هشتمین دوره مراسم اعطای نشان و تندیس امین‌الضرب توسط اتاق تهران برگزار شد

و اینبار کارآفرینی از صنعت بازیافت

اتاق بازرگانی تهران برای هشتمین سال پیاپی، جشنواره کارآفرینی امین‌الضرب را برگزار کرد. در این مراسم از ۹ چهره حوزه کارآفرینی و کسب‌وکار با اعطای لوح، نشان و تندیس امین‌الضرب تقدیر به عمل آمد. کارآفرینانی که شاخصه بارز آنها در برابر چالش‌ها و مشکلات درونی و بیرونی، ایستادگی، مقاومت و جنگیدن بوده است

هشتمین دوره جشنواره کارآفرینی امین‌الضرب با معرفی و اعطای لوح، نشان و تندیس امین‌الضرب به 9 چهره برتر کارآفرینی، کسب‌وکار و اقتصاد توسط اتاق بازرگانی تهران برگزار شد. برگزاری این دوره جشنواره کارآفرینی امین‌الضرب همزمان با 140 سالگی اتاق تهران به عنوان دیرپاترین نهاد بخش خصوصی کشور است.

در این دوره فریدون مهبدی، بنیانگذار چندین شرکت تولید دارو از جمله شرکت سیناژن، به عنوان کارآفرین برتر، تندیس امین‌الضرب دریافت کرد. هم‌چنین از مسعود خوانساری، رئیس پیشین اتاق تهران نیز که بنیانگذار جایزه امین‌الضرب است، با اعطای تندیس امین‌الضرب قدردانی شد.

هم‌چنین از شش کارآفرین و فعال بخش خصوصی به واسطه سال‌ها تلاش، نوآوری و ارائه خدمت به مردم و پیشبرد اقتصاد کشور با اعطای نشان امین‌الضرب تقدیر شد. مجید راهب، رسول بیوک، سیدمحمد موسوی، محمداسماعیل قدس، هایده شیرزادی و مسعود صرامی دریافت‌کنندگان نشان امین‌الضرب از هشتمین دوره این مراسم بودند. مسعود نیلی، اقتصاددان، نیز فرد دیگری بود که به پاس تلاش بی‌وقفه در راستای توسعه اقتصادی و آموزش اقتصاد در کشور نشان امین‌الضرب دریافت کرد.

هم‌چنین در یک ابتکار در این دوره، حدود 150 نفر از دانشجویان دوره‌های اقتصاد، مدیریت و کارآفرینی به دعوت اتاق تهران در این مراسم شرکت کردند و از نزدیک با کارآفرینان و فعالان اقتصادی دیدار کردند.

مطالبه‌گری حفظ خاک

هایده شیرزادی، کارآفرین و بنیانگذار شرکت بازیافت مواد و تولید کود آلی کرمانشاه، دومین فردی بود که به عنوان برگزیده جشنواره و دریافت‌کنند نشان امین‌الضرب معرفی شد. او پس از دریافت نشان هشتمین دوره کارآفرینی امین‌الضرب، در سخنانی به ضرورت حفظ خاک و محیط‌زیست در کشور و اهمیت اقتصاد بازیافت اشاره کرد و با بیان اینکه این شرکت موفق شده‌است با بازیافت پسماند در شهر کرمانشاه و جلوگیری از دفن زباله حداقل 40 هکتار از خاک و اراضی این منطقه را از نابودی نجات دهد، تصریح کرد که دولت‌ها در ایران می‌توانند با تخصیص سالانه 200 میلیون یورو، مشکلات مربوط به محیط‌زیست در ایران را برطرف کنند.

وی با این توضیح که دولت باید بخش کوچکی از یارانه نقدی به خانوارها را برای حفظ آب و خاک کشور در برابر آلاینده‌ها، در صندوقی به همین منظور تخصیص دهد، گفت: در شرایط کنونی، هر کالا و محصولی را می‌توان به کشور وارد کرد اما محیط‌زیست محصولی نیست که در صورت ایجاد مشکل، بتوان وارد کرد. بنابراین همه در برابر حفظ و نگهداشت محیط‌زیست در کشور و واگذاری این امانت به آیندگان، مسئول هستند.

شیرزادی تصریح کرد که اتاق بازرگانی و صنعتگران و فعالان اقتصادی از دولت و حاکمیت برای حفظ محیط زیست مطالبه‌گری کنند.