نشست فعالین منسوجات بی بافت اسپان باندی در انجمن صنایع نساجی ایران

صبح روز یکشنبه 29 آبان ماه دبیرخانه انجمن صنایع نساجی ایران میزبان مدیران ارشد واحدهای منسوجات بی بافت در حوزه اسپان باند بود، این جلسه با هماهنگی و همکاری مشترک انجمن ملی صنایع پلیمر ایران و انجمن صنایع نساجی تشکیل و در خصوص مسائل و مشکلات واحدهای مذکور بحث و تبادل نظر شد. در این […]

صبح روز یکشنبه 29 آبان ماه دبیرخانه انجمن صنایع نساجی ایران میزبان مدیران ارشد واحدهای منسوجات بی بافت در حوزه اسپان باند بود، این جلسه با هماهنگی و همکاری مشترک انجمن ملی صنایع پلیمر ایران و انجمن صنایع نساجی تشکیل و در خصوص مسائل و مشکلات واحدهای مذکور بحث و تبادل نظر شد.

در این نشست بابک شایسته رئیس کمیسیون فنی انجمن ملی صنایع پلیمر ایران، علی عرب عضو هیات مدیره، فرزانه علیرضایی دبیر ، محمد حسین بابالو مشاور ارشد و سارا قربانپور دبیر اجرایی از انجمن ملی صنایع پلیمر ایران، شاهین کاظمی، فرشاد سیاوشی، صالح موبد و محمدرضا محمدی از هیئت رئیسه کارگروه منسوجات بی بافت انجمن نساجی و دکتر سلیقه از دفتر صنایع منسوجات و پوشاک وزارت صمت در کنار جمع کثیری از تولیدکنندگان منسوجات بی بافت حضور داشتند.

در این نشست بحث های مختلفی در موضوع عرضه ها و تقاضاهای گرید های مختلف پلی پروپیلن در بورس کالا صورت پذیرفت. دکتر سلیقه با اشاره به اینکه ۴۴ واحد اسپان باندی با ۱۸۰ هزار تن ظرفیت در کشور داریم به ارائه توضیحاتی در خصوص شفاف سازی ابهامات و ایرادات مطروحه در این جلسه پرداخت.در بخش آغازین این نشست شاهین کاظمی با اشاره به تاریخچه تأسیس کارگروه منسوجات بی بافت در انجمن صنایع نساجی ایران و گستره تولیدات و محصولات این واحد ها به ضرورت تشکیل این نشست برای تولیدکنندگان اسپان باندی پرداخت.

در این جلسه بابک شایسته رئیس کمیسیون فنی انجمن ملی صنایع پلیمر ایران با ذکر مقدمه‌ای در خصوص جلسات قبلی در دفاتر تخصصی وزارت صمت و محدودیت های موجود در خوراک پتروشیمی ها و تحلیل مقدماتی بر رقابت هایی که در بورس بدلیل مهندسی عرضه ها صورت می پذیرد به لزوم کلان نگری در بحث و تعامل بین مجموعه مصرف کنندگان پرداخت.

همچنین در این نشست تولیدکنندگان منسوجات بی بافت درباره عدم دسترسی یا دسترسی سخت به گریدهای 564S , 565 S در بورس کالا صحبت کردند و چون این دو گرید ذیل گروه پلی پروپیلن منسوجات نبافته است تقاضای آن ها مبنی بر تجمیع آنها و قرارگیری این این گریدها ذیل پلی پروپیلن نساجی بود.

در بخش پایانی این نشست محمد حسین بابالو از انجمن ملّی صنایع پلیمر به ارائه تحلیل‌های کلان خود از صنعت پتروشیمی به لزوم توجه دست اندرکاران این صنعت به واردات پرداخت.

دکتر شاهین کاظمی در جمع بندی موارد مطروحه در این نشست با اشاره به تجربیات انجمن صنایع نساجی ایران در حوزه پلی اتیلن ترفتالات و عرضه تلفیقی این محصول در بورس و همچنین پروژه راستی‌آزمایی پروانه های بهره برداری و تولید واحدهای ذوب ریسی به ظرفیت های تولید و پروانه‌های صادره توسط وزارت صمت و محدودیت تولید پتروشیمی ها برای تامین مواد اولیه مورد نیاز این واحدها پرداخت و در جمع بندی نهایی مقرر شد تا واحد ها نسبت به تکمیل صورتجلسه مورخ 1401/8/3 وزارت صمت اقدام نمایند و ضمن اعلام قیمت تمام شده، نظرات خود نسبت به تجمیع گریدها و نیازهای واحدهای تولیدی خود اقدام نمایند تا در اولین فرصت نشست مشترک مجددی برنامه‌ریزی شود تا اتخاذ تصمیم در این خصوص به عمل آید.