به توسعه بازار شرکت‌های ایرانی، جهش تولید، توسعه اقتصادی کشور و تبدیل شدن مرکز تجاری جمهوری اسلامی ایران در امارات به هاب اصلی تبادلات تجاری غیر نفتی ایران در منطقه است.

بر اساس این گزارش در این راستا ارایه خدمات تخصصی و حرفه‌ای شامل مشاوره حقوقی و عقد قرارداد، برگزاری دیدارهای دو جانبه و رویدادهای تجاری، پذیرش و اعزام هیات‌های تجاری، بازاریابی و همتایابی تجاری، تحقیق بازار و شیوه‌های ورود به بازارهدف، آموزش و توانمندسازی شرکت‌ها، مشاوره توسعه کسب و کار بین‌المللی، ثبت شرکت در امارات متحده عربی، خدمات تبلیغات و لجستیک… بخشی از تسهیلات و امکانات ارایه شده در مرکز تجاری ایران در امارات متحده عربی به تجار و سرمایه‌گذاران ایرانی جهت ورود به بازار این کشور محسوب می‌شود.

در این مرکز خدماتی همچون مطالعه بازار و احصا موانع و مشکلات صادراتی کشور در بازار امارات، ارایه دفاتر کاری، هماهنگی برگزاری جلسات میان بازرگانان و شرکت‌های دانش‌بنیان و دیگر خدمات تخصصی و حرفه‌ای مرتبط با تجاری‌سازی و صادرات فناورانه ارایه می‌شود.

همچنین مرکز تجاری ایران در امارات متحده عربی با همکاری باشگاه مجازی رهبران کسب و کار ایران اولین مرکز تجاری هیبریدی ایران در خارج از کشور را جهت معرفی محصولات و خدمات ۱۰۰۰ برند ایرانی در کشورهای عربی ایجاد کرده است که بستری هوشمند برای تبادل اطلاعات دست‌اندرکاران تولید، صادرات و واردات کشور است.

این مرکز در نظر دارد از همه تجار، بازرگانان، صنعت‌گران و فعالان اقتصادی دعوت می‌کند برای ثبت نام در باشگاه رهبران کسب و کار  و موتور جست و جوی کسب و کار ایران  اقدام کنند.

علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به سایت باشگاه رهبران کسب و کار (bizleadershub.com) مراجعه کنند.

علیرضا پیمان پاک، رئیس سازمان توسعه تجارت در این مراسم گفت: «بحث ایجاد بانک‌های اطلاعاتی تجار و کسب‌وکارهای خرد و متوسط (SMEها) که در مرکز تجاری ایران در امارات در حال انجام است، مساله بسیار مهمی است و ما باید لیستی از افراد و تجار متخصص در هر عرصه داشته باشیم که اگر یک متقاضی مراجعه کرد در کنار سرمایه و خوشنامی باید به شرکت‌های متخصص متصل شوند تا تعاملات به ثمر برسد.»