پرداخت یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان مشوق صادراتی در سال ۱۴۰۱

رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران گفت: مشوق‌های صادراتی باید برای حمایت از صادرکنندگان پرداخت شود و در این راستا، برای پرداخت یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان در سال ۱۴۰۱ برنامه‌ریزی شده است. به گزارش اینپیا به نقل از ایرنا «علیرضا پیمان پاک» در نشست با هیات نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی […]

رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران گفت: مشوق‌های صادراتی باید برای حمایت از صادرکنندگان پرداخت شود و در این راستا، برای پرداخت یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان در سال ۱۴۰۱ برنامه‌ریزی شده است.

به گزارش اینپیا به نقل از ایرنا «علیرضا پیمان پاک» در نشست با هیات نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهرانبا اشاره به پیگیری وزیر صنعت، معدن و تجارت درخصوص صندوق عوارض صادراتی، اظهار داشت: در این بخش، درآمدها باید صرف زنجیره ارزش شود زیرا عمده صادرات امروز کشور خام فروشی است و باید این روند به تجارت کالاهایی با ارزش افزوده بیشتر هدایت شود.

پیمان پاک با بیان اینکه ایجاد محدودیت در صادرات موجب کمبود منابع و کاهش تجارت شده است، تاکید کرد: به دنبال ضوابط جدید در زمینه‌های ارزی و تجاری، تعرفه‌ها،  مشوق های صادراتی و کانال های مالی و بانکی هستیم تا قوانین، منجر به ایجاد ذخایر ارزی و افزایش صادرات شود.

وی نمایشگاه را ابزاری برای مدیریت دانست و تصریح کرد: نمایشگاه ها در سال های اخیر با غرفه فروشی به دنبال کسب و کار بودند اما از این پس به عنوان رویدادهای تجاری از این بخش به بهترین شکل استفاده خواهد شد.

رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران تاکید کرد: ممنوعیت صادراتی رویکرد نادرستی است زیرا تجارت با معنای آزاد آن تعریف می شود و کشورهای موفق در صادرات و واردات با محدودیت مواجه نیستند؛ بر همین اساس مقرر شده تا اظهار صادراتی در سامانه جامع تجارت به گونه ای باشد که در زمان اعمال قوانین، مشمول کالاهای ثبت‌شده نشود.

وی با اشاره به موانع صادراتی در بخش تجهیزات پزشکی، تاکید کرد: در این زمینه فرصت خوبی برای کشور فراهم است و باید از ظرفیت آن استفاده شود که به دلیل همکاری نداشتن بخش های مختلف، محدودیت های صادراتی این بخش اصلاح نشده است اما در حال برگزاری مذاکرات با کشورهایی مانند عمان هستیم.