نقش کارگروه‌های کمیسیون فنی بررسی شد

به گزارش اینپیا، انجمن ملی صنایع پلاستیک ایران میزبان کمیسیون فنی انجمن ملی صنایع پلاستیک ایران بود که عصر امروز در محل خانه تشکل‌های تهران برگزار شد. در این نشست که پنجاه و سومین جلسه کمسیون فنی بود ابتدا اخبار پیش از دستور بررسی شد و سپس نامه‌های وارده به انجمن ملی مورد بحث قرار گرفت. اولین مورد این نامه‌ها درخصوص نامه وزارت صمت بود مبنی بر تولید هیدروکربن مایع از پیرولیز ضایعات پلاستیک جهت مصارف سوختی بود.

 

نامه دوم نیز در خصوص خرید رول فیلتر فایبرگلاس آنالایزر بود که از سوی وزارت صمت به انجمن ملی ارسال شده بود تا درمورد امکان تولید داخل کالای فوق اظهار نظر شود.

 

سپس استاندارد مربوط به شیلنگ‌های لاستیکی و پلاستیکی و ملحقات، تقویت شده با سیم یا منسوج برای جک‌های هیدرولیکی با عملکرد دستی مورد بررسی قرار گرفت.

 

در ادامه در خصوص استاندارد محصولات زیست تخریب پذیر و دستورالعمل‌های مشتریان بزرگ مانند شهرداری‌ها بحث گردید و مقرر شد گروهی از اعضای کمیسیون پیگیر تدوین دستورالعملی جهت ارگان‌های ذی‌نفع و ذی‌صلاح شوند.

 

بررسی نقش‌های کارگروه‌های مختلف کمیسیون فنی

سپس نقش‌ کارگروه های کمیسیون فنی مورد بحث و بررسی قرار گرفت. کارگروه‌‌های انجمن فنی در جلسه قبل تشکیل شد ( برای اطلاع از چگونگی، عناوین و اشخاص عضو این کارگروه‌ها، اینجا کلیک کنید). در این خصوص پیشنهاداتی مطرح شد از جمله اینکه نقش کارگروه ها در خصوص پاسخگویی به ارجاعات و نامه‌های مختلف باشد. پیشنهاد دیگر این بود که کارگروه‌ها با گروهی که برای بحث‌های محیط زیستی تشکل شد لینک شوند و درخصوص بحث‌های «فرهنگی و محیط زیستی» کارویژه‌های تخصصی تعیین نمایند. پیشنهاد بعدی در این زمینه بود که کارگروه‌ها، ترندهای جهانی را مورد بررسی قرار دهند و به این طریق، به حوزه‌های مختلف صنعت پلاستیک خدمت‌رسانی نمایند. در همین زمینه مهندس زکایی اشاره داشت: کارگروه‌های مختلف و به طورکلی، کمیسیون فنی باید به صورت ایجابی نیز اقداماتی انجام دهد که دستاوردی برای صنعت داشته باشد. کمیسیون نباید خود را در پاسخگویی به استعلام‌ها محدود نماید. بنا بر همین استدلال بود که تصمیم گرفتیم همایش «خروج از بحران» را برگزار کنیم که دهم دی ماه قرار است برگزار گردد. سپس از سوی مهندس جلالی‌پور  پیشنهاد شد استانداردهای مربوط به هر کارگروه استخراج و اطلاع رسانی شود.

 

گزارش روند برگزاری همایش خروج صنعت پلاستیک از بحران

در پایان نیز درباره همایش خروج صنعت پلاستیک گفت‌وگو شد. روند، برنامه زمانمندی و سخنرانان این همایش که از سوی انجمن ملی و با همت کمیسیون فنی در تاریخ دهم دی ماه سالی جاری برگزار خواهد شد، در این جلسه بررسی شد. در ادامه پوستر این همایش را ملاحظه می‌کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *